Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.11.02. 10:25


Na, mikor kifogasoltam a juve-nak drukkolast az volt a baj, most partolom, most az a baj.

Utolso ajanlatom vasarnap estere egy forza lazio! Remelem ebben egy emberkent egyezik ki az egesz forum!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.11.02. 07:45


Ha tomm így, akkor gyerünk, maxoljuk ki...:))
Majd sn nekiallhat torolni:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.11.02. 05:59


Trigo sem megy a szomszédba egy kis provokációért. :)
Mindegy, csak ne az Inter vagy a Juve legyen a bajnok.
A Napoli egyelőre nagyon megérdemelné, de még nagyon korán van.
Az Ata évek óta hihetetlen, az edzői munka netovábbja, ami ott folyik.
A Milan Piolival szintén stabilan jó, valahol nekünk is így kéne fukarkodnunk a kerettel és a lehetőségeinkkel, mint nekik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.11.01. 23:48


De majd csak magara talal a juve es akkor jobb lesz a kedve a forumtarsaknak…
jaja, forza juve, de még inkább forza napoli, remélem összehozzuk a Scudettót
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.11.01. 22:53


tomm írta:Abban a pillanatban, ahogy alairt, rogton lehetett tudni, hogy nezhetetlen, de eredmenyes antifocit fogunk jatszani. Ez be is jott. Nincs ezen mit ragozni.

Én speciel stabil védekezést vártam, ami részben bejött, az eredményes meg relativ, nekem ez nem egyelőre nem az, se az idei, se a tavalyi.
A kupáról már leírtam, hogy EKL nem mérvadó, viszont az elődjeinek nem is adatott meg hogy EKL-t nyerhessenek. Miért nem olyan sorozatban hasonlítjuk össze a teljesítményt, ahol mindenki indult, pl olasz kupa? Az eléggé X-es, rég nyertünk már olasz kupát is (talán még Spallettivel)
EL-t összehasonlítani egyelőre korai, de nem emlékszem, hogy egy EL csoporttovábbjutás korábban probléma lett volna, többnyire BL-ben is sikerült túlélni a csoportkört. Csoporttovábbjutás még idén is meglehet, de semmiképpen sem az eredményes foci jut eszembe az idei EL meccseinkről.
De tomm, térjünk vissza erre nyáron, addigra kiderül mennyire futott jó szezont a csapat.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.11.01. 16:26


Az a végére nagyon kellett, tomm. A többi helytálló.
Hát én Mou után minden edzőt meg fogok becsülni, az tuti. Ez a pozitívum ebben az egészben számomra.
Velünk tényleg antifocit játszat, ahogy írtad is, tomm.
De máshol nem antifocit játszatott, hanem védekezésen alapuló játékot. A miénk most antifoci.
És ha ezzel elérünk egy komolyabb eredményt, abban a pillanatban süllyedek. Ez tény. Idő, idő, idő.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.11.01. 15:33


Abszolut, annyival kiegeszitve, hogy egyikuknek sem sikerult kupa. Spalletti is el lett kuldve a melegbe, semmilojalitast nem kapott, az elso regnalasa okan sem. Pedig az volt ugye a nonplusultra

Es tegyuk hozza, hogy a jelenlegi negyedik helyet egy jelen pillanatban hasznalhatatlan csatarral, egy borzalmas formaban levo tamadoval es jo formaban levo, de leserult masik tamadoval erte el. Wijnaldumrol mar nem is beszelve.

De majd csak magara talal a juve es akkor jobb lesz a kedve a forumtarsaknak…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.11.01. 15:06


minden, de minden egyes edzőnk nézhetetlen sz*r focit játszott egy idő után, mindenkivel volt valami baj, vagy előbb, vagy utóbb. Oké, Jose kicsit magasabb szint mint AA, Fonseca, vagy Zeman, de Garcia is 1 év után a halál f*szára lett elküldve, és EDF-nek is csak véletlenül jött össze a BL-elődöntő.

mindezektől függetlenül, nekem sem tetszik, amit látok. nálam valamiért az elnök ordító ziccerénél szakadt el a cérna tegnap. de már túltettem magam rajta, és örülök a győzelemnek, mert az mindig jobb, mint a zakó :D ;)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.11.01. 12:18


Abban a pillanatban, ahogy alairt, rogton lehetett tudni, hogy nezhetetlen, de eredmenyes antifocit fogunk jatszani. Ez be is jott. Nincs ezen mit ragozni.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.11.01. 11:45


Zsoltival érték egyet, habár csak a második félidőt láttam. Végtelenül szomorú és csalódott voltam. Hiába a gyengébb csapat, hiába az emberelőny, nem volt meg a kellő kakaó a csapatban.
Azt figyeltem teljesen kiszámíthatóak a játékosok, egyedül Camara volt aki kilépett szélre és akkor picit eltolódott az egész csapat és lettek helyek vagy amikor Belotti kimegy szélre és a szélső elől veszi el a helyet, de talán akkor nyílik valami rés közepén, mert az, hogy megpróbáljuk felpasszolni a csatároknak a labdát, ők leteszik a társaknak és abból kicsiben gyorsan helyzetet alakítunk ki max 1x van egy meccsen vagy ez a taktika vagy a beadása.
Kiscsapatok ellen szomorú hogy nem tudunk erényesen fellépni. 5 védővel bohóckodtunk... Ott változott meg kicsit a meccs amikor Matic végre beállt és 4 védőre átálltunk, de helyzetek akkor sem voltak.
Örültem a győzelemnek nagyon, de ezt a meccset most megnyerték a cserék. Matic-Volpato-SeS szállította a győzelmet.
Ahogy ericcartmen is írja, ha következő héten kikapunk, akkor ez könnyen 7-ek is lehetünk.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.11.01. 09:35


Zsolti, nem benned van a hiba, Mourinho tényleg megosztó, hasonlóan érzek mint te. A meccsinket várom, de gyűlölöm nézni, és a meccs végére mindig kicsit jobban utálom Mourinhot, mint előtte. De szépen leirtad, amit már sokszor beszéltünk, és még fogunk is, a játékunk esetleges, nincs meccsterv hátrány esetére, sőt támadásra se nagyon, és egyelőre ad a VAR-gép, megúsztunk pár gólt 5 centis lesekkel, meg lényegtelen kezezésekkel, a kiállításokról nem is beszélve.
És most tényleg jól állunk a tabellán, szép, hogy 2 pontra van a 2ik hely, viszont a 8ik is csak 3ra, szóval könnyen előfordulhat, hogy egy hét múlva, egy bukott derbi után a 7ik helyen állunk, akár egy hétközi EL kieséssel megspékelve. Akkor nem nagyon lesz mivel takarózni.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.11.01. 07:28


Viszont tetszik, ahogy a szar meccsek után nyilatkozik. Nem dicséri agyon sem magát, sem a csapatot.
Talán egyszer változni fog a meccsekhez való hozzáállása egy picit. Ahogy F.Totti is írta: a busz és a gegenpressing között széles a skála.
Túlírtam magam, elnézést mindenkitől, de nekem akkora kínlódás Mouval ez az egész, nincs benne semmi olyan feeling, amit egy Inter-szurkoló érezhetett vele a scudetto felé vezető úton.
És jól állunk. Soha nem éreztem még ekkora paradoxont a szurkolásomban.
Viszont egyet soha nem tagadtam: a hiba bennem van.
Na hajrá, meglátjuk, hol a vége.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.11.01. 07:23


Nincs szinkronban az eredménnyel a mutatott teljesítmény.
Többen leírták itt már, sőt, te is, tomm, hogy ez nem busz, amit csinál a mester, mert a védekezésünk sem olyan.
A támadás esetlegességéről meg F.Totti és mások írtak fórum szinten komolyabb elemzéseket. A kihagyott helyzetekbe sem lehet kapaszkodni, mert a többi csapat ugyanúgy hagy ki százszázalékos ziccereket, mindenhol vannak Abrahamek.
Néhány héttel ezelőtt még ugyanúgy te is beismerted, tomm, hogy ez így nem kóser. Csak azóta nyögvenyelősen nyertünk néhány meccset, egyikben sem volt köszönet, a Napoli pedig simán legyőzött minket. Igen, simán.
Mi változott a játékunkban, tomm, ami neked hitet ad ? Igen, a pontok és a tabella nagy úr. És ennyi elég is, ez erről szól. Igazad van.
De mi lesz, ha nem lesz szerencsénk ? Mert világosan kifejtettük már többen, hogy ha egy meccsünket nézi egy külső szemlélő, nem lehet eldönteni, hogy melyik csapat a Lecce és a Roma, a Verona és a Roma, a Cremonese és a Roma.
Szerinted engem érdekelne, hogy csak egy góllal nyerünk kiesőjelölt csapatok ellen, ha meccs közben érezném, hogy mi vagyunk a jobbak ?
Tomm, nekem elég, ha elismered, hogy mezőnyben gyengék vagyunk, nincs koncepciónk, abszolút esetleges a támadójátékunk, de te Roma-drukkerként örülsz a három pontoknak és a mostani helyezésünknek. Ez dicséretes és realista szurkolói hozzáállás lenne. Ezt is írtam már többször, hogy le a kalappal az ilyen drukkerek előtt. De azzal ne provokálj soha légyszi (szerintem eddig nem tetted), hogy a játékunk rendben van, és az alapján megérdemeltem állunk ott, ahol.
Mert egyelőre rejtély, amit látunk.
Nápolyban is, csak ott más okból.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.11.01. 05:39


Emlékszem, amikor ekéztem itt Eusebio Di Francescót a hazai játékunk miatt. És snatch többször megszólt érte. Igaza volt.


Majd egyszer rajossz, hogy most pontosan ugyanugy teveds.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.11.01. 01:06


Én nem tudok szigorú lenni Joséval. Nyilván én is szívesebben néznék egy olyan Romat, mint amilyen ez az idei Napoli, de most nem ez jut. Viszont José nélkül nem lennének folyamatos teltházas meccsek és Dybala kaliberű játékosokat max az ellenfél mezében látnánk.
Egyébként ha ez számít valamit, a tavalyihoz képest jobban állunk, akkor talán 19 pontunk volt 12 forduló után, idén 25.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.31. 21:43


Korrekt írás Zsolti. Nagyrészt így látom én is, csak én nem veszem a lelkemre.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.31. 21:14


Tudom, hogy félig hülyültök, srácok, valahol ti reagáljátok le ezt az egészet jól. Mint egy igazi szurkoló.
Engem viszont paradox módon nagyon idegesít, hogy ilyen nézhetetlen, gyatra teljesítménnyel szinte mindig pontot, pontokat tudunk szerezni, úgyhogy a mágus Mourinho csak kacsintva rámutat a tabellára, és máris legalizálva van ez az egész, amit a csapattal művel.
Abraham ziccerét leszámítva nem is volt érdemi helyzetünk 60 perces emberelőnyben a Pari...Hellas Verona ellen. Természetesen Volpato góljának és gólpasszának, illetve El Shaarawy klasszismozdulatának még így is lehet örülni, szép cselekedetek voltak. Meg Matics cselezős beadása.
Én jobban értek a focihoz, mint egy kocsmadrukker, de annyira például korántsem, mint F.Totti. De azt így is látom, hogy egy elképzelés nélküli, egyéni villanásokra építő támadójátékot "épített fel" Mourinho majd' másfél év alatt. Ha Dybala és Wijnaldum felépül, ennél azért többet "érdemelnek". Nem ilyen elfuserált rendszerben kellene majd szenvedniük.
Lehet itt xG-ket analizálgatni napestig, akkor sem érdemlünk annyi pontot és olyan helyezést, amennyink van. Salernitana, Cremonese, Sampdoria, Lecce, Verona. Az elsőt leszámítva mindegyiken szenvedtünk, totyogtunk (kettőn 60 perces emberelőnyben). Nem az van, hogy 20 kapura lövéssel, az ellenfél nyomás alatt tartásával operálunk, és a végén "csak" egy góllal nyerünk. Szó sincs erről. Eddig kizárólag az Atalanta ellen voltunk nagy csapat. Amikor többet érdemeltünk. Általában szerencsénk van, de nem is teszünk érte, hogy legyen. VAR-segítségeink vannak. Illetve ilyen őrült Dawidowicz-félék. Itt a Románál értettem meg, amit másnak soha nem hittem el: Mourinho nem nagy edző. Vagy már nem. Nem tudom. De neki most a Roma egy ajándék.
A megszerzett pontokon kívül semmi olyat nem tudunk mondani, ami pozitív lenne, ami előrefelé mutatna, ami adhatna egy kis reményt.
Emlékszem, amikor ekéztem itt Eusebio Di Francescót a hazai játékunk miatt. És snatch többször megszólt érte. Igaza volt. Igen, pocsék volt a vége felé a produkció. Ki is rúgták EDF-et. De ő melózott, dolgozott, próbálgatta a letámadás módozatait, kereste az egyensúlyt, stb. Mourinho mit dolgozik ezekkel a srácokkal, most őszintén? Nincs látható fejlődés, vagy stabil szinten hozott átlagosan jó egység a játékunkban, hanem vannak maximum jó meccsek. Meg eredmények. Bírózhat napestig Mourinho, a VAR és a szerencse mostanság indokolatlanul mellénk állt.
Egy ilyen eredmény, helyezés kapcsán örültem volna, mint majom a farkának egy másik érában. Várnám ezerrel a következő mérkőzést. Zemannál, Luis Enriquénél, Fonsecánál, EDF-nél, bárkinél.
Mourinhónál viszont nem várok semmit. Nézem, látom, írogatok frusztráltan ide, még az is lehet, hogy bajnokok leszünk, de nincs eufória. Nálam a Roma-érzés hosszú éveken át alap volt. Nehéz megfogalmazni, hogy az mi volt. Tököm tudja. A Roma mindenhatósága az életemben. A meccsöröm. A közös eufória vagy letargia.
Na ezek eddig is múlóban voltak, Mourinhónál meg eltűnőben is vannak.
Én mindenféleképpen fel fogok lélegezni, ha egyszer nem ő fog a kispadon ülni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.31. 20:42


Trigoria írta:behúztunk egy újabb rangadót


Az volt. Negyedik helyet adott ez a meccs, az mar rang!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.10.31. 20:40


Gólzápor + 3 kapufa
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.31. 20:38


68%os labdabirtoklas
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.10.31. 20:38


behúztunk egy újabb rangadót
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.10.31. 20:36


Én nem. :) Kifejezetten élveztem. :)

Tudom, hogy nem számit és nem érdemeljük meg, de akkor is 2 pontra a 2. hely. Ami Mourinhot igazolja egyelőre akármi is van a játékkal. Es még sok a sérült is. Meglatjuk mi lesz a lacijo ellen.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.31. 20:34


Zsolti írta:Nekem Mourinho okozza ezt a frusztráltságot, Ferkosz.
Tényleg elnézést kérek.
A kiscsapatok ellen is szenvedünk otthon/idegenben, teljes létszámban/emberelőnyben, mindig.


Ki szenvedett?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.10.31. 20:33


Jo kis meccs volt
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.10.31. 20:33


Nekem Mourinho okozza ezt a frusztráltságot, Ferkosz.
Tényleg elnézést kérek.
A kiscsapatok ellen is szenvedünk otthon/idegenben, teljes létszámban/emberelőnyben, mindig.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég