Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.10.26. 08:52


Lehet, hogy semmi extra nem volt a védekezésben, de mégis jobban működött mint szokott, már a térfelünk közepén megszereztük a labdát, igy többnyire a 16osunkig sem jutottak. Elelntétben a többi meccsel, ahol ugyanigy 10 emberrel védekezünk, de mégis sorra jönnek az ellenfél helyzetei, itt most az első 60 percben nem volt benne egyáltalán a Napoliban a gól. A támadás valóban abból állt, hogy majd Zaniolo egyszer elfut, és be is lövi, de máskor sincsenek ennél bonyolultabb támadáskombinációink. Amúgy a végefelé majdnem volt egy kauralövésünk, de Vina szerelte Cristantét.
Én minden meccs elé úgy ülök, hogy tökre várom, hgy na talán most lesz valami, és úgy állok fel, hogy a következőt nem is akarom látni, de most valahogy nem volt ilyen érzésem. A Juve elleni meccs pl jobban zavart.

F.Totti írta:A meccs a mi játékunktól lett élvezhetetlen. Annyira még nem írtam le a csapatot és a szezonunkat, hogy örüljek egy szoros hazai vereségnek a Napoli ellen. Vagy örüljek, hogy nem kaptunk 4-et, mint Udinében?

A meccseink 90%-a miattunk élvezhetetlen. Örülni nem örülök, de ez vállalható vereség volt, nem ezzel a meccsel volt a baj, hanem kb az összes többivel. 4-et meg csak akkor kapjunk ha az egyben Mou búcsúmeccse is.

F.Totti írta:Lehet hogy elképzelhetetlennek tűnik, de a meccsen látott antifoci és a fejetlen kitámadás között van némi tér még. Az edzőnk pedig elvileg azért a legjobban fizetett szakember az egész ligában, hogy erre legyen megoldása. És nem az a baj, hogy nem volt, hanem az, hogy meg sem próbált keresni.

Ezzel tökéletesen egyetértek, pont ezért mondogatom, hogy mennie kellene az edzőnknek.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.26. 08:50


off:
tomm, neked valami komoly bajod van, hogy folyamat a konfrontációt keresed a fórumtársakkal? De tényleg, bármi a téma, azonnal nekiesel a többieknek, akiknek még véletlenül sem lehet a tieddel ellentétes véleménye. Fura. Rád férne egy nagy pihenés valami napsütötte szigeten, ahol egy csodaszép helyi lány lovagol rajtad a naplementébe. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2022.10.26. 09:09-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.10.26. 08:37


Én védekezésben nem láttam semmi extrát. Karsdorp, Cristante és Mancini rá lett zavarva Kvaratakárkire, Smalling és Ibanez pedig Osimhenre. Azaz felhúztuk a szokásos falat a 16osunk előtt. Mélyen, stabilan, sok emberrel. Működött is, de ennek lett az az ára, hogy támadni meg sem próbáltunk. Hazai pályán, egy olyan szezonban, ahol elvileg a dobogó kellene hogy a cél legyen.
A meccs a mi játékunktól lett élvezhetetlen. Annyira még nem írtam le a csapatot és a szezonunkat, hogy örüljek egy szoros hazai vereségnek a Napoli ellen. Vagy örüljek, hogy nem kaptunk 4-et, mint Udinében?

Lehet hogy elképzelhetetlennek tűnik, de a meccsen látott antifoci és a fejetlen kitámadás között van némi tér még. Az edzőnk pedig elvileg azért a legjobban fizetett szakember az egész ligában, hogy erre legyen megoldása. És nem az a baj, hogy nem volt, hanem az, hogy meg sem próbált keresni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.26. 07:08


Ertem-ertem. Ki kellett volna tamadni es tobb gollal, minimum 3-alnkellett volna kikapni. Ha a 10ik percben 2-vel mennek, akkor rajtam kivul mindenki orul. Vilagos. Mert gyozelem (x se) nem lett volna belole, az fix.
Nyilvan jo lett volna alomfocival 6-0ra nyerni, de komolyan ezt vartatok? Eddig barlangban eltetek? A kutyapartnak vannak ilyen, amigy nyilvanvaloan tamogatando elkepzelesei, mint ingyen sor, orok elet, stb..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.26. 06:50


Tomm, a védekezés valóban zsir volt.
De ha valaki emiatt örült volna, akkor meg azt írtad volna, hogy miért örülünk a 0 pontnak. :)
Nem ez a vereség gáz, ez belefér bőven.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.26. 06:06


Akkor egyedul voltam, aki kifejezetten elvezte, hogy a mindenkit (poolt is 4-1re) agyontipro napoli semmit sem tudott kezdeni velunk. Es egy nemileg makos gollal a vege fele tudtak csak legyurni minket.
De meg a vegeredmeny tudataban is jobb ez, mint beleszaladni egy ujabb 7-1be. Persze izlesek es pofonok, valakinek az tetszik….
Egyebkent is ez jot tesz az olasz focinak, szoval mit vagytok ugy oda? Hol az orom?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2022.10.26. 04:59


F.Totti írta:0,2-es xG-t hoztunk össze open play-ből. A második félidőben 0,05-öt. Az kb egy 25 méteres lövéssel egyenértékű.
10%-os volt a keresztlabdáink pontossága (ebben benne vannak a beadások is), illetve 39%-os a hosszú labdáinké.
Mégis mi a tökömre készültünk a Spalletti pressing és védekezés ellen? Ha edző nélkül tölti az elmúlt hetet a csapat. Random felmegy 11 ember és játszik egyet, akkor is vittük volna ennyire.


Az alapterv szerintem nem volt rossz. A védekezés ült, a támadásban Abraham feje volt a célpont aki lecsúsztatja, a hátul 1-1 ben maradó Zaniolo-Jesus párosnak, és ebből valami a párharcból valamit kihozni. Nekem ezzel sincs bajom. Viszont sajnos Tammy teljes frusztrált rengeteg energia elmegy az önsajnálatra, Nicolo pedig túl nyers, nem akar sosem talpon maradni, így besült. Azért azt is el kell ismerni, hogy Jesus nálunk talán a Barca ellen játszott így, tulajdonképpen a fizikai hátrányát rutinnal és helyezkedéssel megoldotta.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.25. 10:13


Á, akkor lehet kikapunk 4-2-re.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.10.25. 09:37


0,2-es xG-t hoztunk össze open play-ből. A második félidőben 0,05-öt. Az kb egy 25 méteres lövéssel egyenértékű.
10%-os volt a keresztlabdáink pontossága (ebben benne vannak a beadások is), illetve 39%-os a hosszú labdáinké.
Mégis mi a tökömre készültünk a Spalletti pressing és védekezés ellen? Ha edző nélkül tölti az elmúlt hetet a csapat. Random felmegy 11 ember és játszik egyet, akkor is vittük volna ennyire.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2022.10.24. 21:59


En azon gondolkodom h Spaletti hany meccset nyert eddig Mou csapat ellen?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2022.10.24. 15:31


Elnézést kérek. Én hibáztam. A feleségem 1 perccel a gól előtt bejött a szobába, ahol a meccset néztem (mondjuk én is csak 3 perce). Ez 10 esetből 9-szer azt jelenti, hogy gólt kapunk. Nem viccelek. Jeleztem neki, hogy rangadókon, különösen a Lazio ellenin találjon magának más elfoglaltságot, már ha otthon nézem.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.24. 10:31


az hagyján hogy rohangál, de olyan passzokat ad, olyan helyekre és úgy akar passzolni, amiket max nálunk kispáylán gondolnak ki, és azokra is ráüvöltök

szanicstól, de azért ez ott van a szeren:
https://fb.watch/gm57WRprpv/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.24. 09:28


igazából ennyin múlott, hogy az ő csúcsnégerük nincs orbitálisan formán kívül, és beb*szta kb az egyetlen helyzetét. Míg a miénk még helyzetbe sem kerül, mert úgy rohangál a pályán, mint egy bölcsis, aki azt sem tudja merre az előre. És nem bántani akarom, de olyan szintű hullámszakadékban van, hogy ha nem mászik ki belőle sürgősen, akkor nekünk elmegy a szezonunk nagyon hamar.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2022.10.24. 09:10


Mit érezhetett az a semleges néző aki úgy döntött megnézi az idei híres Napoli meg a nagy Mourinho Romája közti olasz derbyt?! :)
Szörnyű lehetett nézni úgy ha nincs valakinek “ érdekeltsége “ ..


Azt leszámítva h nagyjából kioltottuk a játékukat … de hogy egy kaput eltalaló lövés sem volt :shock: :cry:

Én Mou párti vagyok inkább , meg azt is tudom h ezt kellett most csinálni de akkor is fájdalmas nézni!
Minden fájdalom közül a legfájdalmasabb pedig az utolsó 10 perc volt , amikor gólt kellett volna szerezni de még megtartani se sikerült a labdát , nemhogy egy támadást vezetni!

Ezt a Tammyre való felivelgetés is szörnyűségesen fájdalmas nézni..
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.24. 05:55


Be volt kötve a térde. Lehet számon kért valamit a bírón.
Istenem, és ez a Napoli valami miatt valószínűleg megint nem lesz bajnok.
Pedig ők és a Milan nagyon jók. Taktikailag, egyénileg, mindenhogy.
A Juve és az Inter pedig mindig odaérnek.
Ugyanazt mondom, mint augusztusban: már az is nagyon szép lenne, ha egy ötödik hellyel megelőznénk a Laziót és az Atalantát.
Én viszont nem látom magunkat a hatban.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.23. 22:45


Jaja, és magyarázta asszem, hogy a lábára lépett a spori? vagy valamit mutogatott neki felbőszülten a lábán, miután ellökte
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.23. 22:22


Amúgy a végén már nem teljesen láttam, de Karsdorp meglökte Irratit a meccs után? Mert itthon tudom eltiltanák a bírót a szezon végéig, de olaszoknál ennyire nem szent tehenek a focisták és ebből akár így több meccses eltiltás is lehet Ricknek.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Csebi977 Dátum: 2022.10.23. 22:18


Trigoria írta:hát Zaniolo küzdésből jeles, de kb folyamatosan hülyeséget csinál, rosszul dönt, vagy kizárólag esni akar
Ha elfut egy labdával nyakán a védővel, ott borítékolni lehet az esést. Egy jó játékos nem így oldja meg állandóan.


Sajnos ez így van!!!
Csebi977
 
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2019.03.20. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.23. 22:07


Szerintem nem kell attól félni, hogy Ábrahámot 80-ért elviszik vagy Zaniolot 50-ért.

Trigo mondhatjuk úgy is, hogy jó játékos, de nem okos, mert mindent erőből, gyorsaságból akar. Régen valahogy volt benne finesz, de most már igazad van vágtázik csak mint egy ménesbirtok.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.23. 21:54


hát Zaniolo küzdésből jeles, de kb folyamatosan hülyeséget csinál, rosszul dönt, vagy kizárólag esni akar
Ha elfut egy labdával nyakán a védővel, ott borítékolni lehet az esést. Egy jó játékos nem így oldja meg állandóan.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.23. 21:49


Benne van a hiba, sajnos ez ilyen. 50-50 szerintem. Smalling is béna volt, illetve Rui is. Nem értem soha miért kell okosan védeni. Nem lesz minden második szögletből gól, de utálom, hogy védeni lehetne, de visszahúzza a kezét állandóan... Ez Rui signature move-ja.

Amúgy hatalmasat küzdöttek a srácok. Nálam Pellegrini, Zaniolo, Cristante, Camara, Karsdorp nagy piros pontot kap.

Ábrahám és Belotti pedig jó nagy feketét. Nem tudom melyik a rosszabb, de értelmes megmozdulása egyiknek sem volt.

Továbbra is azt tudom mondani, hogy várom vissza Dybalát és Wijnaldumot, mert nélkülük, hiába Pelle és Zani ez a csapat max Európa Ligáért küzdhet...

Pedig tudjuk, hogy nem így vágtunk neki, hanem úgy, hogy 4. hely a minimális elvárás
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.23. 21:45


Zsolti írta:Nem volt az kapushiba.
Bebas.ta.
Smallingé volt.

ne már Zsolti, ne mentsük fel a kapust, de nyilván ez nagyrészt Smallingé volt

a grúz gyereket most láttam először, de vazze úgy adnám érte Zaniolot, Abrahamat, Shomurodovot, hogy még fizetnék is mellé

eric: egyetértek, ráadásul Shomurodovot Belloti mellé minek behozni 5 k.rva percre kb????? Kioltják egymást.

És a végén még a balhé a sporival. Brávó.

MIndegy, vállalható vereség. Kár hogy szarra se megyünk vele.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2022.10.23. 21:43


Óriási kapushiba volt.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.10.23. 21:41


Jó volt ez a sok csere, onnantól gyakorlatilag nem volt nálunk a labda, Shomurodov szerintem labdába se ért.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.23. 21:38


Jó ez a Napoli.
És ma még jók se voltak. :)
Kvaratskheliának is gyengus meccse volt, mégis minden megmozdulásán látszik, hogy egy zseni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 44 vendég