AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.11.13. 10:37


zsolti! A véredet fogják szívni ezért még egy ideig..... :roll: :roll: :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

De hát ez kb az év poénja lett itt a fórumon.... :lol: :lol: :lol:
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.13. 10:10


nincs idom litaniat irni, ezert csak a lenyeget: a nickem felett levo kepen szinten nem en vagyok....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.11.13. 10:04


Na ez itt a baj! És ha ebben néma cinkos a vezetőség, akkor semmi keresnivalójuk Rómában!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.11.13. 09:41


F.Totti írta:De hiába hangos, ha láthatóan eredménytelen. És nálam itt megy át öncélúba a történet az ultrák részéről is. Mert mi is volt a szervezett szurkolói csoportok megalapításának alapvető célja?


Ami a szurkolói csoportok megalapításának célja volt, az ma Rómában üldözendő, eltaposandó, illegális. Amikor már a dalokat is énekelni kezdőkhöz kimegy házkutatásra a rendőrség... Dob kitiltva, zászló kitiltva, görögtűz kitiltva, kiírások kitiltva, transzparensek kitiltva... s figyelik és fenyítik be azokat, akik elkezdik a dalokat.

Aki esetleg nem tudná, nos a nickem melletti kis képen... az nem én vagyok...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.11.12. 19:34


ezen nagyon nevettem én is amikor olvastam, főleg, hogy még írt is erről F.Totti :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.11.12. 19:27


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kemények vagytok..... A kapkodás ugye??? Ha jobban megnézed azokat a képeket???... 8)
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.12. 19:02


A K.RVA ÉLET FA.ZÁT!!! :D :D Ez komoly? Basszus!!! :shock:
Simán meg lehet csinálni ugyanabból ezt a két fizimiskát.Én végig ezzel a két-arcos emberrel képzeltem el és azonosítottam F.Tottit!
Persze hogy tudtam róla,hogy Menez meg Pjanic.Legalábbis hogy rájuk hasonlít.Beszéltünk is itt róla.Végig azt gondoltam,hogy F.Totti direkt felvette a mezt,és megcsinálta a fizimiskáját a két focistáéra,mert amúgy hasonlít rájuk.És kész,összevágta.
Hát beszarok.Be kell vallanom:borzasztó hülye voltam,de...
De esett valaki itt ugyanebbe a hibába F.Tottival kapcsolatban? Vagy csak én voltam ilyen balfa.z?
Na,barátom,ne haragudj. :wink: Nekem már ez az arc marad meg bennem rólad. :)
A kutya mindenit... :shock:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.12. 18:53


Zsolti úristen, ez komoly kérdés???! azt hittem elsőre, hogy viccelsz, de gyanús vagy már nekem :shock:
nem ismered meg a képeken lévőket? Menez és Pjanic!!!!! :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.12. 16:51


Köszi,F.Totti,és bocsánat az érdeklődésért.Ám a montázsod tényleg csalóka.Nagyon.
Csak tényleg kíváncsiságból.A kép két fele nagyjából azonos korszakból való?
(És hány évvel ezelőtt keletkeztek? Még mindig. :D )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.11.12. 16:41


Köszönöm ezt a sok információt! Bár ne ezt kellene olvasnom, mert nagyon elszomorítottak ezek a sorok! Én maximálisan elkülönítem az ultrákat és a huligánokat! Az ultrákat és a huligánokat úgy különítem el, hogy sem a meccsek előtt, sem utána, sem közben nem követnek bűncselekményeket! (Nem vagyok tisztába az olasz joggal, í]y nem tudom pl., hogy a piro mennyire BTK-s dolog kint, de azt gondolom, hogy az a színház része!!!) A huligánokra, olyan emberekre, akik rontják a csapat megítélését és a kirótt büntetésekkel kárt okoznak az egyesületnek, azokra sem a stadionon belül, sem azon kívül nincsen szüksége sem a csapatnak, sem a vezetőségnek, és én nekem sem. Itt jön a kérdés, hogy egyébként ez a két nevezzük őket csoportnak elkülöníthető, vagy egy azon emberek csoportjáról beszélünk??

Ami a stadionon kívül (beléptetés, bérlet vásárlás), és belül (ki hova ül, és büntetnek stb..) történik, az méltatlan az As Roma múltjára, nevére és mindennel ellentétes, amit eddig képviselt a logónk és az AS Roma név! Azt mondom, hogy ezektől 100%-ban el kell határolódnia a vezetőségnek! Tovább megyek! Akár oly módon is, hogy ők maguk bojkottálják egy egy meccs lebonyolítását! NEM LEHET EGY KLUB, EGY VÁROS, EGY NÉP NEMZEDÉKEKRE VISSZANYÚLÓ MÚLTJÁT SEMMIVÉ TENNI, SEMMISSÉ TENNI! Aki ezt mégis megpróbálja, vagy cinkosa ennek, ő maga követi el a legnagyobb bűnt! Pont ebből a városból származik a mondás! Valami Cézár mondta azt hiszem... :lol: A népnek kenyér kell és cirkusz! Hogy gondolja, hogy gondolhatja bárki is, hogy cinkos lehet csendben, egy ilyen ügyben? Üzlet ide vagy oda! 100 évre biztosítaná a hűséges Ultrák bizalmát Pallotta, ha kiállna a Róma nép kultúrája mellett... (A spanyolok mivel is védik a bika viadalt? Amit egyébként ebben a formában gyűlölök egyébként!!! :twisted: :twisted: :twisted:)

Gyilkosok közt cinkos aki néma!!!!
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.12. 16:17


zsolti írta:F.Totti,ha már eltitkolod,hogy hány éves vagy,és még azt sem közlöd,hogy 4-essel kezdődik-e az életkorod,legalább annyit segíts,hogy mondd meg,hogy a rólad készült montázs hány évvel ezelőtt készült. :wink: :)
És igen,Pallotta valóban nemzeti hős lehetne,ha rendezné az ügyet.
Városháza és megyeháza és Parlament előtt felesleges tüntetni.És a sok rossz alternatíva közül én is a meccstől való távolmaradást preferálnám.Közben meg összetörne a szívem.


Négyessel hát, ..szameg! :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.12. 15:06


F.Totti,ha már eltitkolod,hogy hány éves vagy,és még azt sem közlöd,hogy 4-essel kezdődik-e az életkorod,legalább annyit segíts,hogy mondd meg,hogy a rólad készült montázs hány évvel ezelőtt készült. :wink: :)
És igen,Pallotta valóban nemzeti hős lehetne,ha rendezné az ügyet.
Városháza és megyeháza és Parlament előtt felesleges tüntetni.És a sok rossz alternatíva közül én is a meccstől való távolmaradást preferálnám.Közben meg összetörne a szívem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2015.11.12. 12:02


Ugye sokszor Németországgal példálóznak sok helyen, hogy a nagy liberalizmus, a rend, fegyelem, stb... Na volt szerencsém Gelsenkircehnben a Nord Kurveba állni/ Schalke B-közép/, és voltam Dortmundban a Dél falban /Dortmund B közép/ is. Mindkét helyen a lépcsőn álltam, ami ugye a menekülő útnak számít. A jegyem azt se tudom hová szólt....Szóval nyugatabbra sincs ilyen indokolatlan szigor, hozzá kell tennem ezek a klubok sokkal jobban figyelik a szurkolók igényeit. Szóval én is a szurkolók oldalán állok ebben a témában és szomorú vagyok, hogy a klubvezetés nem segít a helyzet feloldásán. Szerintem Palottáék tudnának lobbizni a szektor kettéválasztása ellen, és ha ebben tudnának változást elérni, még jól is kijöhetnének ebből az ügyből...
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.12. 11:43


Ha nem választhatom meg, hogy ki mellé szól a jegyem, nem vettem volna a SUDbe. Ha tudom, hogy nem lehet zászlót bevinni, akkor nem viszek. A fiam se. Ha tudom, hogy 300-600 EUR bünti jár akkor ha nem a helyemen állok, akkor nem megyek arrébb. Ha tudom, hogy minden tőlem telhetőt megtettem az előírások betartásáért vagy olyan előírást szegtem meg, amiről nem tájékoztattak, akkor bünti befizet, majd visszaperel. Vannak aggályaim a magyar jogállamisággal kapcsolatban, de nyertem már pert magyar hatóság ellen is. Persze ez mind lényegtelen, mert nem vagyok ultra. Nekem már az baromi nagy élmény, amikor a kanyar mellől nézem a meccset és látom a tábort szurkolni. Azt sajnos nem tudom megítélni, hogy mit érez egy olasz fiatal-középkorú.
Az biztos, hogy amikor szándékosan akarnak kiba..ni velem, azt én is nehezen viselem. HA a bérlet megváltása után változtatnak a használat feltételein, az jogilag aggályos. Persze nem életszerű, hogy bárki elolvassa a bérletvásárlás előtt a szerződést, de gondolom a klub csak olyasmit tesz, ami jogilag nem támadható. De nem is folytatom, mert eddig is azt írtam, hogy a hatóság és a klub is próbál olyan szabályrendszert alkotni, amibe a radikálisabb szurkolók nem fognak belemenni.

Én egy valamit nem értek. Miért gondolják az ultráink, hogy a meccsek és a buzdítás ignorálásával tudnak eredményt elérni? Nem hiszem, hogy birka az, aki egy ilyen helyzetben is kimenne a stadionba és szurkolna a csapatnak. én valószínűleg így tennék, de megalkuvó vagyok. 15 év házasélet után, ez a minimum :)
Az más kérdés, hogy ha érezhetően kibasznak velem, akkor valamilyen formában én is tiltakoznék. De ennek helyszínéül biztos nem a stadiont és a meccsnapokat választanám. Legalábbis rendszeresen nem. Persze a média ezt a tiltakozási formát kapja fel a leginkább, így ez a "leghangosabb". De hiába hangos, ha láthatóan eredménytelen. És nálam itt megy át öncélúba a történet az ultrák részéről is. Mert mi is volt a szervezett szurkolói csoportok megalapításának alapvető célja?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.11.12. 10:45


F.Totti írta:Nem gondolom hogy bárki olyasmiről alkotott volna véleményt, amiről semmi fogalmam nincs. Miért ne lehetne legalább ugyanannyi fogalmunk egy szurkolói csoport és egy hatóság kapcsolatáról, mint mondjuk Garcia taktikájáról. Oké egyikről sincs.


De ha az, amiről véleményt alkotunk egyértelműen nem igaz, akkor valószínűleg rossz lesz a konklúzió is.
Egy meccset bárki megnézhet, hogy azt ki hogyan értékeli, az nagyon lehet szubjektív.
De ha a Roma 3-0 nyer, akkor furcsa lenne olyan véleményt olvasni, hogy nem értem miért szomorúak a szurkolók
egy vereség után. Akkor valaki úgy ír a találkozóról, hogy nem is tudja az eredményt...

Az hogy a "hírek szerint" a prefektus Pallotta és Lotito embere miért hitelesebb infó, mint az hogy a bűnöző kartárs szerint felmerült egyesekben Totti fiának elrablása? Én speciel egyiket sem hiszem el.


A prefektus nem Pallotta és Lotito embere, de június végén összeültek, egyeztettek (amikor a Curva Sudban már el voltak adva a bérletek), ez tény. Legalábbis minden lap hosszan beszámolt róla. A következményeket látjuk. Az is tény, hogy míg minden szektorba bárki megválaszthatta, hogy hova veszi meg a bérletét, ez a Curva Sudba nem volt lehetséges. Amit a gép dobott, azt kaptad. Nem vehettél bérletet a feleséged, a gyereked, a barátod mellé. Majd, amikor ügyvéd és jogész szurkoló kért segítséget, jogorvoslatot az AS Romától, hogy lehessen átírni a bérletet másik helyre, lehessen cserélni, akkor falakba ütköztek. Nem...
A több száz szurkoló, aki a megváltott bérlete ellenére sem nézheti a mérkőzést a kanyarból, semmi segítséget nem kapott. Visszakapod a pénzed vagy menj máshova vagy maradj otthon. Jelenleg is, kizárólag a Curva Sud az a szektor, ahol pénzbüntetés, majd második alkalommal már évekre szóló kitiltás jár azért, ha lefényképeznek, hogy nem pont a bérleted szerinti helyen állsz (ismétlem, miután az egyetlen szektor volt, ahol nem te választottad meg, hogy hova, ki mellé veszel bérletet). Más szektorban ez nem érdekes. Ez nem diszkriminatív? Nem náci eljárás? Megkülönböztetett, harmadrendű állampolgárnak tekinteni és kezelni valakit az általa választott szektor alapján... F.Totti, ezek lehet elhinni, nem elhinni... sajnos tények.

Van viszont egy dolog, ami tök szubjektív és ezért rohadtul nem vitatható :). Rettenetesen sajnálom a csapatot és a mérsékelt szurkolóinkat, mert nem ezt érdemlik. Szerintem önző és öncélú marakodás és kiszorítósdi folyik. Közben csak másodlagos a csapat és eredményei. Ki nyerhet ezen? Esetleg a Juve vagy a Nápoly...
Én mindenesetre imádom ezt a sokat által másodlagosnak vagy eszköznek tekintett csapatot.


F.Totti, lehet, hogy a 8 000 éppen tiltakozó szurkoló is imádja a csapatot. Úgy gondolom, hogy talán jobban, mint közülünk sokan.
Kérdés Hozzád... Kiviszed gyermeked a kanyarba... jönnek a beléptetők... gyermeknek cipőt le, zoknit le, ordibálnak vele nagydarab talpig felfegyverkezett rohamrendőrök, örömmel vitt zászlóját kitépik a kezéből, elkobozzák tőle. Majd, amikor elkezdesz kiabálni egy szép helyzet után, körbevesz 30 rohamrendőr, hogy öreg, csendbe legyél, vagy ki leszel tiltva. Majd két nap múlva kapsz egy 300 eurós büntetést, sőt 600 eurósat, mert a fiaddal voltál... mert a 2. félidő 18. percében kép van róla, hogy 5 sorral feljebb álltál, mint ahova a jegyed szól... S harmadik nap megjelenik a rendőrség nálad egy házkutatásra. De mivel Neked ez így rendben van, nem tiltakoznál ellene öncélúan. Hisz jól van ez így... ha így, hát így...
Nekem picit ez ilyen...
Kép

Tegnap mondta Carlo Zampa, hogy sajnos jelenleg pont a legértékesebb, történelmi szurkolók dezertálják a meccseket, s maradnak távol, a stadionban pedig marad a fogyasztó massza. S persze megjegyezte, hogy már az első barátságos mérkőzésen teljesen jól látható volt a kreált helyzet, ennek ellenére Pallotta vagy Baldissoni a kisujjukat sem mozdították.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.12. 09:17


sebastian írta:Én most azt nem értem, hogy Pallottáék is úgy gondolják, mint a rendőrség, h nincsen szükség az Ultrákra, vagy Ők szimpatizálnak velük úgy ahogy vannak.... Tehát Ftc feeling van kint, vagy csak a hatalommal kell brusztolni... Azért nem mindegy, mert az egyik házon kívüli, a másik meg beül van....


Ez megint olyan dolog, amit belsős infó nélkül is jó közelítéssel be lehet saccolni. Pallottáéknak kellenek az ultrák, de csak akkor ha irányíthatóak. A stadionban legyen hangulat, de balhé egy pici sem. Még drapik sem, mert az image romboló lehet. Mármint szerintük. Rontja az eladhatóságot. Azt viszont ők is utálnák, ha a feszültség és a rossz hangulat az eredményekre is negatív hatással lennének. szintén az eladhatóság és a profit miatt.

Üzleti vállalkozás ez, semmi több. Mármint tulajdonosi oldalról. Az új stadion gondolom hatalmas lehetőség és ha cserébe le kell térdelni bármilyen állami szerv elé, akkor letérdelnek. Próbálnak ugyan egyensúlyozni és nem konfrontálódni a teljes kanyarral, de nyilvánvaló, hogy melyek a fő prioritások.
De ehhez csak annyi köze van a csapatnak, hogy a fizetésük a munkáltatóktól jön, így összeveszni velük nem fognak. Abban pedig biztos vagyok, hogy bármelyik játékosunk szívesebben játszik a renitens, zászlólengető, hanggránátozó, a lacialékat évente 2szer betámadó kanyar előtt, mint egy szalonközönségnek. Ebben a szembenállásban ők nem fognak senki mellé állni és ez valahol elfogadható.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.12. 09:01


Trigoria írta:huhh, már megijedtem :D
persze így is ijesztő :D :D

84-ben én azt se tudtam hogy létezik a Roma, pedig már fociztunk az elsőben keményen - radírral :D

Erre mit lehet mondani? Kabbe :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2015.11.12. 08:31


Én most azt nem értem, hogy Pallottáék is úgy gondolják, mint a rendőrség, h nincsen szükség az Ultrákra, vagy Ők szimpatizálnak velük úgy ahogy vannak.... Tehát Ftc feeling van kint, vagy csak a hatalommal kell brusztolni... Azért nem mindegy, mert az egyik házon kívüli, a másik meg beül van....
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.12. 02:44


huhh, már megijedtem :D
persze így is ijesztő :D :D

84-ben én azt se tudtam hogy létezik a Roma, pedig már fociztunk az elsőben keményen - radírral :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.12. 00:23


Trigoria írta:
ha az amibe beleszerettem 81-ben, az már a múlté.
bammeg F.Totti, hány éves vagy te b.szod? :D :D :D


Hát akkor azért eléggé ifjonc voltam még és az évszámot is elírtam. :-D
84 volt igazából. Akkor majdnem igazi divatnak számítottam :-D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.12. 00:19


ha az amibe beleszerettem 81-ben, az már a múlté.
bammeg F.Totti, hány éves vagy te b.szod? :D :D :D

amúgy én egy dologra lennék majd kíváncsi
mi lesz, ha bajnokok leszünk, és az utolsó hazai meccs jön mondjuk. Az ultrák akkor se mennek ki?
Gondolom nem, mert azzal szemen köpnék magukat, de vajon milyen érzés lesz az belül nekik? Pokoli szerintem. :(
Ez olyan mint a Fradi-ügy tényleg. Egyszerűen nincs jó megoldás az ultrák szemszögéből.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.11. 23:13


Nem gondolom hogy bárki olyasmiről alkotott volna véleményt, amiről semmi fogalmam nincs. Miért ne lehetne legalább ugyanannyi fogalmunk egy szurkolói csoport és egy hatóság kapcsolatáról, mint mondjuk Garcia taktikájáról. Oké egyikről sincs. Legalábbis messze nem értünk annyira az olasz szurkolói kultúrához, mint az olasz ultrák és ennél csak egy picit nagyobb a távolság a mi és Garcia taktikai ismeretei között. Ha erről nem alkothatunk a kívülállók magabiztosságával véleményt, akkor amarról sem.

Az hogy a "hírek szerint" a prefektus Pallotta és Lotito embere miért hitelesebb infó, mint az hogy a bűnöző kartárs szerint felmerült egyesekben Totti fiának elrablása? Én speciel egyiket sem hiszem el. Nem vagyok egy fanatikus konteó hívő és nekem mindkét hír egy bulvárba csomagolt ordas nagy összeesküvés elmélet.
Amiben viszont hiszek, 1300 km-ről és kívülállóként is.
1. Az alvilág mindenhol igyekszik beépülni és minél nagyobb befolyást szerezni az ultracsoportokba. Mindenhol.
2. A politikai és gazdasági hatalom fázik minden radikalizmustól, így igyekszik démonizálni.

Az ami most Rómában történik (és számtalan más helyen is) e kettőből származtatható. De lehet hogy nem. Igazából nem is érdekes.

Van viszont egy dolog, ami tök szubjektív és ezért rohadtul nem vitatható :). Rettenetesen sajnálom a csapatot és a mérsékelt szurkolóinkat, mert nem ezt érdemlik. Szerintem önző és öncélú marakodás és kiszorítósdi folyik. Közben csak másodlagos a csapat és eredményei. Ki nyerhet ezen? Esetleg a Juve vagy a Nápoly...

Én mindenesetre imádom ezt a sokat által másodlagosnak vagy eszköznek tekintett csapatot. Akkor is imádom, ha az amibe beleszerettem 81-ben, az már a múlté. Vagy egyre inkább múlóban.
Sajnos ilyen a világ. Hol vannak már a télen-nyáron összkomfortos jurták és az e-mentes nyereg alatt puhított húsok? Semmi sem olyan, mint régen ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.11. 20:40


Köszi a kiegészítést,F72.
Én elhiszem,hogy Pallottáék éjt nappallá téve melóznak a klub felvirágoztatásán.
És most jön a hülyeségem:én nem tudnék örülni zsinórban elért három scudettónak sem,ha ehhez amerikanizálódni kell.
Persze haladni kell a korral,ezt simán lenyelem,de a címerváltoztatástól kezdve több dolgon át a szurkolókkal bezárólag tisztán látszik Pallottán,hogy ez soha nem lesz az ő klubja.Kár érte.Egy amerikáner nem tudja megerőszakolni magát.Nem haragszoma tulajokra,sem Baldissonira meg Zanzira,mert dolgoznak.
De identitásilag fogyunk ám keményen.
Szomorú ez.
Forza Roma meg hajrá Roma meg minden,de nagyon nem jó ez így.
Nincs hivatalos ellenállás.
És egy offos analógia:kicsit olyan vagy,F72,mint a kurucinfo. :wink:
Ha az ember nem olvasna kurucot,csak indexet meg origót,akkor azt hinné,hogy a liberális világ demokratikus eszményeit próbálják az ilyen Orbán- meg Vona-félék lerombolni.
Ha az ember nem olvasna téged,Quadraro,akkor azt hinné,hogy a fucking idiotsok az okai mindennek.
Szóval megmutatjátok az érem másik oldalát is.A hasonlatért ne haragudj,természetesen ezerszer többre tartalak a kurucnál. :wink: (Pedig azt is tartom valamire.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.11. 20:15


Mindenféle bántás nélkül, olyan dolgokról van szemmel láthatóan határozott véleményetek, amiről egyébként láthatóan fogalmatok sincsen. De úgy abszolút semmi.
ez pont azért is van, mert ritkán írsz F72. Olyankor viszont üt.
Másrészt meg honnan is lenne fogalma itt bárkinek is ezekről. :(

Nekem régóta bűzlik ez a sztori. És miért? Főleg azért, mert Pallotta a "nincs mit tenni, nem mienk a stadion"-on kívül mást nem szólt a témához.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.11.11. 19:32


zsolti, első írásom első felében sajnos tények vannak. A gyerekrablásos történet meg finoman szólva is igen kétséges... Egy kétes ember elmondására épül az egész, ráadásul a hírek szerint az egész 2008-ban lefolytatott nyomozás azt derítette ki, hogy az egész történetnek semmi alapja...

Egy olasz cikk, egy részét próbálom idézni magyarul:
"Mindenki azt kérdezgeti, hogy miként is lehetne valami kompromisszumot találni a prefektus és a szurkolók között, ezt találgatja az edző, a játékosok, a közelmúlt és régmúlt nagyjai. Mindannyian egyetértenek abban, hogy a Romának szüksége van a szurkolóira.

A cikk írója szerint azonban nincsen orvosság. Senki sem egyezkedik a hóhérral, akit azért fizetnek, hogy kivégezzen téged. Mások azt kérdezgetik a városban, hogy a vezetőség miért nem fogalmaz meg egy határozott állásfoglalást. A Roma jelenleg James Pallottának, egy amerikai mecénásnak a tulajdona, aki az NBA csarnokainak magas jegyáraihoz és a hot-doghoz van szokva, nem a mi labdarúgásunk dalaihoz és nehezen kontrollálható szenvedélyéhez.

A Roma vezetősége megerőszakolta a történelmi címerünket, hogy több pólót adhasson el a világban, ha ma CD-t is árulnának, valószínűleg le lenne cserélve Antonello Venditti "Roma, Roma, Roma" száma is az éppen aktuális X Faktor győztesének valamelyik slágerére. A futball sajnos már csak egy üzlet, s Roma új stadionjának nézőinek turistáknak kell lenniük, jómódú fogyasztóknak, nem pedig a mi kanyarunk "fucking idiots"-ainak."
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 213 vendég

cron