Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2022.08.27. 14:36


A célkitűzés szerintem a klubnál a BL-indulás kivívása, ami tökéletesen racionális. A 3. és 4. hely között szinte nincs különbség sem a következő év, sem a projekt szempontjából.
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.27. 14:14


Így van. Mindenki a 4. helyre tesz minket. A célkitűzés így a dobogó kell legyen. Pontosabban a cél a scudetto, deva dobogó már egy minimum siker. A 4m hely a 'volt jobb, lesz jobb' kategória. Az ötöduk bukás.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.08.27. 13:36


Nagyjából minden fogadóirodánál a 4ik legesélyesebbek vagyunk a scudettora, az 5ik hely vicc lenne, az tavaly is majdnem összejött.
Hogy pontosan mi Friedkinék célkitűzése, mi az elvárás Mou felé azt nyilván nem tudom, de kétlem, hogy a 4-5-ik hely. A 3 éves project célja egy, ha nem is bajnok, de a bajnoki cimért küzdő csapat, ahhoz pedig a következő lépés idén a top3, de minimum azért küzdés.
Lehet én vagyok telhetetlen, de Mourinho nem azért kap topfizetést, hogy kihozza kb azt, ami a keretben van, hanem hogy legalább egy kicsivel többet érjen el. Nyilván a bajnokság mellett ott az EL meg az olasz kupa, együtt kell értékelni, szóval egy jó kupatavasszal lehet kisebb elvárás a bajnokságban, de szerintem idén top3ért kell küzdeni, nem irreális elvárás.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2022.08.27. 13:00


Kinek a célkitűzése? Az esélyek jelenleg azt mutatják, hogy a 4-5. hely a legvalószínűbb. Természetesen lehet előrébb végezni, ez a szép és izgalmas a fociban, óriási a szórás. A Napolit sonkan előre leírták, de látva a keret megerősítését, egyáltalán nem szálltak ki a BL-helyekért vívott csatából.

Persze, vannak esélyesebb csapatok, de nem is minimum elvárás a top3, hanem célkitűzés. legalább egyet kiszoritani az esélyesebb csapatok közül nem lehetetlen. Tavaly a Napolinak sikerült.
Egy 4ik hellyel nem lesz sikeres a szezon, max ha van mellé egy jó EL szereplés, mondjuk döntő, ellenféltől függően akár elődöntő. Egyébként a szememben Mou megbukott.
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.08.27. 12:48


tomm írta:Kik voltak az ellenfelek?


Vártam a kérdést :) de majd meglátod, hogy más nagycsapatok is meg fognak szenvedni ezekkel a kicsikkel… :) Nem lesz mindenkinek 3 pontja! :) (Amúgy ezekből tavaly még csak 4 pontot szereztünk volna.)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.08.27. 12:44


Kik voltak az ellenfelek?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.08.27. 12:17


Alább csak vicceltem, persze, azonban ha komolyan kellene írnom, akkor is kifejezném egyet nem értésemet. Idén még gólt sem kaptunk, ha a helyzetkihasználásunk javul, akkor tuti scudetto. De várjuk csak meg a ma estét es meglátjátok! :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.08.27. 12:03


Zsolti, tökre egyetértek, ezzel a focival szerintem sem megyünk sokra. Már irtam korábban is, hogy játékosállományban előreléptünk, játékban is előre kellene.
A legnagyobb fék itt szerintem is maga Mourinho, de azért várjuk meg mit hoz a szezon, a második éve általában jobb, mint az első. Scudettoért szerintem sem megyünk, de a 4ik hely abszolút minimum elvárás, igy az eggyel nagyobb top3 kell, hogy legyen a célkitűzés.
A keret maga bőven alkalmas erre, innentől az edzőn műlik minden.

SPQR írta:Sokkal esélyesebb csapatok vannak a dobogóra. Ha 4. hely meglesz, sikeres a szezon

Persze, vannak esélyesebb csapatok, de nem is minimum elvárás a top3, hanem célkitűzés. legalább egyet kiszoritani az esélyesebb csapatok közül nem lehetetlen. Tavaly a Napolinak sikerült.
Egy 4ik hellyel nem lesz sikeres a szezon, max ha van mellé egy jó EL szereplés, mondjuk döntő, ellenféltől függően akár elődöntő. Egyébként a szememben Mou megbukott.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: SPQR Dátum: 2022.08.27. 09:21


Sokkal esélyesebb csapatok vannak a dobogóra. Ha 4. hely meglesz, sikeres a szezon.

https://www.transfermarkt.com/serie-a/startseite/wettbewerb/IT1

ericcartmen írta:Hát elvileg mi top 3ért megyünk, szóval inkább az Interrel versenyzünk, nem a Lazio-val, ebből kiindulva nekünk ez az eredmény jó.
Viszont simán benne van, hogy a Lazio vagy a lesajnált Napoli bezavar a top4be, szóval nem tudom, hogy ez most mennyire jó. X mindenképpen jobb lett volna.
SPQR
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2022.08.07. 08:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.08.27. 08:33


Zsolti írta:Megpróbálok fegyelmezett lenni és utoljára leírni (mert nem akarlak titeket idegesíteni vele, főleg Trigót), hogy én baromira nem látom magunkat az első négyben. Szerintem ezzel a kőkorszaki, olaszabbnál is olaszabb, ultradefenzív hozzáállással semmi keresnivalónk a legjobbak között.
De a pontszámok úgyis eldöntenek majd mindent.
Én vállalni fogom a fas.ságaimat egy scudetto esetén. :)

Már ma este szembe kell nézned önmagaddal, olaszabbnál is olaszabban fogjuk ugyanis porrá alázni a bundásokat. :)
(Dybala 2, Abraham 1, Pellegrini 1, Matic 1 - pen.)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.08.27. 07:24


Megpróbálok fegyelmezett lenni és utoljára leírni (mert nem akarlak titeket idegesíteni vele, főleg Trigót), hogy én baromira nem látom magunkat az első négyben. Szerintem ezzel a kőkorszaki, olaszabbnál is olaszabb, ultradefenzív hozzáállással semmi keresnivalónk a legjobbak között.
De a pontszámok úgyis eldöntenek majd mindent.
Én vállalni fogom a fas.ságaimat egy scudetto esetén. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.08.27. 07:03


Hát elvileg mi top 3ért megyünk, szóval inkább az Interrel versenyzünk, nem a Lazio-val, ebből kiindulva nekünk ez az eredmény jó.
Viszont simán benne van, hogy a Lazio vagy a lesajnált Napoli bezavar a top4be, szóval nem tudom, hogy ez most mennyire jó. X mindenképpen jobb lett volna.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.08.26. 22:58


nocsak, bugyikékek megverték az intert? hmmm
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.26. 12:24


Szerintem Milik is jó játékos volt, bár pár éve néztem lehet kopott azóta... Ha lehet választani, hogy ő vagy Vlahovic akkor nyilván ő, de Milik vagy Pjaca (főleg utóbbi) nekem ilyen furcsaság, hogy ennyire jó játékos, hogy tud teljesen eltűnni.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.26. 11:53


Reméljük játszani is fog. Egyrészt mert szar, másrészt mert ha becserélik, akkor vezetni fogunk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.08.26. 11:37


Milik a hétvégén már játszhat is ellenünk.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.24. 17:46


Rossz az adatbázis, ez jó. :D kezdjük el grúz Messinek hívni, akkor tuti béna lesz. Amúgy annyira lesajnáltuk a Napolit, aztán a végén kiderül simán BL-re mennek ők is.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.24. 08:32


Ha már szóba került a grúz kiscsávó. Pár funfact róla:
1. a grúz wyscout (a világ vezető scout adatbázisa) elemzőre ráírtak többen is, hogy szarul rögzít, mert egy másodosztályban játszó fiatal játékos sikeres csel átlaga 10 felett volt. Ilyen nem lehet. De lehetett. Kvaratskehelia volt az.
2. a három Serie A gólja közül egyet jobbal, egyet ballal és egyet fejjel szerzett
3. a grúz beceneve Kvareca. Kiről kapta? Carecaról, a Nápoly legándás brazil középcsatáráról (a fiatalabbak kedvéért volt egyszer egy legándásnál kicsit több Maradona-Careca-Giordano támaótrió a Vezúv lábánál)
4. az olasz beceneve Kvaradona lett, mert a bemutatsához a Life is Life zenét választotta az Opustól. Ezt: https://www.youtube.com/watch?v=4vashrNoXTE
5. Spalletti a Monza elleni debütáláson azt mondta róla, hogy "... nagyon feszült. Ha elkezd lazulni, meglátjátok milyen jó játékos ő..." Salahról szó szerint ugyanezt mondta az első római meccse előtt. Ez sem rossz párhuzam.

Érdemes lesz figyelni a gyereket.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.22. 17:36


Zsolti írta:Irigykedek is rájuk miatta.
Jobban kukáznak, mint ahogy mi szoktuk.
Nekünk miért nem válik be így egyszer egy "nevesincs" játékos?

Jaja, nekem ilyen Ünder feelingem lett kb ő volt asszem ilyen 8-10 millió. De Perez, Kluivert ugyanez a sztori lehetett volna.
Meccsen én sem láttam még a játékost, csak összefoglalókat néztem elég szép gólokat lőtt. Aztán néztem 10 Misi volt noname gyerek. Nem is lesz rossz a Napoli amúgy a végén. :D Oshi is egész brutál jó, mondjuk ő drága is volt nekik.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.22. 14:52


Zsolti írta:Irigykedek is rájuk miatta.
Jobban kukáznak, mint ahogy mi szoktuk.
Nekünk miért nem válik be így egyszer egy "nevesincs" játékos?


Sabatini mester azért tudott ilyet felénk is. Rég volt :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.08.22. 14:22


Irigykedek is rájuk miatta.
Jobban kukáznak, mint ahogy mi szoktuk.
Nekünk miért nem válik be így egyszer egy "nevesincs" játékos?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.08.22. 14:19


Ha arra a KK monogrammos grúz srácra gondolsz, akkor igen visszafogott fogalmazás az "elég jó".
Az orosz bajnokság a szaknciók miatt eléggé el volt dugva tavasszal, de állítólag már a Kazanyban nagyon erős éve volt. A válogatottban pedig még erősebb.
A szezonkezdése egyből feledtette Insignét Nápolyban. Meccsen még nem láttam, de muszáj lesz megnézni. Remélem csak egy jó kezdésről van szó, mert nem hiányzik egy újabb szuper nápolyi trió. Osimhen alapból nagyon jó, Zielinksi pedig kivirágzott a labdadominánsabb szerepkörében.

Szóval nincs kedvem megtanulni a csávó nevét és remélem nem is kell majd :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.22. 13:05


Napoli 10 misiert kukázott/igazolt valami balkáni srácot. 77-esben tolja, eddig elég jó.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.08.14. 12:35


Ez egy jó cikk volt, bár nem értettem miért csodálkozott a Napoli teljesítményén az író, Spalletti jó edző, plusz volt egy erős kerete a Napolinak. Ha most is top4 lenne nekik az lenne a csoda.

Ez a mondat tetszett azért: "ha Zaniolo maradna, és a végzetét beteljesítve új Francesco Totti lenne."
:D mint valami Star Wars szereplő, ő lenne Anakin :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.08.14. 01:22


látom a 95. percben
csak a szokásos

https://www.nemzetisport.hu/olasz_labda ... im-2908057
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég

cron