AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.13. 22:28


irta nemrég valaki, hogy a füst a meccs része. hát nekem rohadtul nem hiányzik, hogy telefüstölik a stadiont és semmit nem lehet látni...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.13. 21:45


Köszi,fogkefe.
Ugye hogy cejast be lehetett nézni?
Onnan meg már csak egy lépés F.Totti. :)
Az F72 által leírt dolgok jó része megjelent olasz lapokban is,ahogy kivettem a szavaiból.Tehát még csak nem is nyílt titkok.
Amikor kézilabdáztam,a hazai utráink (tényleg azok voltak,becsületesen dolgozó,ám a meccsnapon megőrülő emberek) folyamatosan cigánybűnözőztek,Trianonoztak,Erdélyeztek.Egyszer megkapták,hogy miattuk nem járnak a családok meccsre.Négy év után ma kimentem megint egy vasvári kézimeccsre.(Négy éve hagytam abba a kézit.)Felemelő érzés volt.Ugyanazok az ultrák voltak az arcok,ugyanazok a harci dalok és rigmusok,ugyanaz a parádés hangulat,mint az én időmben.És a családok az ultrák között ültek,volt olyan apuka és gyerek,akik félmeztelenre vetkőztek a meccs vége felé.Gyerekek szaladgáltak le-fel a mérkőzés közben a korláton kívül,rendre az ultrák előtt.Szinte csak családok voltak kint.Egy nagy család volt a tomboló csarnok.(NB II)
Minden a régi.
Csak már a tesóm volt a kapus,nem én.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2015.11.13. 21:29


Nem szoktam ebben a topicban bóklászni, de most örülök, hogy megtettem. Konkrétan lefordultam a székről nevetés közben. :D
Zsolti, hogy megvédjelek én is azt hittem, hogy Cejas van a képen. Furcsálltam is, hogy ő az egyetlen aki vállalja az arcát egy internetes fórumon. :D
F.Tottiról valahogy sejtettem, hogy nem született annyira szerencsésnek, hogy egyszerre két Roma kötődésű játékosra és hasonlítson. :D


Hogy kicsit hozzászóljak, amiket F72 ír az megdöbbentő. Durva, hogy így kicsesznek az ultrákkal.
Az a baj, hogy ezek nem kerülnek elő, pedig ez felháborító ha ez megy. Pl. semmi fogalmam nem volt erről. Garcia taktikáját viszont ismerem, jó.

Amikor még lehetett volna, fizetni kellett volna egy csövinek (akihez nem tudnak házhoz menni), hogy rakjon ki egy táblát. "Igazából az eggyel bal lévő székre szól a jegyem".
Persze nem ilyen egyszerű.

Igazából, Pallottát szeretem és szerintem jó csapatot csinál, nem tudom miért kell ezt csinálni, talán tényleg nem neki való ez a focis dolog. (amúgy amerikában "jógyerekek" vannak. ott mindenki ül a helyén és zabál.)

Egy viszont biztos, bárki lenne a tulaj, az bizniszként nézne a csapatra. Ez egy üzlet, minden üzlet. :D Olyan nem lesz, hogy valaki poénból pakolja az euró millióit, mert szeretné ha nyerne a Roma. :D
Jó kivéve Stadler Józsi bácsi, ő ezt csinálta. De ennek is volt oka. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.13. 21:27


zsolti írta:Ne röhögj,Bence! :) Főleg ne azzal az alkoholista-hajléktalan-szakállas búráddal. :wink:
Döntöttem:én a kanyar helyében járnék meccsre,és normális-ironikus-ütős stílusban molinókkal üzengetnék az illetékeseknek.
Ja,nem jó,azt valószínűleg büntetik.
Maradok otthon.
Utóirat:F.Totti,arra tisztán emlékszem,hogy kedveled a rózsaszín testhez tapadósakat. :wink:
A leírásod alapján rákérdezhetek:
Steiner Kristóf? :wink:


Jó hogy nem kapásból Barabás Richárd :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.13. 21:20


Ne röhögj,Bence! :) Főleg ne azzal az alkoholista-hajléktalan-szakállas búráddal. :wink:
Döntöttem:én a kanyar helyében járnék meccsre,és normális-ironikus-ütős stílusban molinókkal üzengetnék az illetékeseknek.
Ja,nem jó,azt valószínűleg büntetik.
Maradok otthon.
Utóirat:F.Totti,arra tisztán emlékszem,hogy kedveled a rózsaszín testhez tapadósakat. :wink:
A leírásod alapján rákérdezhetek:
Steiner Kristóf? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.13. 20:46


aeser írta:
Trigoria írta:cejas:
és egy nem túl erős Romaba igazolt.
ennek gyorsan utánanéztem
https://en.wikipedia.org/wiki/Sebasti%C3%A1n_Cejas
2001-2002-ben volt a játékosunk. A nem túl erős Romát lehet finomítani kéne. :wink:

Utánanézés nélkül is egyértelmű volt ;)
a mezről

Az igen, hogy akkor ott volt. De az nem, hogy mettől meddig.


cejas: kivágtad magad :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.13. 20:38


cejas írta:Ó, az emlékek megcsúnyúlnak, de kivágom magam!

A kapusposzton nem túl erős Romaba igazolt. :D



Végülis az is csak egy szar ezüstös Roma volt, ami az előző évi aranyhoz képest komoly visszaesés :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.13. 19:36


F72Quadraro írta:
F.Totti írta:De hiába hangos, ha láthatóan eredménytelen. És nálam itt megy át öncélúba a történet az ultrák részéről is. Mert mi is volt a szervezett szurkolói csoportok megalapításának alapvető célja?


Ami a szurkolói csoportok megalapításának célja volt, az ma Rómában üldözendő, eltaposandó, illegális. Amikor már a dalokat is énekelni kezdőkhöz kimegy házkutatásra a rendőrség... Dob kitiltva, zászló kitiltva, görögtűz kitiltva, kiírások kitiltva, transzparensek kitiltva... s figyelik és fenyítik be azokat, akik elkezdik a dalokat.

Aki esetleg nem tudná, nos a nickem melletti kis képen... az nem én vagyok...


Oké, de a rendező elv, ami épp ezeket az embereket hozta össze, a nagy közös valami mégis csak az volt, hogy szurkoljanak a csapatnak. Az általad leírtak csak eszközök. A rendszert, a karhatalmat mindig is utálták az ultrák. ÉS fordítva is nagyjából igaz. Korlátok mindig voltak. Fizikai és jogi, jogértelmezési értelemben is. Konfrontációra is mindig volt ok. Tiltakozni is mindig van mi ellen. És remélem nem azt érzed ki a kommentjeimből, hogy egyetértek a prefektus vagy a római rendőrség módszereivel, céljaival. Rohadjanak meg ahol vannak. Korrupt szemetek ők is. Pallottát is szeretném nem profitorientált managerként látni. A nagy szívfájdalmam továbbra is az, hogy miért nem szurkolnak a csapatnak? Miért nem akarnak örömöt lelni abban, ami a legszarabb körülmények és legreményvesztettebb pillanatokban is örömöt adhat? Miért vonják meg ezt maguktól és miért tagadják meg a támogatást azoktól a játékosoktól, akiket elvileg imádnak? Miért nem látják be, hogy bajnoki pontok múlhatnak az aktív jelenlétükön? Miért nem érzik úgy, hogy egy ilyen szoros bajnokságban ezen múlhat? Nem lenne nagyszerűbb májusban úgy ünnepelni, hogy "bizony ebben mi is benne vagyunk"? Nem lenne tisztább, teljesebb az öröm? Vagy csak a birkák tudnak önfeledten ünnepelni? Sok kérdés, amire én csak egyféle választ tudok adni. Innen 1300km-ről.

Egyébként ha az elég lenne egy házkutatáshoz ha Roma meccsen énekel valaki, akkor akár nálam is járhattak volna. Antonello Venditti meg kéthetente látogatókat kapna :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.11.13. 19:35


Ó, az emlékek megcsúnyúlnak, de kivágom magam!

A kapusposzton nem túl erős Romaba igazolt. :D
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.13. 19:19


zsolti írta:Ja.
Csak míg téged nem képzeltelek el gilisztaként mászkálni a városban,addig F.Tottit Ménez-Pjanic arccal képzeltem el a családjával bóklászva. :wink:
Egyáltalán giliszta ez...? :D



Igazából sokkal szebb vagyok ám. Annyira, hogy a heteroszexualitás elleni bűntett lett volna a valós fényképemet feltölteni. Megkíméltelek benneteket ettől :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.11.13. 18:56


Rég néztem fel a fórumra, de megérte mert 5 perce röhögök zsoltin, most nem lövöm el az én képemmel kapcsolatos poént, vannak olyan labdák amelyek olyan magasak, hogy nem illik őket lecsapni :D
Hogy a témához is hozzászóljak: nagyon abszurd dolgokat írtál le F72... én arra lennék kíváncsi, hogy bennfentesként ismersz-e személyesen olyanokat akikkel megtörtént, hogy zászlóbevitel, éneklés miatt kutatott a házukban a rendőrség. Mert nekem ez a Totti fiának elrablásához hasonló túlzásnak és túlkapásnak hangzik, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy van ilyen, ahogy azt se hittem el, hogy egy Roma szurkoló el akarta rabolni Cristiant. Előre is köszönöm a válaszodat. :wink:
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2015.11.13. 18:37


Trigoria írta:cejas:
és egy nem túl erős Romaba igazolt.
ennek gyorsan utánanéztem
https://en.wikipedia.org/wiki/Sebasti%C3%A1n_Cejas
2001-2002-ben volt a játékosunk. A nem túl erős Romát lehet finomítani kéne. :wink:

Utánanézés nélkül is egyértelmű volt ;)
a mezről
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.13. 18:26


Ja.
Csak míg téged nem képzeltelek el gilisztaként mászkálni a városban,addig F.Tottit Ménez-Pjanic arccal képzeltem el a családjával bóklászva. :wink:
Egyáltalán giliszta ez...? :D
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.13. 18:22


hozzateszem en annak ellenere a keppel azonositok mindenkit annak ellenere, hogy tudom, hogy nem o az..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.13. 17:08


Pótold be,kétarcú! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.13. 16:44


Zsoliiiiiiiiiiiiiii :-D :-D :-D
Vazze és pont ma nem tudtam napközben fórumozni. Az utóbbi pár hozzászólással megcsináltátok az egész hétvégém. De lehet hogy a jövő hetemet is :-D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.13. 16:24


bazzz 80 eves vagy? akkor csokolon papa :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.13. 15:56


:D :D :D :D
cejas már egyszer ezt elmondta régen. Hát a többség emlékezett rá. De látom nem mindenki (Zsolti) :D :D

cejas:
és egy nem túl erős Romaba igazolt.
ennek gyorsan utánanéztem
https://en.wikipedia.org/wiki/Sebasti%C3%A1n_Cejas
2001-2002-ben volt a játékosunk. A nem túl erős Romát lehet finomítani kéne. :wink:

jnzsblzs:
mivel argentin, ezért Szehász-nak ejtik (legalábbis így kell spanyol nyelvterületen papíron. C ha i, e jön utána = sz, és j = h)


ja és igen, a képemen ÉN vagyok! :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.13. 13:25


Na látod,cejas,én téged is a képpel azonosítottalak mindvégig.De ez talán nem olyan égő,mint F.Totti esetében a bakim.
Szóval nem te vagy. :wink:
Fasza.
Egyedül tommban nem kételkedtem.
Egy idő után. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.11.13. 13:02


Én emlékszem rá. Valamelyik menedzser játékban mindig azzal kezdődött a szezonom, hogy kirúgtam a fenébe. :D Azóta is azon gondolkodom vajon, hogy a fenébe kéne kiejteni a nevét.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2015.11.13. 12:15


Meg kell védenem zsoltit, mert a forumtagságnál nem alapfeltétel az összes valaha volt játékos ismerete.

Nézzetek meg engem itt jobbra. Ő Cejas. Egy dél-amerikai kapus, aki csk. volt a saját csapatában és egy nem túl erős Romaba igazolt. De szerintem pályára sem lépett. A Fio igazolta le később és védte végig a B-s szezonjukat, hogy aztán az A-ba felkerülve mellőzve legyen ismét. 7-8 éve lehetett...
Amikor ideigazolt, akkor simán befért volna a csapatba. És mivel én is kapuskodtam régen - ezért lettem itt cejas és került a képkeretbe az igazi Cejas.

Szerintem jó ha hárman emlékeztek arra, hogy volt valaha ilyen játékos, az arcára pedig senki sem, kivéve aki követte a Fiorentina másodvonalbeli szereplését...

------

Offoláson túl. Ha már ultrák - a prefektushoz és a politikához kapcsolódóan. A stadion körül megint van valami bonyodalom. Ennyire túlpolitizált minden, ennyire kéreti magát mindenki? Meg kell győzni mindenkit (ilyen vagy olyan eszközökkel), hogy az egója fogadja be a projektet és ő is mellé álljon? Havonta áll valami új dolog a stadionépítés útjába.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.13. 11:51


Kapjátok bé a pélómat,amikor a legtúrósabb!!! :lol: :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.11.13. 11:46


snatch írta:sebastian, ez te vagy a képen? :D :lol:


Hát be kell vallanom.... Faterom van a képen, de nagy a hasonlóság közöttünk.... :lol: :lol: :lol:
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.13. 11:11


ez a kerdes nalad a legerdekesebb ☺
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.11.13. 10:57


sebastian, ez te vagy a képen? :D :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég

cron