Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 21:13


Én is bírtam és bírom is Volnert, pedig nekem soha nem tűnt full hitelesnek. De ezt már beszéltük Trigóval.
Most viszont inkább egyetértek vele, mint nem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.28. 20:14


F.Totti írta:Azért akasztott ki, mert nekem is hitelesnek tűnt. Sőt, bírtam.

igen, én is. és most anélkül, hogy bármit elolvasnél az itt lent leírtakon kívül, kezd megváltozni a véleményem... :( mondom, vagy bohóccá, vagy fideszbérenccé válnak a normális politikusok... :(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.28. 19:59


Azért akasztott ki, mert nekem is hitelesnek tűnt. Sőt, bírtam.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.28. 19:58


én nem is foglalok állást, csak mutattam, mert előbb olvastam
Nekme ő mindig hitelesnek tűnt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.28. 19:56


Ugyanmár. Azt akarja eladni, hogy a két véglet között nincs más út. Ráadásul ez nem is csak a felsőoktatásról szól, hanem hatalmas vagyonról. Biztos azt sem akarja, hogy milliárdos ingatlanokat érzékenyítsenek majd a libsik. Fidesz bérenc lett. Ennyi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2021.04.28. 19:58-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.28. 19:29


Volner János
5 ó. ·
Néhány pontban reagálok a felsőoktatás alapítványi modellre történő átállása kapcsán:
Azoknak a kezdő ávósivadékoknak mondom, akik most akasztófával, lámpavassal, Dunába lövéssel és börtönnel fenyegetnek: remélem, soha nem kerültök kormányra. :)
Büszkeséggel tölt el, hogy a választási törvény módosítása után ismét én vagyok a balliberális politikusok és a függetlennek hazudott sajtójuk céltáblája. Nekik üzenem: nem baj, hogy gyűlöltök, én sem csíplek túlságosan benneteket. Ez aligha fog megváltozni.
Nagyon örülök, hogy a szavazatommal tehettem valamit az ellen a beteg világ ellen, amit egy jövőbeli ballib kormány a felsőoktatásra szabadítana. A kulcsszavak: „érzékenyítés”, „tolerancia”, „love is love”, „pozitív diszkrimináció”. Így legalább nehezebben fog menni. ;-)
A világ legjobb egyetemei közül sokan működnek alapítványi modellben, itt is ez lesz. El tudtam volna jobb megoldást is képzelni, de a fent említetteknél még ez is sokkal jobb.
Az egyetemeken szépen megszavazták a modellváltást és az egyetemi polgárság köreiben sem lett belőle felháborodás, pedig a függetlennek hazudott ballib sajtó rengeteget dolgozott a szükséges hangulat kialakításán. Bármennyire is fájhat egyeseknek, a szavazatom összhangban van az egyetemeken leadott szavazatokkal.
Ez a kedvencem: „a modellváltás leszűkíti a következő kormány mozgásterét”. Van egy rossz hírem azoknak, akik az ilyeneket olvasva kétségbe esnek: ez egyáltalán nem kivételes eset és minden kormányra igaz. Boris Johnsonék Brexitet akartak és meg is csinálták. Ez értelemszerűen alaposan leszűkíti egy később létrejövő kormány mozgásterét, ha ők az Unión belül képzelnék el az Egyesült Királyság jövőjét. Lehet ezen zokogni, de az élet (és a kormányzás) már csak ilyen.
Fogalmam sincs arról, miért kellene aggódnom amiatt, hogy a jövő baloldali-liberális kormányainak az egyetemi modellváltás miatt leszűkül a mozgástere? Miért is akarnék én a liberális világ egyre betegebb törekvéseinek mozgásteret adni? Eszem ágában sincs!
Hol van az a híres függetlennek hazudott sajtó az ellenzéki pártoknak szegezett kemény és kritikus kérdéseivel? Miért nem vonták soha kérdőre a kedvenc pártjaikat ugyanazokkal az érvekkel, amelyeket most teli torokból harsognak? A pártalapítványokba talán nem közpénz kerül, a nyilvánosság elől gondosan titkolt szerződésekkel, közbeszerzések nélküli kifizetésekkel? Azért miért nincs soha hüppögés, kedves Telex és 444? Miért nem izzadnak emiatt soha a Momentum, a DK, vagy a Jobbik politikusai? Nekik szabad? Miért csak a kellemesen alákérdezős interjúk mennek a baloldali összefogás politikusaival és persze a „napi Karácsony” kategóriába sorolható, fizetett hirdetések? Én magam az összes közpénzekkel tömött alapítvány gazdálkodását nyilvánossá tenném, kormánypártiét és ellenzékiét egyaránt. A baloldali propagandamédia ezt soha, de soha nem kérte még számon a sajátjain, csak és kizárólag a másik oldalon. „Pártoktól való egyenlő távolság”, meg „elfogulatlanság”, hát persze.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.28. 08:00


Bmeg most olvasom, hogy az ország tartós lerablásában partner volt Volner, Ritter Imre és Fülöp Erik is. A közvagyon alapítványokba kiszervezése mellett szavaztak.
Ez olyan, mintha a homlokukra tetováltatnák, hogy "ENGEM IS MEGVETT A FIDESZ!!!!". Már a látszatra sem figyelnek? Tényleg szitokszó a "politikus".

Ezekkel az alapítványokkal tényleg a feudális függési viszonyok közé lőnek vissza teljes szektorokat. 1000 Mrd Forint felett járunk és hol van még a vége. Volnerék pedig kiállnak mellettük. Okádékok.
Egyébként komolyan kezdem úgy érezni, hogy tök felesleges bármit, bárkinek mondani vagy tenni. Kell keresni egy fideszes gazdát és dörgölőzni. Pofa befog, talpat nyal, rendszert kiszolgál és akkor majd jutsz egyről kettőre.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2021.04.26. 20:07


Értem jnzsblzs. Érdekes belső véleményt olvasni. Köszi, hogy vetted a fáradtságot.
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.26. 19:52


na ilyenkor nem kedvelem a kurucot
https://kuruc.info/r/6/227643/
hogy lehet egy ennyire meghatóan szép zenére, munkaidő kívül táncoló, végre valami boldogságot jelentő dolgot reflexből fikázni? Gondolják, hogy akár csak orvos, rendőr, bárki is a zene tartalmára gondolt közben? pfff
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.04.26. 19:31


Én nem tartom azt hibának hogyha valaki azt mondja valamire hogy nem tudom. Sőt a mai világban inkább erény, mint bármi más. A miniszterelnöknek két feladata van, jól nézzen ki a kamera előtt, és megfelelően válasszon szakértőket akik irányítják a kormányzati apparátust. Tehát egy annyira végtelenül komplex rendszert, mint a magyar állam, átlátni nettó lehetletlen. Ergó a miniszterelnök nem is fogja átlátni akkor meg minek úgy csinálni mintha megtenné.

Amúgy ebből következik a nagyon személyes harmadik elvárásom a miniszterelnökkel szemben, hogy aktívan építse le magyar állam hatalmát a magyar emberek élete felett. De ezt a nézetet hárman valljuk magyarországon kb, Andris barátom, Ecsenyi Áron és én. Ebből legalább kettő nettó idóta szóval minek hallgatna ránk bárki is.

Szóval az én bajom, hogy nem fogalmazott elég erősen a nézeteiről, az internet baja pedig az hogy "nem tudom"-mal válaszolt néhány kérdésre.

A fideszt nem politikai lőzungok fogják legyőzni. Abból nekik is van, és az ővéket többen fogják hallani. A Fideszt egyenes gerinccel és értékekkel lehet leverni. Ez az amiből keveset mutatott Fegya, és bár neki még elhiszem hogy van, ellentétben majdnem mindenki mással a palettán, (shoutout to MZP) de nem elég hogy ezt én tudom ezt másoknak is látnia kell.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2021.04.26. 15:23


jnzsblzs írta:Ezzel együtt szerintem nem láttam a teljes interjút, de szerintem nem annyira, és nem azért volt gáz amiért sokan gondolják.


Hanem?
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.04.26. 12:37


Petya-forzaroma írta:Sziasztok!
Jól értem jnzsblzs, hogy tagja vagy a Momentumnak? Milyen volt a Partizános Fekete-Győr András interjú fogadtatása a párton belül? Mi a te személyes véleményed?

Párton belül nem volt túl jó fogadtatása az interjúnak ahogy túl rossz sem. Olyan semmilyen. A fogadtatásnak már jóval kevésbbé örültek, de talán ez érthető is.

Szerintem Fegya nem ált bele a véleményébe megfelelően. Mondjuk nyilván jóval kevesebbet tudok ezekről mint ő, de például az online előválasztással kapcsolatban én valami ilyesmit mondtam volna:
"A Momentum a leghatározottabban kiáll az előválasztás ötlete mellett. Azonban az a véleményünk hogy 2021-ben ennek a folyamatnak része kell hogy legyen az online szavazás lehetősége is. Hacsak valamelyik tárgyalópartnerünk meg nem győz minket arról hogy az előválasztásnak valamilyen nyomós, teszem azt biztonságtechnikai, okból nem lehet része az online szavazás, akkor mi ezt az előválasztás szerves részének fogjuk tekinteni továbbra is. Ergó enélkül számunkra nem lesz előválasztás, így nem lesz min részt vennünk."

Egyértelmű erős mondat, ami komunikálja a párt üzenetét, és még egy kényelmes kibúvót is ad, mert tudom hogy egy politikus agyérgörcsöt kapna hogyha el kéne mondania a szöveget anélkül. Az vicces hogy én többször beszéltem fegyával elég biztos vagyok benne hogy neki is ez a véleménye, de akkor miért nem meri kimondani? Nyilvánosan beszélni nehéz, (rá lehet keresni az én kurucinfós riporterként adott interjúmra :D) én meg nagyon kényelmesen írok ilyen jól átgondolt szövegeket a karosszékemből, de ez két okból sem kifogás.

1: Ez nem egy olyan kérdés amit ne kellett volna már átgondolnia.
2: Miniszterelnöknek lenni is nehéz, aki nem tud érthetően nyilatkozni, az nem érdemli meg a bársonyszéket sem.

Ezzel együtt szerintem nem láttam a teljes interjút, de szerintem nem annyira, és nem azért volt gáz amiért sokan gondolják.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2021.04.26. 11:04


Sziasztok!
Jól értem jnzsblzs, hogy tagja vagy a Momentumnak? Milyen volt a Partizános Fekete-Győr András interjú fogadtatása a párton belül? Mi a te személyes véleményed?
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.26. 10:26


https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... karestben/

Mekkora fake news már bakker. Románia? Lófaxt. Hol esne le bármilyen fémtárgy a szőröstalpúaknál a földre? Egy tizesanyát sem hallanál koppanni, mert valamelyik cigó ott terem és elkapja. Majd pont egy nemesfém kupa fog csörömpölni...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.24. 06:27


A mi kis falunkban Csuja Imre is ilyen módszerrel polgármester 30 éve. :D
Úgyhogy tomm kidolgozott programja a nyerő. :wink:
(Csak legyen nekem is narancsos sör.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.23. 22:42


Ez mondjuk már komolyabb program, mint a momentumé :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.23. 21:42


Ha en lennek a miniszterelnok, ingyen lenne a sor es a gyumolcs... ...fel deciben merve....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.04.23. 19:40


snatch írta:nem, én nem vagyok mihazánkos, max próbálnék szimpatizálni velük, de kezdenek bohócpárt jelleget ölteni. Meg szeretem, ha azonosulni tudok azzal az eszmével, amit mondjuk az a párt képvisel, akivel adott esetben szimpatizálok, de itt messze nincs erről szó. És ez zavar picit. Sehonnainak és elveszettnek érzem magam, akit senki nem tud "megszólítani".

Üdv a klubban.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.23. 18:59


nem, én nem vagyok mihazánkos, max próbálnék szimpatizálni velük, de kezdenek bohócpárt jelleget ölteni. Meg szeretem, ha azonosulni tudok azzal az eszmével, amit mondjuk az a párt képvisel, akivel adott esetben szimpatizálok, de itt messze nincs erről szó. És ez zavar picit. Sehonnainak és elveszettnek érzem magam, akit senki nem tud "megszólítani".
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.04.23. 18:00


snatch írta:amúgy én is támogatom, és végre megkaptam az első vakcinámat én is, csak hogy pl. a Mi Hazánk ellene kampányol.


És miért kéne érdekelnie bárkit is hogy valamiben különbözik a véleménye a pártétól amit támogat? (Már ha jól emlékszem te mi hazánkos vagy.)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.23. 17:53


amúgy én is támogatom, és végre megkaptam az első vakcinámat én is, csak hogy pl. a Mi Hazánk ellene kampányol.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.23. 16:38


Hamis biztonságérzet okoz, vannak vele gondok nyilván, de én abszolút támogatom.
Össze is kapok emiatt gyakran az asszonnyal, de így talán beoltatják magukat még többen.
Jó lesz az.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.23. 14:57


mi a vélemény a védettségi igazolványról, és az azzal járó előjogokról?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.22. 18:39


akkor inkább nevessünk
https://kuruc.info/r/2/227449/
:DDDD
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.04.22. 18:23


Trigoria írta:
jnszblzs: a 15ezer az tuti szám? durván nagy szám, kemény. A 7 elítélt szám nem érdekel:)


Meh, fogalmam sincs kivételesen baloldali forrást használtam, de nem elképzelhetetlen. Amerikában 30000 embert ölnek meg lőfegyverrel ebből kb 20000 öngyilkosság, a maradéknak meg ekkor kb a 10%-a lenne a rendőrség.

Trigoria írta:
O. J. Simpson-t tartják az első embernek akit azért mentettek fel mert fekete volt. Derek Chauvin az első ember akit azért ítéltek el mert fehér
kiváló gondolat

Eh, inkább stílusos mint tartalmas.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég