Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.09.01. 16:40


Trigó,ránk ne szabadítsd a Moszadot,vazzeg!!! :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.09.01. 15:18


kacaghatsz, de nem a zsidó szóra keresnek, hanem szókapcsolatokra, bizonyos szavak egy szövegben való előfordulására. Nem tudom ez idehaza mennyire fejlett és mennyire használják, de nincsenek illúzióim. (Bár nem hiszem hogy a pontozásom sokat segítene ezen, de nem tudom :D .) Az ilyen helyeken dolgozókat meg leinformálják, felhívnak ismerőst, akivel elbeszélgetnek az illetőről, stb. 0% esélyt akarok arra nézve, hogy bármi baja legyen egy szélsőjobbos ismerős miatt.

amúgy meg a zsidó szitokoszó. Próbáld meg kimondani bárhol anélkül, hogy annak ne lenne semmi mögöttes jelentése a Te vagy a hallgatóság agyában. :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.09.01. 13:32


Hát ezen a pontozáson jót kacagtam: "zs.dó". Mintha szitokszó lenne. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.09.01. 12:58


ez találó tomm :wink:

amúgy van egy ismerősöm a kül.gyben, aki történetesen v.gyi fegyver témára specializálódott :wink:
nos nem beszélgetek vele politikáról, mert enyhén szólva is más oldalunk álltunk (jelenleg nem tudom, mert nem kérdezem), és komoly zs.dó kapcsolatai vannak, ráadásul Szír.ában élt évekig. :) Kissé érintett a témában. :) Meg nem is nagyon beszélhet ilyenekről nekem.
Csak annyit mondott, hogy fejbe kéne vágni Obamát. De hogy azért mert nem igazak a v.gyi fegyver jelentések, vagy mert nem kéne beavatkozni, nem tudom. Nem merek belemenni a témába vele, mert se vége se hossza nem lenne, és nem akarok össze se veszni vele emiatt. Meg nem ezért találkozom vele (azt is ritkán). Talán legközelebb.
De már ezeket is félve merem leírni, nehogy megüsse a bokáját. Ezért is pontoztam ki a kényes szavakat, hátha a keresők ide is elérnek. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.09.01. 10:15


régóta mondom, hogy már eljött a megváltójuk: hitler, aki elhozta nekik az áhitott földi királyságot
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10401
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.09.01. 10:03


Minden gondolatodat adom,tomm.
Erre mondtam én,hogy elég, ha csak az a 30 atombefolyásos ember háborút akar,akinek megvan ehhez a hatalma.
Azért most jó lenne végighallgatni a nyári bilderberges ülés hangfelvételét.(Tudom,fradista,összeesküvés-elmélet :wink: .)
Ám a CIA a napokban ismerte el,hogy ők álltak az 1953-as iráni puccs mögött is.Hány ilyen lehet még,atyaúristen...
Hajlandó vagyok elfogadni,hogy ezek a "világ dolgai" nem kizárólag a zsidók (értsd cionista hatalom) érdekei,de nekik mindig minden jól történik már egy ideje.Írnám,hogy a holokauszt óta, csak hát ezeknek az élősködő,hatalommániás,pénzbeteg dinasztiáknak és szervezeteknek a holokausztnál jobb nem is történhetett volna.
Életbiztosítás volt számukra.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.09.01. 08:43


nem kell itt túl sokat filózni: pénz, hatalom. régen keresztény palást mögé bújtak és gyilkoltak, most demokratikus palást mögé bújnak. és hiába lóg ki a lóláb egészen nevetséges módon, senkit nem izgat. állitom, oldaltól függetlenül a 2. vh-ban harcoló katonák legalább 90%-a azonnal befejezte volna a háborút, ha rajta múlik, és a halálba kivánták az összes vezetőt, mégis harcoltak.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10401
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.09.01. 08:31


Azon filózom itt már napok óta,hogy vajon az ENSZ mennyire független szervezet.Izraelt mindig megdorgálják,de érdemi büntetést soha nem kapnak.Van nekik végrehajtó joguk vajon?
A vegyi mintáknál pedig - ha jól tudom - csak azt tudják megállapítani,hogy valóban vegyi fegyvert vetettek-e be.Azt már nem,hogy ezt melyik oldal tette.De Obamáékat jól láthatóan nem is érdekli a szakvélemény.Ő is dönthetne,ám a Kongresszus elé viszi az ügyet.Hát igen,hogy legyen meg egy ország támogatottsága.Biztos a képviselőháziak fogják megvétózni a támadást...Az USA lakossága több felmérés alapján sem akarja a beavatkozást.Mondjuk őket Iraknál és Afganisztánnál is lesza.ták.
Utolsó dilemma: mi lenne,ha valami CSODA folytán fény derülne arra,hogy a lázadók felelősek a vegyi fegyver használatáért,és nem tudnák sehogy sem manipulálni ezt a végeredményt?Elnézést kérnének Aszadtól?
Intervenció lenne a lázadók ellen?
Vicces kérdések.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.31. 13:34


Bocs,félreérthető voltam.Izrael szomszédait,esetleges ellenlábasait tekintve zárul be szép lassan a kör.
Izrael mindig a jó oldalon áll.Nyilván azért,mert ott ők az egyetlen demokratikus állam.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.31. 10:28


akkor félreértettelek :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2013.08.31. 13:39-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10401
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.31. 10:05


http://kuruc.info/r/6/117041/

Az egyetlen józan gondolkodás ez,amit követhetünk.Intelligens és humánus írás.Ám mivel a kurucinfón jelent meg,nyilván figyelemre sem méltó...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.31. 09:30


Azért beszarás a magyar emberek és a média hozzáállása is a szíriai helyzethez.
Miért nem lehet egységesen elítélni a beavatkozást?Függetlenül attól,hogy ki vetett be vegyi fegyvereket.(Én sok mindent rá mernék tenni,hogy a tüntetők,de ezt már kitárgyaltuk.)
Index:"Mentek az ENSZ-ellenőrök,jöhet Amerika".
A fővárosban eközben tüntetés lesz az intervenció ellen."Hazudtak Irak,Vietnam,Kambodzsa és Szerbia esetében.Most hazudnak Szíriával kapcsolatban.És hazudni fognak majd Iránról is." Kb. ez az üzenete a megmozdulásnak.
Lassan bezárul a kör.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.30. 22:39


teljesen egyértelmű
ha nem történik valami drasztikus fordulat/változás, akkor menthetetlen a külhoni magyarság. Sajnos a belföldi is...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.08.30. 20:50


Szerintem nem kormány független. Nyugaton elég szépen működnek ezek a dolgok. Csak nálunk nem működik :roll:
Igazából nem tudom, hogy mi a teljes helyzet Délvidéken... csak amennyit a neten lehet olvasgatni. Azt viszont tudom, hogy nálunk mi... A kb. 30 - 40 ezer emberes megmozdulás itteni hatástalanságból ítélve, sajnos ott sem lesz eredményes a mozgalom. BÁRCSAK NE LENNE IGAZAM!
Erdélyből a magyarok valóban ki vannak szinte teljesen kopva. Míg pártíz éve még utcákat seperték a szőröstalpúak, mára régen a legnagyobb urak. Az egykori magyarok jelenleg román kifejezéseket és szófordulatokat használnak, sokszor teljesen tudattalanul. És Székelyföld törhetetlensége sem biztos, hogy olyan törhetetlen. Az utóbbi 3 évben valahonnan megteltünk cigányokkal is, rendesen híg lett sok helyen a nép. Vásárhelyen már kisebbség vagyunk és Csíkországban is kezdődnek a bajok.
Ha már itt tartunk, pont ma hallottam a rádióban, hogy szépen alakul a decentralizáció is. Ha valóban háromba szelnek minket, akkor végünk. Nem nagyon hiszek abban, amit zsolti mond a külhoni magyarokkal kapcsolatosan, ahogy az autonómiában sem. Ha én sem hiszek benne, az szomorú… igaz?
Az identitással kapcsolatban szerintem Trigonak nagyon-nagyon igaza lehet. Nagy kár, hogy erre a bocskoros politikusok is rájöttek, régen.

Más: Az érzés, amikor meglátod, hogy Kolozsváron megnyílik egy új hely. Az a neve, hogy Szovjet. Két hatalmas vörös zászló van a bejáratnál. Vörös ablakok, székek, asztalok, poharak, festmények. A kutyát nem érdekli. De a magyar napokon azért a bácsika vegye csak le a magyar zászlót… (vagy tegyen melléje egy románt is)
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.30. 19:03


Úgy gondolod,fradista? Én nem tudom.Tényleg.Bár nem bánnám,ha egy cseppet kormányfüggő is lenne,és 2014-től vagy 2018-tól elkezdődne egy-két kósza próbálkozás.
Bár 2014 a holokauszt éve lesz.Majd utána.
Azért bízzunk benne.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.30. 19:02


Nem. Ugyanis ha el lehetne érni az autonómiát (ami meg csak kormányfüggő, semmi más), akkor olyan identitásplusszt adsz egy népcsoportnak, hogy leírhatatlan. Onnantól magyar gyerek magyar iskolában magyarul tanul. Magyar közintézmények, magyar műsorok, stb stb stb. Az egy ország az országban.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.30. 18:53


sajnos ez kormányfüggetlen
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.30. 18:51


1920 és 2000 között csökkent a magyarok száma - ha jól számolom - 500ezerről kb 300ezerre. azóta eltelt kb 10 év alatt még -40ezer.
Kb 20-30 év, és megoldódik a kérdés magától. Ezt várja a rác, ezt várja az oláh, ezt várja a tót.

fr: ezzel a kormánnyal semmitől valóban
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.30. 18:20


Nem tudom.Ezért írtam a megérzés szót.
Nyilván a határrevízió lenne a legjobb.Ám annyira én sem vagyok beteg,hogy ebben bízzak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.30. 17:09


A tendencia ezzel szemben az, hogy szép lassan kikopnak a magyarok mindenhonnan, kivéve Székelyföld. Mitől fordulna ez meg?
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.30. 16:53


Ja.
Orbán másnap minden baloldali orgánumban,uniós lapokban,főleg a német liberális médiában egy nacionalista diktátor lenne.
Ja és Xaba:tudom,hogy te "Romániában" élsz,de ott is hasonló a helyzet,mint Délvidéken.
Nem tudom,basszus,de nekem az elkövetkező 15-20 évre van egy olyan megérzésem,hogy változni fog a külhoni magyarok helyzete.Pozitív irányban.Nem határrevízióra gondolok.Jogokra,önrendelkezésre.
De szurkolok én ennek,édes istenem!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.30. 16:49


vagy egy apró pici "nem" az EU-s csatlakozásnál :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.30. 16:42


Most már esélytelen.
A lényeg a jószomszédi (v)iszony.
Pedig ezért az ügyért érdemes lenne néhány kört futni.Másnak sikerült.Olyan nagyon sok tökösség nem is kellene hozzá.
Egy mákszemnyi nacionalizmus,néhány próbakísérlet.De még ez sincs meg.
Jól van ez így.
Ugye,Xaba...? :(
Zsolti
 
Hozzászólások: 11732
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.30. 15:00


https://kuruc.info/r/3/116999/
"Kérjük a mindenkori magyar kormány határozott támogatását – akár azzal is, hogy adott esetben vétót emel Szerbia EU-csatlakozása kapcsán -- a szerbiai magyarok önrendelkezésének szavatolása, a területi autonómiájának kialakítása vonatkozásában."
jujj de esélytelen :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.29. 08:38


Ennél azért voltak sokkal durvább viták a fórumon (pl. Zeman-imádók)
csakhogy az a Romával volt kapcsolatos,amiért ez az oldal készült :wink:
,ez szerintem simán belefért egy olyan intervallumba,amelyben mindenki elmondta a magáét,és nem sértődött meg senki.
belefért

köszi a higgadtságod! :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég