Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.09.24. 08:07


elég világosnak tűnik a recept: első félidőben biztonsági játékot játszva -habár a derbit kivéve minden meccsünkön volt ziccer- lefárasztjuk az ellent, ehhez jön jól florenzi megalkuvást nem tűrőrobotolása. a másodikban aztán jöhet ljajic és vele a támadójáték. a lazio ellen meg még durvábban kijött, mert komolyabb csapat mint az eddigiek igy a biztonsági fázisban nehezebb helyzetbe kerülni, ráadásul ahogy a meccs előtt rudi is mondta, nekik volt hétközi és ez ki is lett használva.
persze felmerülhetne a kérdés, hogy egy samp ellen, vagy otthon a bologna ellen is kell-e a bizonsági első félidő, de amig ilyenek a mutatók, addig nekem nincs kérdésem.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2013.09.24. 07:36


Komoly szerepe lehet a másodedzőnek szerintem is a második félidei szereplésünkhöz!!!! De remélem, erre azért nem jönnek rá hamar, mert akkor esetleg kicselezhetik Rudit és a csapatot...

A Merda fórum nagyon jó...Köszönjük...Kidobom a FB oldalamra is....:DDDD
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.09.24. 07:16


mert Rudi segédje a félidőben a lelátóról lemegy az öltözőbe, és elmondja, mit látott felülről, mit kell másképp csinálni, hogy jobban menjen a dolog :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: lucifer0013 Dátum: 2013.09.24. 06:22


beszarás, hogy az eddigi 10 gólunkból az összes a második félidőben született, mintha mindig csak egy félidőt focizna a csapat...
Avatar
lucifer0013
 
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2009.01.18. 09:52

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2013.09.23. 23:16


Ez az idézet egy lazio fórumról van, most küldte egy barátom:
"A Roma összesen 453 alkalommal passzolt sikeresen, míg a Lazio, ahol folyamatosan arról beszélünk, hogy Petkovic taktikai újítása mennyit hozott a csapatnak, ami egyértelműen arra épül, hogy jól passzoló középpályásokkal bástyázza körül a pálya közepét, 190-szer. Ezt a különbséget nagyon alaposan ízlelgessük.
Tottiék 64,5 százalékban birtokolták a labdát, és 18-szor lőttek kapura - szemben a mi 35,5 százalékunkkal és 8 kapura lövésünkkel.
A leggyakoribb passzkombináció alapvetően mindig egy védőtől érkezik egy másikhoz, esetleg védőtől középpályáshoz. Tegnap holtversenyben a legtöbbet Totti passzolt Pjanic-nak, tizenháromszor. Senki által nem zavartatva építhették fel a támadásokat, amihez tehetetlenül asszisztált a Lazio középpályája."
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.09.23. 20:26


amúgy a helyzet az, hogy ha az első félidőben nem kapunk gólt, akkor nyerünk :D , ha netán kapnánk 1-t akkor is min döntetlen lesz, ha 2-t akkor lehet elkezdeni először aggódni :D

Gabris: a négygyőzelmes statra kérdeztem rá, a videók soha nem érdekelnek annyira
köszi a választ!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2013.09.23. 19:22


sebastian írta:4 meccs alatt 9 gól. Remélem sokáig tudjuk tartani ezt a formát...;)

vagyis 10 :wink: de igen, főleg ami számomra megdöbbentő, hogy mellé mindössze 1 kapott gól :idea: :?: :idea: :?: na ez a nem semmi..
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.09.23. 17:09


Nem mondom, hogy holnap rendelek Gervinho mezt, annyira szeretem, de amennyire tiltakoztam ellene szerintem annyira nem gáz. Parma elleni meccsen is összehozott egy tizit, most is kisárgított egy merdát, a gyorsasága nagyon hasznos. Ha megtanul önmagán kívüli csapattárshoz passzolni, esetleg eltalálni a kaput még nagyobb fegyverténye lesz a csapatnak
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6578
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2013.09.23. 16:38


4 meccs alatt 9 gól. Remélem sokáig tudjuk tartani ezt a formát...;)
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.09.23. 15:28


Strootman nekem még nem bizonyította be, hogy annyit ér amennyit, de ugyebár győztes meccs után nem bántunk senkit. :)
Nem arról van szó, hogy rosszul játszana, de nem az az extraklasszis amire számítottam.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Lami90 Dátum: 2013.09.23. 14:00


Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a Benatia - Castan védőpárossal nagyot fogtak! Benatia a maga 190 centijével és 90+ kilójával kemény gyereknek néz ki. Igazi védő, nagyobb tekintélye is van a pályán, mint volt Marquinhosnak, aki 180 körül van, meg kb 65 kg :)
Nagy kedvenc lesz ha marad.

Strootman peedig, ahogy már írtátok igazi klasszis játékos lesz, kérdés, hogy mennyire hozzák ki belőle a maximumot.

Ljajic véleményem szerint egy roppant technikás játékos, aki meghatározó játékos lehet Rómában. Igaz, középen jobb lenne neki.

Gervinho sajnos suta. Annyi kiaknázható belőle, hogy gyors. Se a társakat, se a kaput nem érzi. A meccsen szerintem nem passzolt, maximum 5 méterre magától..

Edzőről még felesleges véleményt mondani. Viszont annyit már most lehet látni, hogy lélekben összeszedte a társaságot. Vagy inkább, hogy elment Osvaldo, annak köszönhető, hogy mindenki elkezdett hinni újra? Arra gondolok, hogy egy-egy vereség után, vagy a sok hallott dolog után, nincs már az a negatív elem az öltözőben, aki minden egyes alkalmat megragadott arra, hogy saját magát helyezze a célok elé? Nem tudom, érdekes kérdés.
Lami90
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.12.02. 15:26
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2013.09.23. 11:34


Gabris írta:Még annyit, hogy 60/61 előtt is csak egyetlen egyszer sikerült ezt elérni 52/53-ban.

Végül 5. és 6. hely lett belőle.

Amúgy mindhárom szezonban amikor bajnokok lettünk, 301-es mérleggel kezdtünk.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.09.23. 10:37


Balzarettit választották a meccs legjobbjának. Szerintem jogosan. A másik legtöbb pontot (8,5) totti kapta. Forduló legjobb csapatába választották még Balzaretti mellett Maicont. (7,7) A középpálya szerintem leggyengébb pontszámait kapta idén mindegyik kb 7-et. 7-es osztályzat alattit szerencsére csak Florenzi és Pjanic kapott. Rajtuk kívül mindenki hozott egy közepes meccset.

INdividual statokból megint az derül ki, hogy Tottinak volt megint 8 key pass-e. Totti bámaultosan játszott tegnap is. 3 sikeres csel. 5x faultolták. 80+ touch 59 succesful pass. 11/6 crosses 8/6 long balls. Egyszerűen ezek fantasztikus statok nem is értem, hogy képes erre.

Védőoldalról most is Benatiát emelném ki akinek volt 7 sikeres tisztázása 2 szerzett labdája és mindössze csak 1szer szabálytalankodott.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.09.23. 09:59

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.09.23. 06:43


RUDI:
"Ahogy a francia mondja, visszahelyeztük a templomot a tér közepére (EZ AZ!!!! :D - f.r.)
nagyon fontos meccs volt nekünk, ahogy előtte mondtam, ezt nem játszani, hanem nyerni kell. A lazio játszott 3 napja, ezt nem szabad elfelejteni, ez okozhatott náluk visszaesést. Én is játszottam az utóbbi években nemzetközi kupákat, úgyhogy tudom, ez milyen. Mi viszont nagyon jól játszottunk a 2. félidőben. A cél továbbra is az első 5 között végezni. Én is ambíciózus vagyok, de korai még megítélni, mi a csapat valódi szintje
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.09.22. 22:43


Múltheti meccsen leírtam én is, én pedig twitteren láttam. Amúgy igaz mindenki úgy osztályoz, ahogy akar. GrazieRoma pedig tényleg következetesen csinálja. De megértettem a logikáját, szerinte az 5 az átlagos. Szerintem az ritka szar. Én a fifa általi osztályzatot szeretem. Ami annyit tesz, hogy 6-ról indul egy játékos és onnan megy feljebb. Gólt rúgott, szerelt, jól passzolt, védett stb plusz pont. Ha vki 6,5-öt ér el ott annak gyenge meccse volt. 7 alatti rossz játékos. Kb 0,1-et ér egy jó passz és mínuszban is ilyesmi, de mondjuk bonyolultabb ennél. A lényeg, hogy már világos. Mondjuk ha 5 az átlag, akkor Florenzi 4,5, mert ő már meccsek óta átlag alatti. Viszont az én értelmezésemben 6 mivel az átlag alatti.
Ljajicról pedig annyit, hogy nem tudom miért, de jobban szeretem mint Lamelat. Vmiért nagyon sokat látok benne. Ügyetlen még nagyon, lassú is. De van esze és bátorsága ezt a sportot játszani. Egy csomószor érződik rajta, hogy előre szeretne játszani és nem a sablon passzt hozza, persze ez sokszor eladott labdát eredményez de 22, fog még fejlődni. Gervinhoról pedig az ellenkezőjét érzem. Sosem szerette igazán, most szeretném megkedvelni, de nem megy. Semmit nem tud. Mindig lehúzza alapvonalra csel nélkül, csak a futás, keveset passzol, önző, kapura veszélytelen. Igazából Gervinho egy nagyon jó csere lenne, mert a fáradt védőket röhögve hagyná ott. Ljalic, pedig hamar fárad ergó pont jók ők egymás helyén. A gáz az, hogy Florenzi szerintem inkább rossz ott mint jó, tehát egy csatár kelleni fog télen. Destro inkább Totti cseréje.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.09.22. 21:30


ennek hogy tudtál utánanézni Gabris?
köszi amúgy, ma elég sok emberrel ez volt a témám meccs utántól, hogy vajon mikor volt ilyen utoljára
az 5/5 meg már űrmagasság, de ráérünk akkor foglalkozni vele, ha....
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.09.22. 19:33


és a második se volt parádés, de naghyon benyomtuk őket
Ljajic kétszer törte el a labdát jobbról, egyszer meg fölébombázta 5-ről, de lesz ez még jobb is remélem

amúgy mindenki úgy osztályoz ahogy akar, a lényeg, hogy következetes legyen saját magához
és valóban, ez nem volt egy annyira jó meccs, de borzasztóan kellett a győzelem

én akkor fogom magunkat tényleg jó csapatnak gondolni, ha a következő nagyobb csapatot is megverjük (inter milan fio napoli)

vajon mikor kezdtünk 4 győzelemmel utoljára? (jó emlékezetű haverom szerint az elmúlt 20 évben nem)
és vajon mikor kezdtünk 5 győzelemmel...? :) kopkopkop

ja, és Léderer egy vicc, ezt tudjuk, de legalább lelkes
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.09.22. 19:22


Szerintem abszolút korrektek az osztályzatok, főleg azt figyelembe véve, hogy az első félidő értékelhetetlen volt.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.09.22. 19:11


Hogy, hogy ilyen kevés pontokat adsz a játékosoknak? Tökre dicséred őket, majd adsz neki egy 6,5-öst. Maicon egy hatalmas player, sok nagyon jó megoldása volt. Simán 7,5. Ljajic, Gervinho meg kb egy kutya. Annyi a különbség, hogy még GErvinho csak futni tud, addig Ljajic egy kicsit cselezni is és talán több érzéke van ehhez a játékhoz. Kapura mindkettő ártalmatlan. Amúgy nem akarom elkiabálni, mert még korai, de ez az idei az a De Rossi akit mi mindig is látni akartunk.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2013.09.22. 19:10


Totti szerencsére sosem fárad el annyira hogy le kelljen mondania egy tizenegyesről :)
(Kivéve persze amikor kikapják a labdát a kezéből.)
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.09.22. 19:10


Ezeket mindig nyomassad,Grazie!
Tiszta Nemzeti Sport-feeling. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11730
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2013.09.22. 18:42


Trigoria írta:amúgy Ljajics most miért kérhette el a tizi végrehajtását?


Strootman azt mondta hogy nagyon elfáradt addigra. És ha Borriello harcolja ki, talán ő rúghatja.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.09.22. 18:35


Ljajic:mert muszlim. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11730
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.09.22. 17:58


utálom a képeket a fórumon, de ezt most muszáj:
Kép
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég