Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.10.27. 21:38


Még hogy nem érzi a kaput idén elnök úr! Hogy felhúzta a felsőbe!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2022.10.27. 21:37


Ez akkora gol volt, hogy kettot er
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.10.27. 21:21


Mint Horváth Feri anno. 2 pattanásos öngól. bár Ferié 3 volt és sokkal viccesebb. De ez vmi finn hagyomány lehet.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.27. 20:45


Akkor ezért játszik Volpato. Nem értettem, köszi. Azt hittem gólkülönbség számít először
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2022.10.27. 20:43


Nem elég, mert egymás elleniben ők előnyben vannak velük szemben, és előbb az egymás elleni mérlegel, szóval így is úgyis nyerni kell a bulgárok ellen.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.27. 20:32


Volpato lese miatt érvénytelen. Nem hiszem el.

Van tét azért, ha nyerünk lehet egy döntetlen is elég jövőhéten.

Félidőben egy Volpato Kumbulla cserét megnéznék.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2022.10.27. 19:58


Időközben a Ludogorec vereségével ez kis túlzással egy tét nélküli meccs lett, szóval Mou megnyugodhat a műfű miatt :D a továbbjutás az utolsó fordulóban fog eldőlni Rómában.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.27. 18:57


Volpato, SeS (szülinapos), Vina, Camara kezd. A többi a szokásos.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.27. 08:05


Valamiert igy latta jonak.

O a 2szeres bl gyoztes stb edzo, nem johnatan wilson. Mivel az elso eveben 3bol 1et behuzott, nem latom okat, hogy ketsegbe vonjam donteseit. Meg akkor se, ha neha agyhugykovet lehet kapni attol, hogy a kozephatvedek passzolgatnak egymasnak, mert semmi terv a labdakihozatalra.
Ha nem nyerunk, az persze oriasi szivas, de ez a 2-3 ev nem fer bele? Hatha. Aztan johet a zsogabonito
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.10.26. 21:35


tomm írta: Most olvasok olyat eloszor, hogy mou tamado.
De te tobbszor is irtad, hogy eljart a focija felett az ido. Dehat akkor nem is, csak o valtoztatta meg a focijat.

Kicsit pontosítanék, mert lehet félrement. Sosem volt támadó edző. Az alapfilozófia a Porto óta a biztos védekezés volt. A tökéletesen szervezett, begyakorolt, magas hőfokú csapatvédekezés, ami a csatároktól indul. Erről híres, ez a védjegye. De ahogy fogkefe írta, ez nem mindig zárta ki a látványos és élvezhető focit. A kontrajáték mestere is volt régen. De ami most van, az nagyon ritkán látványos és semmiképp nem csapatjáték labdával. Az egyéniségekre építünk és a pontrúgásokra.

Az idő pedig afelett a foci felett járt el, amit most játszunk. Mourinhonak valóban van sokféle focija a teljes karrierje alatt és ezek közül akár működhetne velünk is pár. De valamiért ő másképp látja.

Szerk: na látom Eric szinte ugyanezt írta, de most már bent hagyom én is
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.10.26. 21:34


Évi 7millióért bármilyen focival elért hatodik hely csalódás, azt Fonseca is hozta, meg jó eséllyel EdF is hozná.
Nekem nem az a bajom a védekező focival, hogy nem szép, vagy hogy elavult, hanem hogy szerintem nem vezethet sikerre, ebben a formájában szinte biztosan nem.
Szezon elején beszéltük, hogy mi lenne siker idén és mi nem, a 4ik hely továbbra is minimum elvárás, egy EL győzelemmel lehet max kiváltani, de elnézve az idei EL formánkat, csoporttovábbjutásra se tennék túl nagy összeget.
Már ezt tavaly szezon elején is leirtam, hogy Mourinhot nem tartom alkalmasnak egy ilyen 3 éves project véghezviteléhez, nem nagyon töltött ki 3 évet mostanában sehol, és szerintem itt sem fog.
Konfetti liga győzelmet már kibeszéltük, de 0 épkézláb csapattal találkoztunk, Fonseca EL4-e komolyabb erőfitogtatás volt. Aki örülni akar örüljön neki nyugodtan, de nem érv Mourinho maradása mellett.

F.Totti: köszi a tippet a könyvre, majd nyitva tartom a szememet
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.26. 20:45


Az utolso mondatodnak senki nem allitja az ellenkezojet.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.26. 20:23


Tomm, annyiban igazad van, hogy az idő mindent eldönt.
Ha bejutunk a BL-be, akkor oké. Ha Európa-ligát nyerünk, nagyon oké.
Minden más esetben bukás ez a stratégia.
Jó, mondjuk én sem vagyok fair, mert egy támadóbb focival elért hatodik helyet simán "megbocsátanék."
De az undormány focival elért ötödik hely számomra kudarc.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.26. 19:34


Egyáltalán nem volt mindig deffenzív, elsős Chelsea érában kifejezetten jó focit játszott, de aztán ez elhalt...
F.Totti sem azt mondja, hogy baj ami most van, csak hogy túlságosan pragmatikus. Ez megy télen nyáron.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.26. 19:08


Iztos neztem nehany inter meccset, tulsokat nem, de fene sem emlekszik mar ra es nem neztem ilyen melysegekig. Bennem tejesen ugy maradt meg, mint aki buszozik. Nemcsak az interben, hanem mindenhol. Most olvasok olyat eloszor, hogy mou tamado.
De te tobbszor is irtad, hogy eljart a focija felett az ido. Dehat akkor nem is, csak o valtoztatta meg a focijat.

Mindegy, akkor egy rossz kep elt bennem mourinhrol, ami viszont most megiscsak jo kep lett. Kar, hogy a jo kep roszz kep, de ha kupa a vege, akkor mindenhonnan jo kep.

Arrol ne feledkezzunk meg, hogy az alapnak szamito, oriasi fogas wijnaldum nincs. Es dybala sem volt. Abraham zaniolo pocsek formaban.
Mindegy

Forza
Marmint a juve
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.26. 16:49


2022ben mourinho nyert egy kupat. A roma eleteben ez nem mondhatni mindennaposnak. Akkor sem, ha csak konfetti.
Irjon az illeto egy uj konyvet, olvassuk el azt, es terjunk vissza, mert addig ne erdemes… vagy akkor ilyen sikertelenseget remelek idenre is
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.10.26. 16:30


Szerintem Mou-nak egy célja volt. Lehozni ezt a meccset 0 kapott góllal. Semmi más. Neki a 0-0 egy bazi nagy győzelem lett volna. Eddig mindenkit elvertek, Mou akart lenni az első akit nem. Megakarta mutatni, hogy tessék én vagyok a világ legjobb edzője, engem nem tudott megverni a Napoli. Aztán ha esetleg egy szöglet vagy potya vagy akármilyen góllal nyertünk volna a pali szobrot állított volna magának...
Nekem az zavar a meccsel, hogy szerintem nem a Roma érdekeit nézte hanem a sajátját...
Én örülök, hogy védekezünk. Elegem van már, hogy volt itt már 1000 edző, de nem sikerült semmit nyerni vagy 10-12 éven keresztül. Aztán Jött Mou és hopp konfetti, ami nagy királyság volt. Felőlem védekezhetünk. De szerintem is túlzás volt hogy ennyire beszartunk, főleg a Napoli ellen. Nem a Real ellen a BL csoportkorben vagy a Barca ellen az EL kiesés szakaszában, hanem a Napoli ellen, akik semmivel sem jobbak nálunk.
Simán lehetne újítani szerintem valamit a védekezés ellenére is.
Hasból mondok most baromságokat: mivel a középpálya a csapat gyengepontja, ezért támadásban Spinazzola mondjuk középpályás lesz és segíti Cristante és Matic dolgát, helyette Ibanez nagyobb területet fog vagy tolódunk ilyenkor 4 védőre. Plusz elkezdünk építeni arra, hogy Ibanez kilép a védelemből és half back lesz belőle a szélen, akár ez Vinával és rendszeresen erkezne a 16-os környékére. Teljesen deffenzív a taktika, Cristante és Matic sosem fut a 16-oson belülre. Gondolom nem szabad nekik és ilyenkor Cristante lép vissza Ibanez helyére. Most lehet hülyeségek ezek de valamit meg lehetne próbálni, mert az, hogy várjuk a csodát Zaniolo, Ambraham és Belotti hármastól nem működik. Egyedül Dybala tudott villani. Ebből is látszik mekkora zseni és mennyivel jobb mint a másik 3 játékos.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.10.26. 14:52


Nem várok én szép focit Moutól, de nekem túl pragmatikus, amit csinál.
Szerintem a keretünk sem ehhez a focihoz lett építve, de nehéz megítélni, mert a játékosainkkal kapcsolatban eléggé elfogult vagyok. És ebből fakad, hogy többet érzek a csapatban, mint ami kijön, így pedig nyilván az edzőt látom féknek. Tudom, hogy ez szubjektív.
De az óriási közhely, hogy az Interrel védekezett mindenki ellen, mint az őrült. Sőt. Nagyon is élvezhető focit játszatott a bajnokságban, csak épp a Barca elleni (zseniális) bekkelés maradt meg mindenkiben. Ott Ibra, Adriano, Viera és még páran távoztak mikor jött. Őket pótolta Motta, Muntari, Pandev, meg Milito szintű emberekkel. És velük is legjobb volt a gól/meccs, lövés/meccs, meg a labdabirtoklás mutatójuk (a harmadik nem biztos, de az első kettő tuti). A BLben persze sokkal védekezőbben játszottak, de az nagyon messze van attól a szinttől, ahol nekünk most helyt kellene állnunk.

A Serie A-ban Samueléknek pl tilos volt hosszú labdákkal indítani. Cambiassonak, Mottának vagy Muntarinak és azt hiszem Stankovicnak lehetett csak passzolniuk. Még Sneijdernek sem nagyon. Kifejezetten a labdabirtoklásra és a rövidpasszos játékra rendezkedtek be. Olyan labdabiztosak voltak középen, hogy gyakorlatilag senki nem merte pressinggelni őket. Szóval mindenki a BLre emlékszik és a full deffenzív 4231-re, de a bajnokságban többnyira 442 gyémántot játszottak. Az kifejezetten offenzív foci volt. Mindenki imádta a kontráikat, ahogy területet nyitottak egymásnak és amilyen időzítéssel tudott érkezni egy sehonnai Milito. Rémálmaimban jön elő az első fellépésük az Olimpicoban. Rommá dominálták, megfojtották a Totti, DDR, AA, Vucinic, Menez :) féle csapatunkat. Vagy a Pastore-Cavani Palermoval játszoittak egy 6-3-at. Szóval volt ott attack rendesen.
Most pedig a Leccék ellen játszuk azt, amit akkor a BArca, meg a Chelsea ellen játszott Mou csapata kényszerből.

Valószínűleg túlbeszéltük. Zárásképp annyit, hogy nem várok mindenáron szép focit. A céljainknak megfelelő focit várok. De a vasárnapi szerintem nem az volt.

Szerk: Így van Eric, az egy baromi jó könyv. És most is jön egy jó három olyan sráctól, akiknél itthon kevesebben értenek jobban a taktikai evolúcióhoz. Azt hiszem "Hogyan nézd a focit" lesz a címe vagy vmi hasonló. Érdemes lesz azt is elolvasni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.10.26. 14:37


tomm, javaslom elolvasásra Jonathan Wilson Futballforradalmak cimű könyvét, le van irva benne szépen, hogy mi az a WM, és közvetve az is, hogy miért nem lesz sikeres 2022-ben sem Mourinho sem Chapman.
Aztán ha elolvastad, utána esetleg térjünk visza a kérdésre, addig nem érdemes
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.26. 13:42


F.Totti írta:
Herbert Chapman pedig a WM rendszerrel pár bajnoki címet és FA kupát a két háború között.
Nem mellesleg az a rendszer is korszerűbb, mint amit mi tolunk idén ;)


Hat akkor hivjuk ide herbert chapmant es engedjuk meg neki, hogy a nyero taktikajaval probalkozzon. Ha nem jon ossze nem jon ossze, de nem kerheted herbert chapmantol, hogy a tuti receptjet olyat jatszasson, amit te szeretnel!
Mert nem akarki kell, aki wm-et jatszat, amirol fogalmam nincs micsoda, hanem az a wm-et jatszato edzo, aki ezt mar tobbszor is sikerre vitte. Szoval cseppmanre fel!
Nem varhatod moutol sem, hogy hirtelen feladja a total vedekezest es hirtelen a semmibol megtanul tamadast epiteni.
Mindig ezt csinalta: valami ocska taktikat osszeeszkabalt es ugy feltuzelte a sracokat, hogy azok a sz.rbol varat epitettek. A var alatt nem szep jatekot, hanem kupat ertek. Tavaly osszejott. Remelem iden is. Ugyhogy ha lesz kupa, az ahoz vezeto ut sz.rral lesz kirakva.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.10.26. 12:21


Ha valakinek nem tetszik a mutatott játék, de továbbra is Roma szurkoló maradna, annak ajánlom az ifi meccseket. Ott ilyen dolgok történnek: https://fb.watch/govnKsWKM6/
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.10.26. 12:03


tomm írta:Nem mellesleg mou ezzel a taktikaval nyert 2blt meg egy rakas masik kupat.


Herbert Chapman pedig a WM rendszerrel pár bajnoki címet és FA kupát a két háború között.
Nem mellesleg az a rendszer is korszerűbb, mint amit mi tolunk idén ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.26. 11:31


Tomm, nyugi már.
Mondtuk, hogy a meccs a vállalható kategóriába tartozik.
Persze zavaró egy kicsit, hogy Mou a Napolit Cityként vagy PSG-ként kezelte, de hát lehet most tényleg olyan szinten fociznak.
A koncepció tévút itt mindenki szerint. Az Internél nem ilyen játékosokkal nyert BL-t.
De amúgy az eredménytelen antifoci téged is zavar, ugye?
Bár az eredménytelen jelzőt persze jogosan megkérdőjelezheted.
Mourinho Zemannak a tökéletes ellentéte. Engem ugyanúgy zavartak a 4-2-es vereségek is. Max nézhetőbbek voltak, de borzalmas volt a vége felé az is.
De nem akarok okoskodni, fogalmam sincs, milyen stílusú edző kéne ide.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.10.26. 11:30


off
szó nélkül törölni fogok mostantól minden hszt

na jó, nem mindent, csak amit akarok.
on
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.26. 09:20


Itt vagyok a szigeten.
Szar minden.
A jatekosok es az edzo is.
Minden mas jobb naluk es a nagyanyam is megverte volna ezt semmit sem felmutato napolit, de nagyon.
Jon a kovetkezo koktel, a csapatunk pedig meg vacakabb.

Mi sem termeszetesebb egy roma forumon, hogy a juvet szeretni van jog, a romat nem fujjolni nincs.

F.totti, en azt vartam, hogy legyalulnak minket. Igen, nekem magyon tetszett, hogy nem a tehetetlenseg, csak egy pillanatnyi megingas okozta a vesztunket. Az xet majdnemhogy gyozelemkwnt foftam volna fol.

Nem mellesleg mou ezzel a taktikaval nyert 2blt meg egy rakas masik kupat.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég

cron