Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.04.22. 18:08


Nekem van racionális indokom, hogy miért szurkolok a Romának. :D

A szuperliga is tetszett volna, nyilván nem így. De remélem a BL reform működni fog, mert érzem magamon én is, hogy a csoportmeccsek teljesen hidegen hagynak. Egy Juve-Barca-Kijev-Fradi csoportban 0 izgalom van.
Olyan csoportok kellenek ami nekünk volt. Chelsea-Atleti-Roma még nem tudom ki volt a 4. Qarabaq talán. Na ott volt izgalom mint az állat. Simán benne volt, hogy kiesünk, aztán megnyertük a csoportot.

Amúgy nem csak a foci nézettsége csökken. NBA, MLB,F1 nézettség drasztikusan csökken. Már nem is érdekli őket, ha valaki nem nézi. A lényeg h az összefoglalót lássák az emberek, social médiában beszéljenek róla. Az emberek 2-3 órát már nem néznek végig a tv-ben. Helyszínen nyilván más.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.22. 12:51


Eric, ez minden bizonnyal így van. Én kapásból azt éreztem az egész mögött, hogy a klubok törekvése üzletileg jogos. Veszteséges vagy. Két út van: 1. költséget csökkentesz (egy nagyjából egyenlő a csapat gyengítésével, mert messze a legnagyobb költséghely a játékosok bére), 2. bevételet növelsz.

Logikus, hogy a kettes pontot választod, mert cégértéket ezzel tudsz növelni. A tévés jogdíjak maxolva vannak, esik a nézettség. Abból nem tudsz többet kivenni. A jegyárakat nem mered növelni. A marketing és a szponzoráció marad. Gyors pénzszerzésre csak az utóbbiból van esélyed. Ezt tették. Az UEFA a Gasprom pénz 80%-át elvonja (Wolfie, ez The Athleticből származó adat és remélem pontos :)). A JP Morgen pedig rád önti a világ összes pénzét. Mindegy, nem ragozom. Üzletileg helyes döntés lenne a Superliga. Ettől még nem örültem a liga létrejöttének, mert ezer kérdést vetett fel, amire nem volt válasz. Naívan azt hittem, hogy csak nem kommunikálták. Azt álmomban sem gondoltam, hogy azért nem, mert nincs kidolgozva. Többet néztem ki belőlük. Így bohóckodás volt, nem reális alternatíva.

Jelenleg ugye ott tartunk, hogy azt mindenki elismeri, hogy kell valami megoldás, de senki nem tudja hogy milyen. Ez minden beszélgetésben elhangzik. Megoldás még javaslat szintjén sem. Pl fizetési sapka kifejezést én még nemzetközileg ismert véleményformáló szájából nem hallottam.

És igen, visszatérve a résztvevő csapatok szurkolóira, kizárólag valami szoft dolog lapulhat a motivációjuk mögött. Papírom van róla (de tényleg :)), hogy nullához konverggál az empátiám. Logikát nem látok benne. Félelmek, sejtések, egy rossz érzés, ami elfog a nagy változás kapcsán. Létrejön egy liga, amit a seggfej Perez vezet. A legmegfoghatóbb az egész közül az, amit te is írsz: félelem a saját bajnokság devalválódásától. Én sem lettem volna ettől boldog. De egész biztos néztem volna a másik oldalt is.


Pár dolgon azért jókat tudok röhögni:
- Agnelli pofára esése
- Perez síkhülye intrjúja
- az UEFA kommunikációja, hogy a szurkolók az elsők
- a fogatlan, részeg, csóró angol gyökerek, akik a stationokba már rég nem jutnak be, de boldogan éneklik, hogy "We saved football"

Szóval mókás pár nap volt. ÉS mókás lesz látni a folytatást is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.04.22. 12:03


F.Totti írta:
Trigoria írta:Nem baj F.Totti. ha eddig nem ertetted, mar nem is fogod ugy erzem.
Szanicsnak ma reggeli videojaban jol elemzi a temat. Megint egyetertek vele


Meghallgattam. Semmit nem mond a szurkolókról. Igen, a csapatok több pénzt akarnak kizsarolni. Igen, nem lennének Atalanták, Leichesterek, meg egyéb kicsik. Igen, alapjaiban változna meg minden. Igen, szarul kommunikálták és átgondolatlan volt.
Evidens. De miért nem jó ez a nagyok szurkolóinak?
Nem az UEFA borította be a Szuperligát, hanem a szurkolói ellenállás. Az ESL csapatok szurkolóinak ellenállása.

De tényleg nem baj hogy nem értem, főleg hogy a jelek szerint nincs is rá értelmes magyarázat.

F.Totti, szerintem az a baj, hogy nem tudsz egy átlag szurkoló agyával gondolkodni. Te egyből látod az ilyen mögött a business reason-t, igy százalékok, úgy bevétel növekedés, de egy átlag szurkoló ezeket nem látja, nem is érdekli, és ezzel nincs is baj. Azért vannak a klubvezetők, hogy aggódjanak a pénzügyek miatt, a szurkoló meg azért van hogy sóherozza a vezetőséget ha nem vesznek csillióért új játékost vagy eladnak egy kedvencet jó pénzért.
A szurkolás nem racionális alapon működik, hanem érzelmi alapon (ahogy Trigo is írta), egyikünk sem tud egy racionális okot felhozni, hogy miért szurkolunk a Roma-nak, mégis igy van.
Csak tippelek, de ez az alanyi jogon ott vannak sem biztos, hogy tetszik a 12-ek szurkolójának, megölné a versenyt a bajnokságban, mert csak az első hely számítana, a többi nem, meg nem lehetne fikázni meg lúzerezni a másikat, hogy sosem indul BL-ben, mert ott vannak ők is minden évben.
És gondolom az UEFA fenyegetése sem segitett, hogy kizárják a csapatokat a bajnokságból, azt tuti egy szurkoló sem akarná kockáztatani, se a bajnokság kiherélését, se hogy ne indulhasson a csapata.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.21. 22:50


Meglepő mindkettő. Ja nem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.21. 21:01


Azért halkan hozzáteszem, hogy nézzétek majd meg a forduló végén, hogy a "tizenkettek" közül hány csapatot nem zavart meg az elmúlt napok témája :wink:
szerk: hát jópáran kaptak gólt az elején, de úgy néz ki azért a többség behúzza
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.21. 20:46


A Milan bukott végre egy ikszes meccsen. Idén az összes ilyet bemákolták. Félidőben szenved a Juve és az Inter id. Egy közepes edzővel simán másodikok lennénk, egy jóval akár elsők is. Kib@szott ziccer. :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.21. 20:35


jahh, én is röhögök az összes musmilánosjuvésinteresbarcásreálos haveromon :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.21. 20:33


F.Totti írta:
Trigoria írta:Nem baj F.Totti. ha eddig nem ertetted, mar nem is fogod ugy erzem.
Szanicsnak ma reggeli videojaban jol elemzi a temat. Megint egyetertek vele


Meghallgattam. Semmit nem mond a szurkolókról. Igen, a csapatok több pénzt akarnak kizsarolni. Igen, nem lennének Atalanták, Leichesterek, meg egyéb kicsik. Igen, alapjaiban változna meg minden. Igen, szarul kommunikálták és átgondolatlan volt.
Evidens. De miért nem jó ez a nagyok szurkolóinak?
Nem az UEFA borította be a Szuperligát, hanem a szurkolói ellenállás. Az ESL csapatok szurkolóinak ellenállása.

De tényleg nem baj hogy nem értem, főleg hogy a jelek szerint nincs is rá értelmes magyarázat.

a két mondatom nem összefüggő volt, bocs ha félreérthető volt
Szanics amit mond az egy dolog, és te nem érted, az meg egy másik dolog

De attól hogy te nem értesz valamit, még lehet értelmes magyarázat :wink:
kérdés, hogy pl az érzelmi dolgokat elfogadod-e értelmesnek:)
de ezzel én le is zártam
a szuperliga megbukott, pont úgy ahogy vártam, nagyon helyesen, én örülök
az összes főkolompos bociszemekkel kér bocsánatot a szurkolóktól :D öröm nézni és olvasni :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Wolfie Dátum: 2021.04.21. 12:33


tomm írta:A klubok mennyit osztanak ki a penzt kitermelo jatekosoknak bevetel aranyosan?



Kb az összes bevétel 50-70% között, alapfizetésekben. Nem véletlen amúgy, hogy a 12 renitens pénzügyi problémájának egyik alappillére a nagyon elszállt bérkötségek, a másik nyilván a transzferköltségek (járulékos ügynöki díjjakkal) és erre jött a covid okozta bevételi, cash flow problémák. A nagyklubbok egy jelentős része a jövöbeni növekedés (pl Tv pénzek, szponzori szerződések és versenydíjazások) terhére költekezik. Majd csak kinőjük az adósságot felkiáltással.

F.Totti
Hehe, pont tegnap este hallgattam Kele podcastjét és azért tűnt fel amit írsz mert ott mintha pont fordítva hangzott volna el az arány, de akkor visszahallgatom, mert már későn volt és lehet én emlékszem rosszul
Wolfie
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2016.01.17. 15:34

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.21. 12:29


tomm írta:A klubok mennyit osztanak ki a penzt kitermelo jatekosoknak bevetel aranyosan?


50% felett bőven. A klubok veszteségesek jórészt, az UEFA pedig rohadt nagy likvid tőkén ücsörög és nyereséges. És a vállalt üzleti kockázat sem igazán hasonlítható.
De miért kérded? Még több pénzt kellene adni a játékosoknak? Vagy másért?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2021.04.21. 14:08-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.21. 12:26


Köszi, hogy utánanéztél! Ezt ilyen részletességgel nem ismertem, csak tweetekben olvastam, hogy a közvetlenül a csapatokhoz visszajutó pénz 20-25%-a a teljes bevételnek. A vetítési alap ugyanez volt, úgyhogy valószínűleg a top12 vagy top20 jut ennyi bevételhez. Kele is 75%-ot írt az összefoglaló cikkében.
Ne felejtsük el, hogy egy mélyen gyökerező, úgynevezett ügynök-megbízó problémáról van szó: a klubok szerint, bár a pénzt ők keresik meg, az UEFA annak 75 százalékát másoknak osztja ki.


Megkérdeztem tőle hogyan jön ki. Ha kapok választ, beírom.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2021.04.21. 12:30-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.21. 12:10


A klubok mennyit osztanak ki a penzt kitermelo jatekosoknak bevetel aranyosan?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Wolfie Dátum: 2021.04.21. 11:46


F.Totti írta:Így. A BL bevételek 20-25%-a megy a díjazásra. A többit az UEFA költi sajtát preferenciája szerint. Közvetve biztos abból is jut a nagyoknak (pl. támogat egy akadémiát az UEFA, ahonnan jön egy ifjú zseni, akit megvesz a Real és egy csomó pénzt hoz nekik vagy szimplán továbbadják nagy haszonnal), de ezt nehéz számszerűsíteni.


Én mondjuk ezt találtam:
https://www.danielgeey.com/post/how-champions-league-clubs-make-their-money/

E szerint a 19/20 teljes bevétel 3,25 milliárd, ebből 1,95 milliárd megy a résztvevő klubboknak, a többi megy uefa zseb, szolidaritási alap stb.
Perszez is csak 60% visszaosztás, ami nyilván nem esik jól a pénzt kitermelő csapatoknak

Az 1,95 mrd van tovább porciózva:
25% Participation (€488m)
30% Performance (€585m)
30% Co-efficient Ranking (€585m)
15% TV Market Pool (€292m)

Közben minden megszólalásomat 5x szerkesztve, szép lassan majd megtanulom, hogyan kell használni a forumot...
Wolfie
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2016.01.17. 15:34

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.21. 10:46


Trigoria írta:Nem baj F.Totti. ha eddig nem ertetted, mar nem is fogod ugy erzem.
Szanicsnak ma reggeli videojaban jol elemzi a temat. Megint egyetertek vele


Meghallgattam. Semmit nem mond a szurkolókról. Igen, a csapatok több pénzt akarnak kizsarolni. Igen, nem lennének Atalanták, Leichesterek, meg egyéb kicsik. Igen, alapjaiban változna meg minden. Igen, szarul kommunikálták és átgondolatlan volt.
Evidens. De miért nem jó ez a nagyok szurkolóinak?
Nem az UEFA borította be a Szuperligát, hanem a szurkolói ellenállás. Az ESL csapatok szurkolóinak ellenállása.

De tényleg nem baj hogy nem értem, főleg hogy a jelek szerint nincs is rá értelmes magyarázat.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.21. 10:35


Wolfie írta:Nem kötözkodés, tényleg érdekel hogy honnan informálódsz a 75% UEFA arány kapcsán, vagy ezt hogyan érted. Én inkább olyan számokról hallottam, hogy Ők elraknak 25%-ot, a többit visszaosztják, nyilván ebből jut a kisebb csapatoknak, illetve egyéb alapokba (no rasszizmus hurrá...). Ha úgy érted, hogy végül az adott klub a saját hozzáadott értékének töredékét tudja saját zsebében realizálni akkor értem.


Így. A BL bevételek 20-25%-a megy a díjazásra. A többit az UEFA költi sajtát preferenciája szerint. Közvetve biztos abból is jut a nagyoknak (pl. támogat egy akadémiát az UEFA, ahonnan jön egy ifjú zseni, akit megvesz a Real és egy csomó pénzt hoz nekik vagy szimplán továbbadják nagy haszonnal), de ezt nehéz számszerűsíteni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Wolfie Dátum: 2021.04.21. 10:34


Persze nyilván a hangos tömeg nem ugyanezek miatt háborodott fel, én azt írtma le, hogy én milyen (remélem) ész érvek mentén ellenzem ezt a formációt.

És ami fontos, hogy én a szuperliga ellen érvelek, még véletlenül sem a mostani szervezetek mellett.
Kell változás, viszont sokkal nagyobb, központi átszervezés kéne, ami a teljes labdarugás egészének jelentene megoldást, vagy legalábbis jó irányba terelné. Ennek a pontos eszközei csak felsejlenek a homályban: fizetési sapka, normális ffp... Azt is tudom, hogy a pénz és profitorientált, üzletté alakult fociban szinte lehetetlen, de mégis a naiv, romantikus énem szeretné hinni hogy van ilyen irány is. Azt pedig én erős meggyőződéssel mondom, hogy ez nem jó törekvés lett volna.

Azt is gondolom, hogy ez a formáció hosszú távon még jobban betonozta volna be ezt a rendszert, csak a haszonélvezői tömb súlypontja helyeződött volna át máshova, és egy ilyen kettéválással szinte lehetetlen lenne egy teljes labdarúgást érintő, bármilyen refomrkisérlet. Pont azért mert egy teljesen különálló és saját döntéskörrel rendelkező, abba befolyást nem engedő párhuzamos focivilág létrejöttét eredményezte volna.
Wolfie
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2016.01.17. 15:34

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.21. 10:30


Ketlem, hogy itt racionalis dolgokrol lenne szo.

Pialni jo, uvoltozni jo, tiltakozni jo, a gazdagoknak beinteni jo. Ellenben a valtozas rossz, rqitkan megb.szni az asszonyt (akkor is egy tehenet 3 percig)frusztralo es remek alapot ad az elobbiekhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2021.04.21. 10:38-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.21. 10:19


Szerintem a szurkolók nagy része olyan, mint én tájékozottság szintjén.
Nem hülyék, értik is a dolgokat, de mélyen nem látnak bele.
F.Totti és wolfie (és mások, persze) nálam sokkal mélyebben látnak bele a dolgokba.
Nekem alapból a felháborodás volt az első reakcióm. Mint egy jól nevelt átlagszurkolónak. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.21. 10:17


Abban 100%ig biztos vagyok, hogy az artikulalatlanul uvolto jozsi nem a pontos doppingszabalyok hianya miatt uvolt es nem azert issza a 18ik soret,mert nem Birja elviselni, hogy nincs fedoszervezet....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2021.04.21. 10:23-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Wolfie Dátum: 2021.04.21. 09:58


Nem kötözkodés, tényleg érdekel hogy honnan informálódsz a 75% UEFA arány kapcsán, vagy ezt hogyan érted. Én inkább olyan számokról hallottam, hogy Ők elraknak 25%-ot, a többit visszaosztják, nyilván ebből jut a kisebb csapatoknak, illetve egyéb alapokba (no rasszizmus hurrá...). Ha úgy érted, hogy végül az adott klub a saját hozzáadott értékének töredékét tudja saját zsebében realizálni akkor értem.

A másik része a felháborodás. Szerintem alapvetően van gond azzal, hogy úgy böffentettek valamit hogy lényegében semmit nem lehet tudni a tényleges gyakorlati kérdésekről. Nem tudom más sportágakban ez hogy megy, de én pl itt nem hallottam, hogy lett volna fedőszervezet, vagy bármi meglévőbe akarták volna hosszútávon integrálni. Ha nincs akkor ez már alapjáraton aggályos, több szempontból is. PL. játékosengedélyek, dopping, játékszabályok módosítása (lásd Perze 2*30 perc) nyilván ha ezek teljesen más keretrendszert adtak volna a superfocinak akkor valóban nehezen lehetett volna párhuzamosan játszani itt-ott. Csak példának nyilván egész más felkészülés (fizikai, mentális) kell 2*30 perc tiszta játékidőre mint a mostani 2*45re. NFL dopping kapcsán biztos téjlkozottabbak vagytok, de tudomásom szerint ott pl em engedik a wada rendszert, ez is nehezíti a két frontot.


Azt hogy a mostani rendszer jó, szerintem egyetlen tiltakozó sem tudná öszintén mondani, de ezért ne cserérjük le egy olyan szisztémára, amiről semmit nem tudunk, iletve annyit, hogy a mostani rednszer legnagyobb haszonélvezői -saját bevallásuk szerint is- a többi csapat hátrányára még nagyobb tortaszeletet kapjanak. Sokan mondják, hogy az UEFA hosszú évek óta nem tesz semmit a helyzet monetáris rendezésére, ezzel szemben most felugrott 12 ember a dobogóra, hogy ugyan ők is tervezik közel 20 éve vátozó intenzitással ezt a szuperligát, de semmi konkrétumot nem tudnak/mondanak el a keretrendszerről. Ha lett volna kész, kidolgozott és működőképes rendszer szerintem akkor azt gondolom bőven túljutott a story azon a ponton ahol ezt be kellett volna dobniuk saját tervük védelmére, tehát gyanítom semmi nem volt kidolgozva. Olyan szinten hogy pl a Bayern akivel mint alapítótaggal számoltak azonnal visszakozott, tehát ilyen szintű egyezkedés sem volt előzetesen, a háttérben. Azért ezek nekem minimum elég bizalmatlánsog keltenek, hogy melél tudjak állni ennek az ügynek, ami alapjaiban metszette volna ketté a legalább európai, de inkább világfocit.

Ja és mindezek mellett azért edzők játékosok is többen nyilatkozták, hogy nem igazán szeretnék ezt az új rendszert. Aztán ezt már mindenki döntse el mag mit gondol, hogy ez saját a véleményük vagy a szurkolói hangulatnak való alávetettség mondatta velük.
Wolfie
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2016.01.17. 15:34

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.21. 09:28


Nem baj F.Totti. ha eddig nem ertetted, mar nem is fogod ugy erzem.
Szanicsnak ma reggeli videojaban jol elemzi a temat. Megint egyetertek vele
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.21. 08:11


Az egyik cél pont hogy ez volt. Úgy is hirdették, hogy hétközbeni liga lesz. Azaz hétvégén bajnoki, hétközben BL helyett Szuperliga.

És igen, az alap 15 csapat örökké ült volna a fazékban. De ez miért baj az alap 15 csapat szurkolóinak? Azt értem, hogy a nem résztvevők miért tiltakoznak, de miért csinálták a feszkót pont a nagy angolok szurkolói?
Egyébként pedig az alap 15 csapatból 10-12 így is a fazékban ül. Csak az általuk generált bevétel így 75-80%-a az UEFÁhoz folyik be. Ez miért jó a csapatok szurkolóinak?
Az én ismerőseim erre annyit mondtak, hogy nekik többet ér a nemzeti bajnokság, mint a BL illetve nehogy már Perez irányítsa az új szervezetet. DE mindketten hozzátették, hogy a kis nemzetek ezzel teljesen ki lennének zárva. Ami igaz, de ez az angol/olasz/spanyol szurkolóknál biztos nem volt érv. Az első ok pedig talán elkerülhető lett volna. Marad a "nehogy már Perez". Tényleg nem értem miért volt ez a rohadt nagy ellenállás.

Roma szurkolóként örülök, hogy így alakult. Az persze bassza a csőröm, hogy a retek UEFA a mennybe ment, mint a szurkolók nagy megmentője és védelmezője, de bőven kárpótol Agnelli és Perez pofára esése. De a top klubok szurkolóinak motivációját nehezen értem meg. Hisztiznek, ha 2-3 évig nem nyer semmit a klub. Hisztiznek, ha eladják a legjobb játékosaikat vagy épp nem tudnak elég sztárt igazolni. Utálják a drága belépőket. Ha nincs BL szereplés, akkor fejeket követelnek. Szép kényelmesen elvannak a gazdasági fölényükkel. Aztán amikor az ölükbe pottyanna a nagy jó, minden amit egyébként szeretnek a mammut klubjukban, akkor hirtelen fontos lesz az esélyegyenlőség, ami sosem volt. Meg hirtelen zavarja őket, hogy a klubtulajdonos sokat akar szakítani, de az nem, hogy ha mindezt az UEFA teszi.
És még kevésbé értem a nem angol részvevők szurkolóit. A Premier League lenyom mindenkit a jelenlegi struktúrában. A Juve, Milan és Inter napjai tényleg meg vannak számlálva. Nekik ez egy esély lett volna a felzárkózásra. Lehet, hogy az angol szurkerek pont ezt nem szerették volna? Nekik végülis jó a status quo. Az sem véletlen, hogy az angol klubok seggeltek először ki az ESL-ből.

Nem véletlenül nem lettem nagy csapat szurkolója :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.20. 21:35


akkor lett volna támogatásuk a nép által, ha egy az egyben a BL-t koppintották volna, csak megkerülve a rabló UEFA-t.
de ugyebár nem ez volt a céljuk:) hanem örökké a fazékban ülni:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.20. 21:33


de olvastalak, írásom közben láttam hogy írtad, de akkor már beírtam ha már elkezdtem, egyetértve veled :wink:

és jah, ebn vbn ez a célom mindig, hogy az összeset megnézzem. Ha olyan az aktuális munkám, akkor össze is jön. Évek óta tippjáték is van, ahhoz meg minden csapatot látni kell pl, hogy a következő meccsükre már legyen kiindulási alapom a tippre :) Meg drukkolni a tipppért. (és így érdekesebb is lesz azonnal egy Dél-Korea-Ghána meccs :) ) Emlékszem, a brazil vb-t imádtam. Anyáméknál néztem majdnem minden meccset, és egész család a tippjeimért drukkolt. (Mondjuk azt a tippversenyt meg is nyertem :))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.20. 21:33


Mostantol nyugodtan jarhat a kiugrason az eszuk. Pont erre gondoltam, amikor azt irtam, hogy szepen labon lovik magukat, ha az uefa nem fekszik le. Eddig a kiugras volt az adu a kezukben. Most probaljanak meg elojonni ezzel egy targyalason. Uefaek kenyelmesen hatradolnek, keszetbefonjak a karjukat es mosolyogva kozlik: tessek....
A bayern meg a psg jol szamitott, most ok lesznek a hosok. Bizom benne, hogy az olasz liganal is alaposan megjegyeztek ezt.

Mondjuk szep lett volna a 3 eszaki kutyafattya nelkul a serie a. De azert igy is vicces.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2021.04.20. 21:35-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég