Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2022.10.27. 09:03


Elnézve, milyen csapatok zúgtak ki a BL-ből...gigantikus mákunk kell legyen, hogy ne szívjuk meg a sorsolást (lehet ma szándékosan lefekszünk a Helsinkinek, aztán elkönyvelünk egy sikeres konferencia liga szezont? :lol: )
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.26. 20:25


Beszarok. Spal lecserélte a támadó négyesét egy az egyben a Rangers ellen, és így is 2-0-ra vezetnek már.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.10.15. 15:06


CaptRizzo írta:Ezek ellenere en is szurkolok olasz csapatoknak , kiveve a lacsijo. Az nem megy...


Ugyanez. Lazionak soha, Juvének nagy nehezen bizonyos (többnyire nagy) csapatok ellen. A milánóiaknak kicsit, de mindenki másnak rohadtul szurkolok. Egy Napoli Pool kb olyan várakozás, mint egy Roma-Spal.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.14. 22:29


erre azért reagálnék :)
igaz amit írsz CaptRizzo. De azért lássuk be, létezhet olyan szkenárió, ahol a Roma anyagi lehetőségei olyanok lesznek mint a három másiké. Nagybefektető, saját stadion stb. Nem sok rá az esély, de létezhet.
Továbbá tőlem nyílhat az olló akkor, ha a Roma az EL-be jutva csak, de azt megnyeri, mert gigaerős a csapata a többi ország csapatihoz képest.


és még valami:
azt sem lehet elfeledni, hogy azért itt két külön dologról van szó, ami persze szorosan összekapcsolódik
- olasz-szeretet miatti drukkolás más olasz csapatoknak (és a válogatottnak)
- a lent leírt Roma-t ért előnyök miatti drukkolás más olasz csapatoknak

az arány a kérdés a fenti két dolog között
nálam nagyon erős az első is, mivel az olasz válogatottnak előbb drukkoltam, mint a Romának
másnál meg más az arány nyilván

De ne legyen már elvitatva az olaszdrukkolásunk csak azért, mert valaki szerint az nem jó a Romának. És? Jogomban áll drukkolni minden olasz csapatnak, és jogomban áll ezt leírni EBBEN a topikban.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2022.10.14. 20:57


En meg azert leirnam..
Szerintem ha olasz csapatok nyernek nemzetkozi vizeken, az tenyleg jo az olasz focinak, ezzel egyutt jo a ROMAnak is. Ez biztos igy van, sokan leirtatok mar h miert, kozvetitesi dijak, olasz bajnoksag vonzobb lesz, stb...vastagabb lesz a torta..nem a szelet lesz nagyobb csak a torta lesz vastagabb.
DE!!!
Ami nagy baj ezzel a koncepcioval, az az, hogy a juveintermilan trionak meg MÉG JOBB lesz, azaz nyilik az olló, nagyobb lesz a kulonbseg..vastagabb a torta, de a szelet sajnos ugyanakkora.
Igy, ugye a mostanihoz kepest a ROMAnak jobb lesz, de szazalekosan ugyanannyira jobb a tobbi csapatnak is, ezert az olasz bajnoksagon belul az eselyeink, h utolerjuk a "nagyokat" sokkal kisebb..
Az a hasonlat jut eszembe, hogy minel tobbet iszok, annal jobban remeg a kezem, minel jobban remeg a kezem, annal tobbet lötybölök ki a poharbol, minel tobbet lotybolok ki a poharbol, annal kevesebbet iszok, tehat : minel tobbet iszok, annal kevesebbet iszok.
Ezek ellenere en is szurkolok olasz csapatoknak , kiveve a lacsijo. Az nem megy...
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.13. 20:00


Igazad volt Trigo, feladom :D

Tomm, részemről lezárva, erre már nem reagálok, más a véleményünk. Nem sikerült meggyőzni egymást. Ne offoljunk tovább. :flagbig:

snatch írta:Pedig fogkefe, a lacionak is kell szurkolnod a Te gondolatmeneted szerint.

Kivétel erősíti a szabályt. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.13. 19:21


mondtam fogkefe... :D értelmetlen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.13. 18:44


Konnyen ellorizheto, a barca meg a real egy raklapnyi bl-t nyert az elmult evekben. Hogyan alakult ez a spanyol tv jogdijakkal osszevetve, a tobbi orszagot is figyelembe veve.
Masreszt ehhez nem a makaib kell legyozni, hanem zsinorban nyerni a bl-eket. Ahhoz, hogy zsinorban nyerjenek bl-t vagy akar csak egyet is, semmi eselye. Ahhoz penz kell, az alapok egyebkent megvannak marmint a tortenelmi klub. De nem invesztalnak ide. Ugyhogy tokmindegy, hogy a juve legyozi-e a makabit vagy nem, neymar nem jon a samp-ba. Ugyhogy a drukkolasod a juvenak csak siman drukkolas a juvenak. Nincs vele gond
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.13. 18:32


Pedig fogkefe, a lacionak is kell szurkolnod a Te gondolatmeneted szerint.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.13. 18:22


Nem azért mentek oda, mert jó a bajnokság, hanem mert végtelen pénz van ott az olaj miatt. Sok pénz pedig úgy lesz, hogy vagy tulaj váltás. Például Roma/Inter/Milan és vagy úgy, hogy növeled a bevételed, mint ahogy az EPL csinálja. +Egy saját stadion is fontos ebben.

Sok pénz magával hozza a színvonalasabb jobb bajnokságot hosszú távon.
10-15 éve ha egy játékost hívott a Wolverhampton és a Roma akkor kb kiröhögte volna az angolokat. Ma már eljutottunk oda, hogy Guedes inkább őket választotta a több pénz miatt, ami szerintem szomorú, mert mi nagyobb presztízsű csapat vagyunk. Persze jobb, hogy végül Dybala jött, de akkor ott 2 ajánlat volt és Angliába ment Guedes.

Több pénzt már nem fog hozni az új tulaj, FFP-nek is meg kell felelni, a stadion majd hozhat egy löketet, de hosszú távon az okozna bazi nagy többletbevételt, ha nőnének a liga TV-s szerződései világszerte.

De lezárom részemről tomm. Ha szurkolok Chiesának a válogatottban, akkor a Juvéban sem fogom kopkodni. Dybalát bírtam a Juvéban is, ahogy Icardit az Interben, de Belottit is bírtam a Torinoban, Scamaccát vagy Raspadorit a Sassuoloban. Nálam nem fekete fehér minden. Szeretem az olasz bajnokságot tudok szimpatizálni másik Román kívüli jatekosokkal is. Csapatot nem szeretek persze, de már nekem rég elmúlt hogy gyűlölöm az Intert, kinőttem már abból, hogy elvakult fanatikus legyek. Persze a Lazionak sosem tudnék szurkolni.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.13. 17:40


Forditva ulsz a lovon. Nem azert jottek a sztarok, mert eros volt a vajnoksag, hanem azert volt eros a bajnoksag, mert jottek a sztaork.
Ki ne talald, hogy nemyar, messi, stb a francia bajnoksag ereje miatt vannak ott. Vagy ha igen, akkor azert, mert ott jo penzert lehet alibizni. De ezesetben is pont, hogy gyengeseg a vonzero es a macsbi elleni vereseg csak novelte az eselyet, hogy mondjuk neymar a sampdoriaba igazol.


Ne a felszeműek között legyünk jók, hanem a top ligában

Egyreszrol eltevesztetted a hazszamot vagy az evszamot :)
Masreszrol: he?mi?hog? Milyen kiraly? Hol vagyunk mi attol, hogy a felszemuek kozott kiralyok legyunk? Vegulis tavaly a vakok kozott felultunk a tronra, az valoban nem volt nagy szam, de eloszor nyerjuk meg ezt a vacak olasz bajnoksagot, utana terjunk ra, hogy ez eleg-e vagy kezdjunk gyujtesbe szegeny juvenak meg internek, a laziorol nem is beszelve….
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.13. 17:01


Spanyolországban is ez van aztán elég szépen kinőtt az Atleti, Sevilla.
Mindig örülök ha sztár igazol a Seria A-ban, az emeli a bajnokság színvonalát. Erre jelenleg a Juve képes, ha a Juve rossz az olasz bajnokság megítélése is rossz, akkor nem fog ide sztár igazolni. Persze mögöttük a történelmük miatt ott van az Inter és a Milan, de oda nem nagyon igazol sztár sőt, Milan legjobbját konkrétan el fogják rabolni. Inter talán fel tud még nőni a feladathoz amíg tartja Lautarot, Brozovicot, Barellat, Skriniart, de itt is kérdéses hogy a PSG elrabolja őket. Jó lenne ha nem lenne az olasz bajnokság farmers league, hanem lenne esélye BL-ben, EL-ben. De ez hosszú távú.
Ha a Juve és az Inter kevesebbet kap, akkor mi is, akkor nem leszünk versenyképesek, nem igazolnak ide jó játékosok és azt nézzük majd, hogy az EL-ben sincs esélyünk.
De igazad van, hogy igazságtalan az elosztás és ebben nem nagyon lesz változás sajnos, pedig nagy szükség lenne rá. Ettől függetlenül a lényeg hogy mindenki kapjon többet. Legyen nagyobb presztízse a bajnokságnak mint a spanyolnak, németnek, franciának, mert jelenleg béka segge alatt van a Seria A szerintem. Egyedül a Napoli mutat valamit. Legalább az.

Ne a felszeműek között legyünk jók, hanem a top ligában
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.13. 09:28


Fogjefe1, dehat akkor egyet mondunk! Rohadt juve meg rohadt inter! Amig ok lenyuljak a tv-s penzek magy reszet, addig a pl legjobbjai alig kapnak tobbet, mint az ujonnan feljuto. A kupakrol mar nem is beszelve. Es minel tobbet myer a juve meg az inter, annal erosebb pozicioban van, annal jobban megsapolja a tv-jogdijakat!
Szoval amikor a juvenak meg az internek drukkol valaki, akkor annak drukkol, hogy a tobbi olasz csapat minel jobban el legyen nyomva. Ehhez persze mindenkinek joga van, a jive oldalra is joga van mindenkinek regisztralni es ott oromkodni a gyozelmeik miatt. Miert is ne lenne joga barkinek?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.10.13. 07:20


snatch írta:Higgyétek el, a keddi Haifa sikertől nem rosszabb lett a Romának, hanem tuti, hogy jobb. :mrgreen: :lol:

Én ebben annyira nem vagyok biztos. Elnézném még ezt az Allegrit pár évig a juve kispadján, de ha nem nyer meg legalább 1-2 meccset, hoznak valakit, aki képes jobb eredményekre.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.13. 06:52


jól beszél tomm. max szeretnétek, hogy az általatok elképzelt álomkép valóság lenne, de nem az. Higgyétek el, a keddi Haifa sikertől nem rosszabb lett a Romának, hanem tuti, hogy jobb. :mrgreen: :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.13. 05:23


Igazad van tomm, persze számít, hogy kinek mennyire pénzes a tulaja, de ha megnézed a PL kiscsapatokat, ott tulajdonos váltás nélkül végbement az, hogy 50 millióért tudnak már igazolni. Szerintem számít, hogy Kínában, Japánban, Egyiptomban, Szerbiában, Amerikába, Kanadába, Hollandiában, stb adják-e a TV-ben a meccseket és ha igen mennyit fizetett az adott ország érte.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.12. 22:31


Volt ido, amikor a milan meg az inter vett sztarjatekosokat. Vagy eppen a roma. De nem azert mert a juve meccset nyert a bl-ben, hanem mert berlusconi meg moratti vagy eppen sensi adt ra a zsetont.
Ha olyasmire akarsz kilyukadni, hogy a juve meg inter gyozelemekkel tobb lesz a serie-a-nak adott tv-jogdij, akkor javaslom eloszor nezd meg a penzelosztasi aranyokat az angoloknal es az olaszoknal, aztan kart-karba oltve latogassatok meg hon szeretett juvetokat es intereteket es kerjetek meg oket, hogy legyenek kisse (csunya szo) demokratikusabbak a penzek elosztasanal az olasz foci felemelkedese vegett.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.12. 21:55


ez így mind igaz amit mondasz fogkefe

csak adtam még egy próbát.
ez kedves :wink: :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.12. 21:37


Emlékszem rá Trigo benne voltam csak adtam még egy próbát. :D

Plusz most olvastam az interjút, ahol pont leírták, hogy országhatáron belül az angol és olasz bajnokság rajongása ugyanolyan, csak a semleges országokban meg ég is föld.

Utolsó próba számok nyelvén. Martinellinek most akar adni az Arsenal 10 milliós szerződést. Csak összehasonlítás képen kb Zanioloval egy kategória nálam a srác, posztban, árban, korban mindenben.
Ha komolyan bejelentkezik valaki a PL-ből Zanioloért menni fog.

Tottinál, De Rossinál nem volt még ekkora olló szerintem.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.12. 21:30


A lazio, az inter, a juve nem olaszok. Szarok. Ti a szarnak drukkoltok.
Nem baj, miert is lenne baj, ha valaki szereti a kakit, csak hat reklamozni…. Inditsatok kamiont a pride-on
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.12. 19:32


fogkefe
vagy átaludtad, vagy nem is tudom, amikor ezt a témát (többször, de egyszer nagyon) átrágtuk itt :D :shock:
Vannak itt akiket az ilyen észérvekkel, amiket írtál sem lehet meggyőzni. Nyilván ezeket leírtuk már páran párszor, de nem lettünk beljebb vele. :D
Jobb nem belekezdeni, és nem etetni a trollt. :D :D


És igen sn, én a Lazionak is drukkolok nemzetközi szinten. MINDEN olasz csapatnak. De ezt tudod:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.12. 19:24


jahh, Hellas felőlem is lehetne a BL-ben, meg a SPAL, meg a Cremonese is. Ezekkel nincs is semmi gondom.

Meg ha már a juvemiláninterféle brigádnak drukkolsz, drukkoltok a nemzetközi kupákban, akkor a lációnak is KELL! hajrá! :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.12. 19:14


Mondjuk rájöttem sn nem szurkol az olasz válogatottnak, így neki tényleg mindegy. Mivel én és szerintem a fórumról még páran szeretik en bloc az olasz focit, a valogatottat is és a csapatokat is, így a legtöbb olasz csapat menetelésének is. Persze Lazio kivétel, illetve nálam még évekig az Inter volt akinek nem tudtam szurkolni, mert mindig ők voltak előttünk... De most jó volt azért hogy elkenték a Barca száját. Pozzo is azt nyilatkozta akinek asszem 4 focicsapat is van a birtokában, hogy az angol bajnokságot egyedül az olasz tudja majd megkozeliteni, de jobbsn kell az olasz bajnokságnak pozícionálnia magát külföldön, szerinte. Ennyi a titok. Azzal, hogy a Napoli, Inter, Juve menetel több szurkolója lesz, többen néznek olasz focit, több szponzora lesz az olasz focinak, abból a Roma is profitál. Nagy tortából, nagyobb a szelet. TV-s szerződés a kulcs igazából, az pedig nézettség árán fog nőni. A nézettség meg szurkolók árán. Ahhoz kell jó marketing és jó foci. Meg kell, hogy kedveljék az olasz focit az emberek és jobb lesz azzal nekünk is. Mondjuk én alapból kedvelem az olasz focit. Felőlem a Hellas Verona is lehet a BL-ben, nyerjék meg ők.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.12. 15:30


snatch írta:
igen sn, azok

ahh, mág próbálkozom magamévá tenni ezt az érzéstl:


Felek tole, hogy 1-2 fordulo es nem kwll probalokoznod
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Bajnokok Ligája, Európa Liga, Konferencia Liga

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.12. 13:54


A horatiusi arany középszert követve úgy döntöttem, hogy én kárörvendek, miközben tudom, hogy ez rossz az olasz focinak. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 41 vendég

cron