Utazás meccsre

ide jöhet minden

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.20. 09:32


Trigoria írta: És fel is kaptam a fejem a nagybetűs "Feleségemhez"-re, hogy ilyen tiszteletet is régen láttam. :wink: )


Ugyanez. Mondjuk nekem még azzal kiegészítve, hogy ha az én feleségem látja ezt, tuti megkapom a leb@szást, hogy én miért nem nagybetűvel írom a nevét :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.09.18. 13:07


Na az viszont helyesírási hiba lehetett. :wink: :lol: :lol:
Köszi az írást, adam! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.09.18. 12:02


köszi a beszámolót!
tényleg írj gyakrabban

(Nem tudom miért emelem ki :D , de külön köszönet, hogy nyelvtanilag, helyesírásilag ennyire hibátlanul írtad meg. Mindig öröm az ilyen. És fel is kaptam a fejem a nagybetűs "Feleségemhez"-re, hogy ilyen tiszteletet is régen láttam. :wink: )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.17. 23:09


Köszi szépen! Ez több is volt, mint egy sima beszámoló. Jó gondolatok, írj gyakran. Fantasztikus meccset fogtatok ki. De játék ide izgalmak oda, jó olvasni, hogy ugyanazok a dolgok fogtak meg, amik engem is. Meg valószínű mindenkit. Hihetetlen jó turistaként évente egy-két meccs erejéig ennek a közegnek a részévé válni. Este még el sem alszol, de fejben el is kezded tervezni a következő utat. Menthetetlenül beszippant.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2021.09.17. 21:04


Sziasztok,
bocsánat, hogy csak most jelentkezem, de az utazásunk elején volt a meccs, azt követte még pár kultúrsokkot okozó nap Rómában! :D
Ha őszinte akarok lenni, már hetekkel a meccs előtt is naponta többször eszembe jutott, hogy nemsokára élőben láthatom a csapatot. Ahogy említettem, kb. 22 éve az életem része a csapatnak való szurkolás.

Kis bevezetésként, szerintem a klubnak most leginkább három dologra van szüksége: 1) egy a csapat operatív működésében résztvevő tulajdonosra, 2) a klub anyagi biztonságának megteremtésére és 3) a csapatlégkör kialakítására. Azért is írtam jelenidőben, mivel habár mindenben történt előrelépés, rengeteg munka van még hátra. Nekem eddig szimpatikus a tulajdonosi jelenlét, tetszik Pinto munkája is, Mourinho kapcsán is eddig a pozitív pszichológiai hatások érvényesülnek. A légkör tényleg alkalmasnak tűnik mindenfajta fejlődésnek, a nagy kérdés az lesz, a nehézségekkel majd hogy küzdenek meg, mind klubvezetés, mind edző, mind játékosok/csapat szintjén. Ezt abszolút nem pesszimista érzettel írom, inkább a föld talaján maradva. Bizakodva, de óvatosan. Olaszországban azért szenvedélyesebben és szélsőségesebben élik meg a hullámhegy-hullámvölgy kombókat. :)

Na de elkalandoztam. A meccsről: Kb. 2,5 órával a meccs kezdete előtt érkeztünk a stadionhoz, a Tribuna Tevere középső részére szólt a jegyünk. Busszal mentünk ki a stadionhoz, a busz teli volt fiatal szurkolókkal. A legtöbbjük Zaniolo mezben. (a héten amúgy több Store-ban is megfordultunk, szinte mindenhol ahol mezt vásároltak, a 22-es számot és Zaniolo-t vasaltatták a mezekre) Mikor leszálltunk a stadion közelében a buszról, belecsöppentünk a miliőbe: hangulatos kajáldák, utcán kiabáló, rigmusokat skandáló emberek, mindenkin sál, mez, stb… Ezt követően irány be a stadionba, a COVID miatt több helyen is volt ellenőrzés, de jól szervezett volt minden, pár perc alatt bent is voltunk. Feltankoltunk piával, irány a lelátó. A stadion egy csoda. Jött a bemelegítés, majd bemutatták a keretet. Amit írtam Zaniolo-ról az itt is látszott, szerintem Ő a top kedvenc, mellette Pellegrini és Abraham a reakciók alapján. No meg persze Mourinho, de a marketingesek is itt dolgoznak szerintem a leginkább :D (a Store-okban külön Mourinho fal van pólókkal, naplókkal, bögrékkel, sálakkal, stb…)
A rengeteg Totti, De Rossi mez mellett itt-ott feltűnt pár Batistuta, Perrotta, Tommasi, stb.. (+ egy számomra kedves 2001-es Francisco Lima mez :) ).

A játék szerintem nem volt szép, nagyon veszélyes volt az a taktika szerintem, hogy a 2 szélső védőt sokszor lehagyva a Sassuolo gyors szélsői a középső védőkre vezették lendületből a labdákat, életveszély volt. Nálam itt voltak a gyengepontok: Karsdorp és Vina.

A közönség elképesztő volt. A kanyar az egyenlítőgólt követő nehezebb periódusban is buzdította a csapatot, és látszott is a csapaton, hogy hatással volt mindez rájuk, küzdöttek. Ahogy többen is írtátok, lett ebből egy adok-kapok, amiből - így a végeredmény ismeretében – mi szurkolók jöttünk ki a legjobban. Kb. a 88. perben odafordultam a Feleségemhez, és mondtam neki, hogy milyen élmény lenne, ha az utolsó pillanatokban megszereznénk a győzelmet :) Közben a helyiek olaszul mondták nekem a magukét, amikor kimaradt egy helyzet, én magyarul/angolul szintén nekik :D Valamiért végig azt éreztem, hogy a végén meglesz. És jött Fáraó. Hihetetlen amúgy a rúgótechnikája, számomra külön öröm volt, hogy Ő rúgta. Tavaly, mikor visszatért rossz volt sajnos nézni a játékát, a lassúságát, de sohasem felejtem el azt a bizonyos BL menetelést, amelynek Ő is részese volt, szurkolok neki, hogy visszatérjen. Katarzis volt, önkívületi állapotban ugráltam és üvöltöztem az olasz szurkolótársaimmal.
Aztán jött egy két perces hidegzuhany Scamacca góljánál, ott majdnem lelőtték a bulit, de aztán kiderült, hogy les, és folytatódott a fesztiválhangulat. :-D
A himnusz és a végén a Grazie Roma brutális élőben. Megérintik az embert. :)

Még élveztük kicsit a stadionban a hangulatot, majd elindultunk az utcán hazafelé hömpölygő tömeggel. Nem balhéztak, csak énekeltek, dudáltak, örültek.
Hatalmas élmény volt, hatalmas meccs. Mázlistának érzem magam, de közben meg úgy éreztem ez jár! :)
Buzdítok mindenkit, aki még nem volt kint az Olimpico-ban, hogy hajrá, át kell ezt a hangulatot élni! :)

Forza Roma, Forza Lupi!
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.13. 09:35


Kb a Barca verés után az elmúlt 10 év legjobb meccse volt (tisztán szurkolóként nézve) a tegnapi. Nagyon durván jó lehetett ezt ott kint megélni.
Ezzel csak az a gond, hogy egy ilyen után konkrétan ki akarsz költözni, mert minden héten Roma meccsre akarsz menni :D
Nagyon kíváncsi leszek az élménybeszámolóra.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.09.13. 08:49


ahh, tuti még mindig sokkos állapotban van. brutál mák ilyen meccset kifogni. örök élmény.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.13. 00:02


adamasr írta:F. Totti, nagyon köszönöm a segítségedet, illetve a hasznos instrukciókat, már bent vagyunk! :-) Jelentkezni fogok egy élménybeszámoló formájában! ;-)



Oh ember, mekkora meccset fogtatok ki. Írj, írj, írj!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.09.12. 18:57


annak mindenképpen örülni fogunk!

(és örülünk, hogy regeltél fórumra)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2021.09.12. 18:45


F. Totti, nagyon köszönöm a segítségedet, illetve a hasznos instrukciókat, már bent vagyunk! :-) Jelentkezni fogok egy élménybeszámoló formájában! ;-)
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.12. 10:37


Szia, grt a meccsnézéshez. Asszem te leszel az első itt a fórumon aki Mourinho csapatát élőben látja. Irigylünk ám :)

Én még a pandemia előtt voltam, így azóta rengeteg dolog változhatott. Mi mindig kimentünk közel 2 órával kezdés előtt, mert imádom a stadion környékének hangulatát. De elvileg bejutsz fél óra alatt, úgyhogy nagyon nem kell elsietni, de azért én ajánlom. Steetfood bódé bőven lesz a környéken. Vészesen nagy sorok se voltak. Ereklyés árus is rengeteg, de ha eredeti cuccot akarsz venni, akkor inkább az egyik Roma Storet keresd fel a belvárosban. Sapit, sálat, zászlót persze nyugodtan vegyél a stadion környékén. Olcsóbb és nem is gagyik többnyire...


Mi vihettünk be hátizsákot, de nem tudom most mi a helyzet. Palackos üdítő elvileg nem lehet benne, de olaszos az átvizsgálás ha nem nézel ki ultrának. Mi simán bevittünk. Szenyát, rágcsát, piát bent is kaptok, de ott azért lesz sor.

Fú de jó neked. Érezd a várost, érezd a hangulatot. Első alkalommal ne akarj túl sokat megnézni. Tényleg az a legfontosabb, hogy vegyül el az olaszok között és próbáld átérezni mit jelent nekik ez a csapat és a foci. Imádni fogod.

Ja, én mondjuk amit mindig veszek meccsnapon és utána, az pár olasz sportlap. Pedig egy szót sem beszélek olaszul. De olyan jó böngészni :)

Jó szórakozást és Roma győzelmet!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2021.09.12. 08:54


Sziasztok,

Hosszú évek fórum olvasgatása után regisztráltam. :-) Szeretném majd az aktuális gondolataimat a csapatról megosztani Veletek, de egyelőre időm nem jutott rá, pedig lenne mit leírnom. :-)
Amivel kapcsolatban viszont most a segítségeteket szeretném kérni, hogy kb. 22 éve szurkolok a csapatnak, megélve sok szép, és kevésbé reményteli időszakot, életemben először sikerült eljutnom a családommal Rómába, és természetesen a mai Sassuolo elleni meccsre is kilátogatunk.
Tapasztalatlanságunk miatt abban kérném a segítségeteket, hogy szerintetek mennyivel előbb érdemes kiérkezni az Olimpcohoz? Illetve mi az amit érdemes/lehet megnézni a meccs előtt? (relikviák, mezek, hall of fame, stb...)
Illetve a környéken vannak étkezési lehetőségek? Illetve kisebb hátizsákot lehet bevinni a stadionba? (gondolom úgyis átnézik)

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket, sok köszönet az oldalt működtetőknek, Forza Roma!
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: slajko Dátum: 2019.12.10. 21:10


Köszönöm szépen a segítséget! Romanista. :) Ez lenne az első mérkőzésünk kint.

Valahogy így gondoltam én is, az előző szezonok átlagnézőszám adatait nézve sejtettem, hogy nem lesz teltház, de nem szerettem volna abba a hibába esni, hogy esetleg nem tudunk majd belépőhöz jutni. Akkor szerintem mindenféleképpen a hivatalos oldalról próbálom majd beszerezni a jegyeket. Nézelődtem online jegyértékesítő irodák ajánlatai között, de valahogy én is azt éreztem, hogy nem éri meg a felárat vagy a plusz pénzt, hogy hamarabb megvan a jegy.

Arra gondoltam, hogy a Bajnokok Ligája vagy az Európa Liga fog bekavarni valahogy, de akkor az általad leírtak alapján nem sok esély van rá és akkor hétfőre, sem ami még jobb, így akkor végül is csütörtök oda hétfő haza lesz a legjobb, városnézést vagy esetleg valami más meccset is figyelembe véve.
slajko
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.11.25. 19:08

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.10. 11:22


Szia, először azt áruld el, hogy interista vagy-e?
Mert ha igen, akkor ráértek április 27-re repjegyet foglalni, mert egész biztos csak hétfőn vagy kedden játszunk. Jegyet pedig a viagogon vegyél. Az a tuti. ;)

Ha esetleg romanista vagy, akkor inkább az asroma.com tickets aloldalon próbálkozz, de a városban is lesz. Még meccsnapon is bőven vannak jegyek. Ez már messze nem a teltházas időszak tök mindegy milyen rangadó van. :(
Az egyéb forrásokat hagyd. Ha valamiért nem tudsz a hivatalos oldalon online venni, akkor a városban a meccsnapon vagy előtte valamelyik store-ban (vagy a frekventált helyeken a mozgóárusoknál) tuti kapsz. A többi forrás lehúzós.

Az április 26 előtt hétközi forduló lesz, úgyhogy szombatra csak akkor fogják előrehozni, ha mi vagy az Inter érdekeltek leszünk az EL/BL elődöntőben. Akkor viszont tuti előre fogják hozni. Erre azért van sansz, bár nagy téttel nem fogadnám meg. Mindenesetre érdemes úgy szerveznetek, hogy már szombaton a városban legyetek. Hétfőre ilyen rangadót 99%, hogy nem csúsztatnak. A kérdés inkább az, hogy a Juve-Lazio vagy a Roma-Inter lesz az esti meccs. Ez pedig leginkább a nemzetközi kupákon fog múlni. Helyetekben én egy pénteki kiutat és hétfői hazautat szerveznék. Akkor a jegy is üzembiztosan megvehető és a repjegyeket sem kell majd átfoglalni. Ha online tudsz jegyet venni, akkor elég a szombat délelőtti érkezés. A kínai idősávba hétközi forduló után nem tesznek rangadót szombaton. Jó szórakozást előre is!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: slajko Dátum: 2019.12.09. 21:14


Sziasztok!

Szeretnénk megnézni a 2020. április 26-ai Roma – Inter mérkőzést és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Honnan és hogyan érdemes beszerezni a jegyeket? Mennyire fixek a későbbi fordulók időpontjai a repülőjegy foglalása miatt? Esetleg az április 26-ai időpont átcsúszhat-e április 27-re? Előre is köszönöm a segítséget.
slajko
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.11.25. 19:08

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.12.02. 17:13


Ha a felesegeddel nem estek egymasnak, nem lesz csetepate :wink:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Vinicius Dátum: 2019.12.02. 17:10


Sziasztok!
Feleségemmel a januári Lazio elleni meccsre megyünk. Az első derbynk lesz. Érdekelne mennyivel előbb érdemes kimenni? Esetleg Útvonal? Elkerülendő a csetepatét :D . Illetve az árusok (mez sál stb) a meccs után is ott vannak még?
Köszönöm
Ieri, Oggi, Domani...Faccia a terra sotto gli occhi dei Romani!
Avatar
Vinicius
 
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2006.11.20. 11:08
Tartózkodási hely: Balatonalmádi

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.11.24. 00:48


Engem az új wembley-be is beengedtek hátizsákkal. Mondjuk ott legalább megnézték. Az Olimpicoban max az flakonos pia kupakját tekerik le. Minden más mehet be :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.24. 00:32


erről jut eszembe. Puskásba most a fiatalok meccsén, zsákban vittem ruhát, aljába tettem aprósüteményt. Biztonsági megtapicskolja, kérdi ez mi? Mondom sütike, és már mentem is be.
De vazze, ezzel az erővel gesztenyék is lehettek volna mondjuk, amivel szanaszét hajigálhattam volna a játékosokat, az nem baj?:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.11.23. 23:07


Be. Nekem anno at se kutattak, pedig a gepfegyveres or ugy nezett a szemembe es beszelt hozzam, hogy kozben ugy be voltam kavezva, hogy azt se tudtam melyik bolygon vagyok.
Ehh... regi szep idok :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: aspeti85 Dátum: 2019.11.23. 21:57


Illetve még abban tudtok segíteni, hogy a meccsre mondjuk egy kisebb hátizsákot be lehet-e vinni? Vagy mennyire szigoruak a beléptetésnél?
aspeti85
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.11.22. 17:46

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: aspeti85 Dátum: 2019.11.22. 23:45


Nagyon szépen köszönjük! :) Úgy lesz ;)
aspeti85
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.11.22. 17:46

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.11.22. 23:28


Szia, nem lesz tömeg. 30-40 perc alatt bejutsz. De a közlekedés nem a legjobb. Ha közvetlenül a meccs előtt érkezel, lesz dugó. Arra is számolj egy bő negyed órát.

Aztán nem huhogni, ha Balotelli mégis játszik! ;)
Jó szórakozást nektek és várjuk a beszámolót!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: aspeti85 Dátum: 2019.11.22. 22:36


Kedves Szurkolótársak!
Érdeklődni szeretnék olyanoktól, akik már voltak kint Rómában élőben szurkolni a csapatnak, hogy a meccskezdési időponthoz képest mennyivel előbb érdemes megérkezni a Stadio Olimpicoba? Most vasárnap megyünk az AS Roma-Brescia mérkőzésre és mindenképpen szeretnénk időben bejutni :)
Segítségeteket előre is köszönöm!
aspeti85
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.11.22. 17:46

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2019.09.05. 23:40


A nemet csapat elleni El meccs erdekelne, marmint idegenben. Egy rovid tajekoztatast ha valaki tud adni orulnek :)
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron