AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.11. 17:45


Legalább lennének biztos források,hogy azokból tudjunk véleményt alkotni.
Ez az egész nekem kezd hasonlítani a politikában folyó "van vagy nincs háttérhatalom" című vitához.
Én szerintem az egyik legelvakultabb "hívője" vagyok F72-nek a fórumon.Ám az ő információi is lehetnek hamisak vagy torzultak.De akárhányszor olvaslak téged,F72,mindig felspanolom magam,és nekirohannék a világnak.És így lehet a falnak is.Abszolút hitelt adok neked,és mindig megerősítesz abban,hogy minden fas.ságuk ellenére álljak ki az ultramozgalmak mellett.
A k.rva mindenit,köszi,hogy újra írtál,F72!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.11.11. 16:54


Ja, és még egy apróság, mert szóba került, hogy mi köze van Pallottának az egészhez... Fradinál érthető, Rómánál nem...
A hírek szerint a római prefektussal Lotito és Pallotta embere, Baldissoni közösen egyeztetett, s hagyták jóvá a szurkolókkal szembeni intézkedések terveit. S azóta sem szólt szinte senki a szurkolók érdekében semmit, talán Florenzi és De Rossi kivételével. Utóbbi respektje nálam úgyis az egekben volt, utóbbinál újra jelentősen erősödött.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2015.11.11. 16:47


Mindenféle bántás nélkül, olyan dolgokról van szemmel láthatóan határozott véleményetek, amiről egyébként láthatóan fogalmatok sincsen. De úgy abszolút semmi.

Nem csak a kanyar közepére felhúzott fal (ami egyébként abszolút nem menekülő útvonal) a probléma, az csak egy morzsa.
A stadionok hangulatához hozzátartozik a füst és a zászló? Igen, remus... Lengyelországban, Törökországban, Németországban és sok helyen máshol a világon. Rómában éppen nem. Ezt nem tudtad, remus? Hogy zászlólengetésért már fenyítve lettek szurkolók?
Hogy 160-500 euro közötti büntetéseket kaptak, mert nem pont abban a sorban, azon a széken álltak, ahová a bérletük szólt?
Hogy találomra mentek ki szurkolókhoz házkutatásra? Hogy miután a szurkolók kint maradtak, s a stadion mellől próbáltak szurkolni, jöttek a letartóztatások, kitiltások be nem jelentett megmozdulás miatt? Hogy ki tudja ki pénzéből fizetett biztonsági cég munkatársai folyamatosan provokálják a kanyarban lévő szurkolókat? Hogy gyerekeknek kell beléptetés előtt a cipőjüket, zoknijukat levenni a motozásnál?

remus, három diplomám van, három gyerekem, boldog házasságban élek 13 éve, egész jó munkahelyem van... Nem akarom bebizonyítani, hogy nélkülözhetetlen vagyok, 1988-ban voltam 14 évesen egy AS Roma mérkőzésen, azóta több, mint 100 találkozón 2007/08-as bajnokságig. Egész AS Roma múzeumom van otthon különleges ritkaságokkal, így úgy gondolom van némi érzelmi szál vagy kötelék, ami az AS Romához köt. Mindezek ellenére maximálisan megértem és innen 1300 km távolságból lélekben maximálisan támogatom a szurkolótábor jelenlegi tiltakozását.

S ezt teszi egyre több ember. Még a "politikailag korrektként" számon tartott országos napilapokban is egyre több igen kritikus írás jelenik meg, amiben szolidárisak a szurkolókkal, s a rendőrkapitány intézkedéseit érthetetlennek tartják, ami Rómában történik, azt pedig egy észak-koreai vagy valami sötét afrikai diktatúrához hasonlítják.

Ezért kellett most előhozni Totti fiának lehetséges elrablását. Amiről persze igen pontatlanul adnak hírt. Kell a szenzáció, s mivel már "baloldali" újságokban is több cikk a szurkolók mellett állt ki, le kell őket valamivel újra járatni. Előhoznak egy 7 évvel ezelőtti történetet... a börtönből kijött ultra, aki el akarja rabolni váltságdíjért Totti fiát. Más írásokból persze kiderül, hogy nem egészen így volt, de nem számít. A börtönből kijött ultra ment elmesélni Trigoriába, hogy neki ajánlottak fel 50 000 eurót a gyermek elrablásáért. Nem teljesen ugyanaz, igaz? Majd Vito Scala tett feljelentést, de a nyomozás végeredménye az lett, hogy az egész történet nem igaz. Mindezek ellenére Totti állítólag megbízott néhány közlekedési rendőrt, hogy kövessék szemmel fia mozgását, s cserébe dedikált mezt, néhány meccsjegyet adott ajándéka. Egy "komoly, megbízhatós" forrás szerint feketén adott nagy pénzeket. Az egész nyilvánvalóan azért jött most elő, hogy hiteltelenítse a szurkolók tiltakozását. Na látjátok, ezek a rohadt bűnözők tiltakoznak... jobb is, ha kint is maradnak, mit nekik egy fal... S láthatjuk, működik a dolog.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.11. 13:03


Az teljesen biztos, hogy ez nem szimplán biztonsági okokra vezethető vissza. Nyilván ürügy csak, hogy baszogassák az ultrákat, akiket biztonságilag kockázatos csoportnak tartanak.
Az F72 által leírt intézkedések is mind azt támasztják alá, hogy szándékosan konfrontálódik a hatóság. A cél is egyértelmű. A bármilyen szempontból kockázatosnak ítélt csoportok gyülekezését próbálják akadályozni. Elítélendő, szemét módszer. Értem, hogy aki ellen ez irányul, az lázad ellene. Rohadtul utálnám én is.

Az pedig egyéni preferencia kérdése, hogy a választott tiltakozási formát (nem szurkolunk, nem megyünk hazaira) ki milyennek ítéli meg. Nem közvetlenül érintettként baromságnak tartom. Pontosabban hibának, mert nem azt és azokat büntetik vele, akik generálták a problémát. És még ennél is rosszabb, hogy ezzel semmit nem fognak elérni. Legalábbis a klub szempontjából pozitív eredményt biztos nem. Utálom ezt az egész helyzetet. Túl kellene lépni a sértettségen, már ha valóban az ultrák vannak a klubért és nem fordítva élik meg kint páran.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.11. 10:47


Remus,szerinted nagyon korrektül látod a dolgokat.Már több hozzászólónak is írtam,hogy egy egészséges gondolkodású felnőtt kábé így látja.De te is tudod,hogy ez a dolog sem fekete-fehér.Avagy F72 hozzászólásait olvasva bizony rádöbben az ember,hogy valami nem stimmel ezekkel a biztonsági előírásokkal.És nem csak a kanyarokat illetően.Feleslegesen túl van szabályozva az egész. Ám lehet,hogy ezzel balhékat és baleseteket előznek majd meg.Én soha nem fogok az erőszakos,követelőző,másokat terrorban tartó ultrák mögé állni,de a zászlós,éneklős,petárdázós,molinózós (még ha politikai is) társaság a szívem csücske.Hogy mekkora az átfedés a két banda között,nem tudom.
De ez a kiherélt,européer szurkolás a halálom.Bár már kezdem megszokni.
Kábé úgy pusztul a hangulat is,mint Európa.Szinkron.
Abban a pillanatban,amint kiderül,hogy a Sud jelentős csoportjai benne vannak az aljasságban és a káoszban,megváltoztatom a véleményem.Addig is hiszek az ultrákban.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.11.11. 10:12

Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: remus Dátum: 2015.11.11. 09:36


Lehet az a baj, hogy én már kinőttem a lázadó korszakomból, felelősség teljes döntéseket kell hoznom munkámban, vannak gyerekeim, akikért szintén én vagyok a felelős, tehát már teljesen máshogy látok dolgokat, mint pl 18 évesen. Tudom vannak emberek, akik még nem így gondolkodnak a korukból kifolyólag, és ezért nem is ítélem el őket. Viszont vannak emberek, és szerintem az ultrák nagy része ilyen, akik vagy nem tudnak felnőni, és egy álomvilágban élnek, vagy a saját sikertelen életükön kívül van egy másik életük a stadionban a saját kis közösségükben, ahol végre valakinek érzik magukat, és úgy gondolják, hogy nagyon fontosak, nélkülözhetetlenek. Ezért mindent megtesznek, hogy más is úgy gondolja. Természetesen a stadionok hangulatához hozzátartóznak a zászlók, a füst stb. amivel semmi gondom és én is úgy gondolom, hogy kellenek. De azért mert csináltak egy plusz menekülési útvonalat a Sud közepén, nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy nem szurkolok a csapatnak. Aki így gondolja, az nem a csapatot szereti, hanem minden áron be akarja bizonyítani, hogy ő nélkülözhetetlen és nélküle megáll a világ ( kb. egy óvodás szintje). Gondolom egy szakember állapított meg egy biztonságtechnikai felülvizsgálat során, hogy túl sok ember van egy blokkban és ez így veszélyes. Erre vannak szabályok, amiket be kell tartani, valakinek ezt alá kell írni, hogy ez megfelel. Gondoljunk csak bele a Romániai disco tűzesetbe, hányan haltak meg. Ha stadionban valami tragédia történik annak a felelősségét nem a főultra fogja viselni, hanem aki engedélyezte a stadion katasztrófa védelmi tervét, kiürítési útvonalakat stb. Az hogy nem lehet összevissza mászkálni, szerintem az is ezért van, mert ha kétszer annyi ember van egy szektorban, akkor kétszer annyi idő alatt lehet kiüríteni. Ez egészen addig bagatel dolognak tűnik, míg mondjuk a gyerekedet agyon nem tapossák mikor kitör a pánik.
FORZA ROMA !!!
remus
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2007.02.26. 10:42
Tartózkodási hely: Szigetvár

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.11. 09:20


Én meg a Jobbiknál pont fordítva gondolom.Ott inkább a szavazóbázis bizonyos rétegével van gond szerintem.Bár tudom,hogy megvan a véleményed Vonáról.Én már akkor sem hittem a szememnek,mikor leírtad,hogy vannak tisztességes jobbikosok. :)
OFF end
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.11.11. 09:03


persze. de a vezérürük alapján ítélődik meg az egész. ez mindennel így van.
Én elhiszem,hogy vannak tisztességes fideszesek, maszoposok, jobbikosok, stb, stb. :) De mégis a fejétől bűzlik a hal. Ez már csak ilyen :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.11. 08:23


Lehet,hogy az olaszul tudó társaim már értesültek róla,de a mai Nemzeti Sportban van egy cikk az olasz focit betegesen uraló ultrákról.A cikkben kifejtik,hogy a hatóság a játékosok tanúvallomása alapján vizsgálja a 2015 elejétől történő római ultraviselkedést és cselekményeket.És megállapították,hogy tervszerűen,egy előre meghatározott logikát követve terrorizálta a Curva Sud a csapatot.A Maffia Capitale nevű maffiacsoport állhat a háttérben,és még Totti fiának elrablása is tervben volt egy elvakult ultra részéről.Totti külön rendőri egységet fizetett a családja védelmezésére.De Rossinak a Fiorentina-meccs után (0-3) teleköpködték a mezét.És még ilyen finomságok.
És én ezt mind el is hiszem.Komolyan.
Egy dolgot viszont nem bocsátok meg sem az újságnak,sem senkinek.
Folyamatosan a Curva Sudról beszéltek.Mint egy egységes masszáról.
Aljas rágalom.
Forza Roma.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.10.29. 17:47


Fr,most megleptél a ferencvárosi ultrákat illetően.Olybá tűnik,mintha azokat megértenéd.
Vagy legalábbis jobban,mint a rómaiakat. :wink:
Köszi neked is,giobarath! Forza Roma Ultras!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: giobarath Dátum: 2015.10.29. 16:23


iltempo.jpg


A szurkolók mást sem szeretnének jobban, mint visszatérni a második, vagy inkább első otthonukba. De az elveiket nem fogják feladni semmilyen scudettoért és ez nem csak a rómaiakra vonatkozik. De nagyon reménykednek és "dolgoznak" az ügyön, ahogy én látom.

Kissé off: tegnap voltam az Udine meccsen családosan (a hét éves fiammal), aki zászlóval, sállal, melegítővel felszerelkezve második alkalommal volt az Olimpicoban és TELJESEN kiakadt, hogy hol vannak a szurkolók és hol van a hangorkán (még a hanggránátokat is említette :) a füstök, egyáltalán a meccshangulat. Ő szurkolt, ahogy tudott mindenesetre, végig :)
giobarath
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.01.04. 14:52

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.10.29. 15:37


fradista romanista írta:jaja, a fradinál teljersen indokolt és adekvát módja a vezetéssel szembeni titakozásnak a bojkott (még ha a siker esélye csekély is, smerve a kibaszov félék fajtátát) A rómánál viszont szimplán f@szság. - h. tömören fogalmazzak :D - a prefektussal szemben stadion bojkottal tiltakozni

Pontosan ez a bibi, mert mindkét esetben a csapat issza meg a levét (szurkolás és bevétel hiánya), csak míg az egyiknél a vezetők tudnak változtatni a helyzeten, a másiknál annyira nem.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2015.10.29. 14:50


jaja, a fradinál teljersen indokolt és adekvát módja a vezetéssel szembeni titakozásnak a bojkott (még ha a siker esélye csekély is, smerve a kibaszov félék fajtátát) A rómánál viszont szimplán f@szság. - h. tömören fogalmazzak :D - a prefektussal szemben stadion bojkottal tiltakozni
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.10.29. 14:27


Ez a beszéd,tommmmm!!!! :wink:
Hétvégén is várom az eksztázisodat.
Menetelés!!!!!!!!!!! :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.10.29. 14:20


az a bazi nagy kulonbseg hogy mig a fradinal az elnokseg ellen tuntetnek es esetleg varhato valamifele visszakozas, addig romaban a doktor urak rendorsegi intezkedesek ellen bojkottalnak. tenyleg ugy gondolja vki hogy a korrupt, maffiozo prefektust meghatja, hogy focizgatnak szurkolas helyett? talan meg buszken mutogatja is, hogy lam milyen szepen elejet vettem mindenfele rendbontasnak, randalirozas helyett immar bekesen rugjak a bort....

en teljes mellszelesseggel azz ultrak mellett vagyok! 100%osam tamogatom hogy ott legyeenek a stadionban es szurkoljanak!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.10.29. 14:19


Egyenes beszéd.
És bár megértem tommék véleményét (mert a világ ugyebár nem fekete vagy fehér),azért jó olvasni,hogy vannak még olyanok,akik kiállnak az ultracsoportok mellett.
Minden fas.ságuk ellenére.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Ferenc10 Dátum: 2015.10.29. 14:05


zsolti írta:,vagy pedig olyan atomkemény elveik vannak,amelyeket nem fognak feladni holmi scudetto-élményért.



Az igazság valahol itt van...

Tökéletes példa erre itthon a jelenlegi helyzet a Fradinál.Büszkeség,elhatározotság,és annak a romantikus reménye hogy valamit mégis ér a bojkott(pedig titkon mindenki tudja h változás nem lesz)
A fradi is óriás menetelésben van,a kemény mag nem jár meccsre,viszont a kezdeti pangás után egyre többen vannak a stadionban...talán elkezdtek járni a családok meccsre??? Ez a tulajoknak a Roma és a Fradi esetében tök mindegy,mármint hogy családok vannak e a meccseken vagy az ultrák,az eledott jegyek számát nézik csak,és hogy minden féle szurkolói csoportot-szerveződést ellehetetlenítsenek...
Évek óta ez folyik a világban,elég átnézni angliába,ott már annyira bevált hogy azt vesszük evidensnek hogy ülve szurkolnak az emberek.

Az ultrák számüzetésben vannak manapság a stadionokbol,most elért minket is a hulllám...és sztem tök evidens hogy ezt a f**szt nem fogják engedni csak úgy lenyomni a torkukon,ha kell sörözőkben nézik a meccset....

Viszont idegenbe a szervezett csoportok továbbra is járnak,csak a hazai meccseket bojkottálják.
Úgy lettem szerelmes a Romába, ahogy később a nőkbe is: hirtelen, megmagyarázhatatlanul, feltétel nélkül, mit sem gondolva azzal, hogy mennyi fájdalmat és bajt okozhat a szenvedélyem.
Ferenc10
 
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2014.11.07. 18:56

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.10.29. 11:28


És ha pár ezren ott ülnek össze-vissza? Ez lehetséges?
Én sem nagyon bírnám ki,éppen ezért tisztelem azt,aki külső kényszer nélkül kibírja.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.10.29. 11:21


És az ultráink mennyire egységesek a némasági fogadalomban? Azt értem, hogy szurkolni senki nem szurkol, de vajon hányan gondolhatják, hogy mégis jó lenne. főleg ha szépen alakul ez a szezon. 30 évente nyerünk scudetto, azaz csak a szerencsések életében adatik meg, hogy 2nél többet ünnepeljenek. egy ilyen páratlan emléket elrontani bármi miatt... Hát nem tudom. Persze az elvek. De kizártnak tartom, hogy ne lenne a kanyarban olyan, aki szíve szerint már hagyná ezt a protestálást a fenébe. Meglepne, ha egy ekkora entitás teljesen homogén lenne a gondolataiban. Én k..vaisten, hogy szurkolnék. Akkor is, ha ehhez át kell ülnöm máshová, mert a kanyarban tilos.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.10.29. 10:58


Ugyanezt a dilemmát írtam le én is,mcsabi.
Ezek a fickók vagy nagyon is befolyásolható valakik,vagy pedig olyan atomkemény elveik vannak,amelyeket nem fognak feladni holmi scudetto-élményért.
A "b" válasznak jobban örülnék.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2015.10.29. 10:33


Engem megenne a fene, de épp ezért kimennék szurkolni. Annak meg kifejezetten örülnék, ha Te duzzognál otthon, mert nagyobb esélyem lenne örülni, és még inkább rohannék a meccsre. :D
Egy saját stadion azért megoldaná ezt a helyzetet, másrészt sztem egyszerű a polipra fogni, de ehhez ez a bajnokság túl korai szakaszában van.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2015.10.29. 10:24


Én nem mondom, hogy totál hülyeség amit csinálnak, de azért a Romának nem sok bajnoki címe van. Ha véletlen sikerülne behúzni a bajnokságot, akkor ha ti Rómában élnétek, nem enne titeket a fene, hogy kimehettetek volna a nagy meneteléskor de inkább otthon duzzogtatok a kanapén?
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.10.29. 09:41


Köszi az infókat,Ferenc10.
Úgy látom,te is inkább ultrapárti vagy. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Ferenc10 Dátum: 2015.10.29. 09:36


Teljesen ugyanazok az "építkezések" zajlottak le a Nordban mint nálunk a Sudban. Ugyanazt éli meg mindkét tábor,a meccsek idejére baráti focikat szerveznek a szurkolók,ahol rádión hallgatják a meccset,vagy az Olimpico mellett demonstrálnak (a mieinkre gondolok, a kékekkel nem tudom mivan :D ).

Nagyon sok bérletes hely szűnt meg,gondolj bele van aki mondjuk 10 éve bérletes,és 10 éve ugyanarról a székről nézte a meccseket,és most kerítést húztak a helyére,majd nagyvonalúan felajánlották neki hogy más szektorokban is találhat helyet magának...
Úgy lettem szerelmes a Romába, ahogy később a nőkbe is: hirtelen, megmagyarázhatatlanul, feltétel nélkül, mit sem gondolva azzal, hogy mennyi fájdalmat és bajt okozhat a szenvedélyem.
Ferenc10
 
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2014.11.07. 18:56

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 204 vendég