AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.04.03. 13:54

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2016.04.02. 23:49


torito9 írta:Szervusztok!

Tisztábban szeretnék látni pár dolgot Köszönöm!


Szia Torito9!

Sajnos, akik többet látnak mint mi nem írnak, ezért nincs információnk! Én is csak bízhatok abban, hogy valaki ad majd infót erről. :(

És igen - igen ma bizonyítja a szurkolás ? Én még hiszek a FORZA ROMA-ban! :))
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.04.02. 13:12


Úgy tűnik Spalletti keresi a kihívásokat:
http://app.football-italia.net/?referre ... alia-82212

Ez még keményebb menet lenne, mint a csapat rendbetétele. Respekt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: torito9 Dátum: 2016.03.12. 04:22


Szervusztok!

Tisztábban szeretnék látni pár dolgot és mivel tudom, hogy itt sokan eléggé benne vannak a csapat mindennapjaiban + olaszul értők és úgy 1000x több infóhoz lehet hozzájutni, ha szabad lenne pár kérdésem:

- Mikor állították fel azt a plexi falat? 2015 nyarán, ősszel? A "Curva Sud" mikor is kezdte el azt, hogy nem jár ki meccsre?

- A plexi gondolom mindkét kanyart érinti (?). Tudom, hogy volt egy közös bojkott. A laziosok most is úgy vannak mint mi? Azaz hazai meccseknél a kanyar náluk is üres marad?

- Itt olvastam, hogy bekeményítettek a szurkolóknál, azaz Curva Sud-os szurkolóknál. És ugye ez is oka annak, hogy tiltakoznak (ezt is mikor kezdték, azonos időben?). Ez a város, üzembentartó előírása vagy a klub vezetőségének a döntése?

- És talán a legfontosabb: Van bármi féle egyeztetés arról, hogy mit akarnak az ultrák és mit akar a város/ a klub? Halad ez a dolog (fejlemény)? Szerintetek mi lesz a "megoldás"? Úgy értem mi fog történni?

Rövid, de lényegre törő válaszok is bőven jók. Köszönöm!
"Omnes viae Romam ducunt."
Avatar
torito9
 
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2013.11.25. 23:20
Tartózkodási hely: Kőszeg / Sopron

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.25. 13:09


giobarath írta:Na látod, kinek a pap, kinek a papné. Kinek meg valami egészen más

a paplan :)

F72 lehet zseniális a cikk, de sajna mi nem értjük:(
amúgy mondom hogy simán lehet, hogy Tottinál (vagy valakinél mögötte) az volt a cél, újra a Császárról bezséljenek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.02.25. 13:06


aeser írta:Szerintetek ha lebontanák a plexit, megbékélnének az ultrák? Van egy olyan sejtésem hogy az egész nem erről szól, és a felirat is azt jelzi hogy találnának más okot a tiltakozásra.


Ráírta valaki erre a transzparensre, hogy ki csinálta? Valaki jelentkezett, hogy én írtam?
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.02.25. 13:04


Amikor láttam ezt az ominózus kiírást a Curva Sud előtt, egyből arra gondoltam, hogy ennek a kiírásnak igazából az égvilágon semmi köze nincs a Curva Sudhoz. Az ember ennyit azért 30 év "AS Romázás" után érez... Meg ugye ismeri a karaktereket, amivel egy transzparens készül.

Pontosan ugyanazt gondoltam egyből, mint ennek a zseniális cikknek az írója. Sakálok, akik használják a Curva Sud nevet, mert kényelmes nekik. Lehet, ha kiírja valahol a városban, akkor az illető nem lesz benne a hírekben. De ha a transzparensét a Curva Sud előtti kerítésre teszi ki... na... akkor a vad ultrák voltak, akkor már érdekes. Na egy biztos, nem ők voltak...
http://news.superscommesse.it/calcio/20 ... ud-153474/

Egyébként 3 napja igyekszem kerülni a római honlapokat. Megnézem a szalagcímeket, 100 korábbi edző, játékos, csapattárs nyilatkozik, hogy jaj, szegény Totti, nem szabad így bánni vele. Beteges szerintem. Mazzonét szeretem, de hogy lehet olyat mondani, hogy Spalletti tönkreteszi Tottit? Te jó ég... Ez az egész történet annyira zavar. Ezért volt nagy hiba Totti részéről, mert nyilvánvaló volt a következmény. Négy nap múlva is még napi 100 ember nyilatkozik erről, jaj, szegény. Nem tisztelik őt. Néha irritáló tud lenni a római közeg. S aki szerint Spalletti nem egy szemét, akit ki kell fütyülni, az laziós áruló, a másik oldal szerint meg az a laziós áruló, akinek a csapatnál fontosabb egy játékos, s nem is a csapatot szereti, hanem egy játékost. Nem Roma szurkolók, hanem Totti szurkolók. Középút Rómában nincs.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.25. 12:56


giobarath írta:Én aláírnám azonnal, hogy mostantól 50 évig a Serie C-ben játsszunk és minden évben a kiesés ellen küzdjünk 60 ezer szurkoló előtt a régi hangulatban. ...


Értem én, hogy direkt sarkítasz, de magyar Roma szurkolóként ez igen nagy szívás lenne. Kétlem hogy bármelyik meccsünket adná a tévé vagy lehetne streamelni. De valóban van itt is középút. Küzdelem a középmezőnyben majd 5 évenete a dobogóért és 5 évente a kiesés ellen. Közben meg sok olasz a csapatban. A gondom az, hogy ez sem hozná vissza a 80as évek hangulatát.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.25. 12:48


De miért akkora sérelem, hogy Totti nem játszik egy épp jó szériát futó csapatban? Plexi oké, a címer legyen, de ne legyen már egy eredmények által is igazolt edzői döntés ilyen súlyú. Akkor sem ha Totti. A konfliktust ráadásul nem a klub teregette ki. Nekem baromság ezt idekapcsolni. Pontosabban ahogy aeser is írja: ürügy.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: aeser Dátum: 2016.02.25. 12:07


Szerintetek ha lebontanák a plexit, megbékélnének az ultrák? Van egy olyan sejtésem hogy az egész nem erről szól, és a felirat is azt jelzi hogy találnának más okot a tiltakozásra.
Avatar
aeser
 
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:46

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2016.02.25. 12:07


en is a napozast valasztanam a serie C helyett
es ott nem lenne 60000 ember, az tuti :/
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: giobarath Dátum: 2016.02.25. 11:44


Na látod, kinek a pap, kinek a papné. Kinek meg valami egészen más
giobarath
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.01.04. 14:52

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.02.25. 10:42


en a 60 ezer nezo helyett vilagbeket kerek

es, hogy ujra rendesen lehessen napozni

de nemreg nyilatkozott vmit a rendor ur, es mintha a fal lebontasat emlegette volna a gugli fotdit meg a bejutas megkoñnyebbiteset. de ez meg se lett itt emlitve.
?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: giobarath Dátum: 2016.02.25. 10:32


Már hogyne lenne összefüggés! Szerintem. Más szerintem meg nem, és ez oké is így, rémes lenne egy olyan világ, ahol mindenki egyetért mindenben mindenkivel :) Ugyanez igaz arra is, hogy eltévedtem-e. Valaki szerint igen, valaki szerint nem, ez egy fórum ;) Én aláírnám azonnal, hogy mostantól 50 évig a Serie C-ben játsszunk és minden évben a kiesés ellen küzdjünk 60 ezer szurkoló előtt a régi hangulatban. Nyilván más meg azt írná alá, hogy nyerjünk 10 BL-t és 20 bajnokságot a következő 50 évben a jelenlegi körülmények között.
giobarath
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.01.04. 14:52

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.24. 21:58


akkor belevehetnék a drága benzint, meg a globális felmelegedést, meg a migránsokat is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2016.02.24. 21:56


ez csak egy felsorolasa a serelmeknek, nem kell tobb
errol szol a tacepao
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.24. 21:35


:D
Elragadták a saját, nagy érzelmei. Kinek van ereje mások hozzászólásait értelmezni, amikor csalja a szerelme?
De nem akarok ironizálni. Ilyen szólamokat bárki leírhat itt, mint ahogy tettem már én is. Néha jól esik kiírni magunkból. De sajnos sem ettől, sem semmi mástól nem fog visszajönni a 80as évek focija. Szar ez nekünk is, de milyen szar lehet olaszként (vagy épp angolként, franciaként) megélni.

De ettől még összemosni a címert, plexifalat és Totti regulázását minden fronton böszmeség.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.24. 19:38


giobarath
picit most eltévedtél a rengetegben szvsz :)

amiket leírtál azokkal 10% ért egyet??? EZ KOMOLY???? Nem tudom elhinni, hogy egy hosszú évek óta fórumozó ezt így ki bírta magából préselni :shock:
csak akkor ha néha néz be, elolvas egy hszt, és arra reagál úgy, hogy közben a többi hszt nem nézi, és nem tudja miről folyik a csevej régóta

de megnyugtatlak, ahogy Zsolti is mondta, 90% minimum egyetért azokkal amiket írtál, azokkal az érzelmekkel

ellenben nem tudom mire reagáltál, mert totál más dologról volt szó szvsz. Illetve totál más megközelítésben.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.02.24. 18:23


Giobarath,szerintem a 10%-a nem ért egyet vele.
Jó ezeket a sorokat olvasni.
Miközben nagyon rossz...

Libabőrös 20 másodperc...
Börtönbe a sállengetőkkel! :evil:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: giobarath Dátum: 2016.02.24. 18:14


Hát gondolom azokat az időket sírják vissza, amikor olyan elnökök voltak, mint Dino Viola és Franco Sensi... Azokat az időket, amikor olyan hangulat uralkodott a stadionban, hogy aki egyszer is részese lehetett soha, de soha nem fogja elfelejteni, mert talán a világon is, de Európában mindenképpen egyedülálló volt. Azokat az időket sírják vissza, amikor együtt lélegzett a város, ha a bajnoki címért, ha a kiesés elkerüléséért ment éppen a harc. Azokat az időket sírják vissza, amik soha többé nem térnek vissza és ez elkeserítő, tudjátok "No al calcio moderno". Aki volt 20, 10, vagy akár 2 éve (persze az már rég nem az igazi...) az Olimpicoban és ebben a szezonban is, az nagyon nagyon szomorú, ahogyan én is az vagyok. A legszarabb érzések egyike a világon, hogy szeretni akarod a szerelmedet, de az nem hagyja, sőt mindent megtesz, hogy ne szeresd, de te nem tehetsz semmit, mert halálodig szeretni fogod, csak hát, ha így kell, az már nem ugyanaz. Viszonzatlanul, akadályoztatva, tiltva. A sok dumám helyett itt egy 20 másodperces link, amin a Capitano még a labdát szedte, na ez az ami már talán soha nem lesz (több okból) Természetesen tudom, hogy a véleményem egy részével akár, jó ha a fórumtagok 10 %-a egyetért, de ez egyáltalán nem zavar, ez egy 22 éves, de örök szerelem részemről.

https://www.youtube.com/watch?v=ZvOrdE3nXWc
giobarath
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.01.04. 14:52

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.22. 17:22


vagy nem tudunk valamit, vagy ez fullba kretén
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.02.22. 13:14


mai tacepao. mintha a 3 dolog között bármi összefüggés lenne... :bah:

először a címer, aztán a korlát, most a capitano. Elég"

Kép
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.11. 14:36


http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... ol-2483097
van ahol részgyőzelem született :wink:

off
te fradista, direkt nem reagálsz arra amit lentebb írtam? :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.02.11. 08:08


OFF
Dehogy tőlem indult! Én nem vagyok nemecsek-szindrómás.Csak megjegyeztem,hogy pöpec lenne a Zsolti a zsolti helyett. :wink:
ON
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 21:40


off:
zsolti írta:Én zsolti névvel regisztráltam,és jólesik a Zsolti névhasználat,de szeretném,ha ezentúl Bélának hívnátok,mert a Józsi jobban illik hozzám. :wink:

egyrészt ez off Zsolti, másrészt pont te ne poénkodj, mert tőled indult az egész hercehurca :D :D
on

ja és igen a tiszakécskei hasonlatot én is akartam dicsérni, mert találó, csak elfelejtettem :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég