Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.11.03. 21:24


ezt én sem értem. jófiúnak akar látszani, vagy nem tudom, de ezzel pont nem lesz az.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.11.03. 21:19


Belotti mi az anyámért passzol még befelé ziccerben????
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.11.03. 20:56


Xaba írta:Mizu akkor ha ma X lesz?

akkor konfetti liga
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2022.11.03. 20:56


úgy izgulok, nagyon várom a szokásos görcsösséget, kínlódást :wink:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2022.11.03. 20:55


Mizu akkor ha ma X lesz?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.11.03. 18:18


Oké, de attól még minden vereség fáj :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.11.03. 16:11


már előbb eldőlt hogy nem jutnak tovább :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.11.03. 00:07


Oké, akkor egy darabig nem is kell írnom. Tökéletesen leírtátok mit érzek. Zsolti vívódása, Eric tényszerűsége, F72 szokásos történelmi aspektusa... nincs mit hozzátenni. Jó titeket olvasni.

Trigotól mondjunk egy kicsit több könnycseppet vártam a Juve veresége miatt, de akkor helyette is gyászolom őket :cry:
Merjük szeretni az olasz focit, ne csak Mout! :lol:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.11.02. 23:06


ezt mindig elmondjuk F72, de sokkal sűrűbben kéne írnod ide :wink:
:flagbig: addig is marad nekünk örömünnep minden hszed napja

na jó, lehet tommnak most nem :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2022.11.02. 22:36


Na én is elmondom, hogy éltem meg az elmúlt 1,5 évet Mourinhoval… :-)

Már a hír hallatán sem tudtam, hogy örüljek vagy sem. Mi fog ebből kisülni? De inkább optimista voltam, mégiscsak micsoda nagy név, micsoda dicsőséglistával, még ha ezek közül egyik sem a közelmúlt eredménye.

Sosem mondtam, hogy értek a focihoz, szurkoló vagyok nem szakember. Minden meccset végig néztem. Fél év után ez már nem kis fájdalommal járt néha. Ha nincs a Konferencia Liga siker, a tavalyi év szerintem kifejezetten negatív lett volna. A Konferencia Ligát szerintem Rómában nem nagyon tudják objektíven nézni, ami persze érthető: római emocionális ember, meg persze szurkolókról van szó, aki sikerre volt régóta éhes... Meg mert a portugál európai kupát nyert nekünk, előtte ki tett ilyet? Persze, mert az első kiírás volt. A döntőig vezető úton nem világverő csapatokon át vezetett az út, de így is becsúszott történelmed egyik legszégyenteljesebb veresége… Az első valamelyest komolyabb csapat az elődöntőben jött, bár jelenleg éppen kieső helyen szerénykedik hazájuk bajnokságában. Majd behúztuk a döntőt, ahol tényleg nem érdekel senkit, hogy milyen szép vagy ocsmány focit játszik a csapat. Szóval lehet, hogy nem népszerű, amit gondolok, de jelenleg egy Olasz Kupa megnyerése lehet, hogy nehezebb feladat vagy feladat lett volna, mint ennek a kupának az elhódítása. Nem is sikerült. Bármilyen szar játék igazolva van, mit akartok, ő nyert nekünk egy európai kupát, más nem…

Nyáron kevés kiadás, mégis relatív nagy nevek érkeznek, mindenki elégedett, sajtó is, szurkolók is, a Roma igazolt a legjobban, Tiago Pinto egy zseni, 9-est érdemel, többi olasz csapat csak utcahosszal a Roma mögött...
Bíztam benne, hogy esetleg valami mást fogok látni a pályán. Legalább amikor emberelőnyben játszunk 80 percen át egy papíron lényegesen gyengébb, bentmaradásért küzdő csapat ellen. Sajnos tévedtem. S néha az az érzésem, hogy ezeket a szenvedős, kis csapatok elleni győzelmeket is nem kis szerencsével hozzuk csak le.

De valami mégis működik. Mi lehet ez?
Spallettivel láttunk látványos focit, többször 2. a csapat, nyertünk Olasz Kupákat, BL mérkőzések… 35-40 000 ember a stadionban. Garcia első két évében látványos mérkőzések, a csapat 2., BL mérkőzések… 35-40 000 ember a stadionban. Ranierivel talán 2 ponttal maradtunk le a bajnoki címről, 35-40 000 ember a stadionban. Di Francescóval BL elődöntő hihetetlen menetelés után, ahol a Barcelonát vered ki, majd kis híján a Liverpoolt és csak balszerencse miatt nem jutunk döntőbe (mi nehezebb, Chelsea és Atletico Madrid mellett csoportelsőként továbbjutni, Barcelonát kiverni, Liverpool ellen kis híján döntőbe jutni BL-ben vagy Bodo Glimt és Vitesse testén át EKL-t nyerni?), de a stadionban átlagban 35-40 000 ember. Majd jön a portugál, penetránsan ocsmány, számomra elképzelést nélkülöző játék, mégis mindenki boldog, telt ház minden meccsen. S teszem hozzá olyan valakiről beszélünk, akinek a gyűlölt rivális Inter szurkolói emléktáblát adnak a Roma elleni meccsen és éneklik nekik, hogy egy vagy közülünk. Számomra nehezen értelmezhető az egész.

Nemrég olvastam Alvaro Marchini könyvét, ő 1968-től 1971-ig volt az AS Roma elnöke. Az 1976-ban megjelent könyvében erre a 3 évre emlékszik vissza, részletesen kifejtve a kapcsolatát az argentin Helenio Herrera edzővel, illetve az edző kapcsolatát a sajtóval, a szurkolókkal. Szerintem nagyon érdekes mű. Herrara korábban az Interrel lett bajnok, velük nyert BEK serleget is. Csak Mago, varázsló néven emlegették. Rómában megváltóként várták, jön a sikerkovács, a varázsló. Rómában nem varázsolt. A szurkolók mégis mindenben mellette álltak, mindent elnéztek neki, ha valami nem ment az csak más hibája lehetett, hülye volt a bíró, az elnök, a játékosok, egy valaki nem lehetett sosem az: Herrera, hiszen ő varázsló volt. Részletesen le van írva példákkal, be van mutatva kiadóknak írt levelezéseken keresztül is, hogyan használta ez az ember a sajtót, főszerkesztőket, szurkolók egy részét. Ahogy ezt a könyvet olvastam, úgy véltem felfedezni egyre több hasonlatot a mai helyzettel. Amikor az újságok leírják, hogy Mourinho azt mondta a játékosoknak az öltözőben, hogy „lehet, hogy titeket nem érdekel, de engem nagyon is…” és jól leszidott mindenkit, majd ez másnap meg is jelenik lapokban, felkerül honlapokra, akkor egyre inkább biztos vagyok benne, hogy Mourinho akarja, hogy mindez nyilvánosságra kerüljön. Tudja mit, hogyan kell mondania, hogy népszerű legyen a szurkolók körében. Rengeteg a póz, bár már az egész fociban túl sok a póz (néha egy-egy játékosnál is azt érzem, nemcsak ASR, hogy egy kirohanás a szurkolókhoz gól után, mez csókolgatása már csak olcsó népszerűségkeresés)… Ez az Special One, mondd meg nekik keményen, csapj az asztalra… Valahogy az az érzésem, hogy egy óriási manipulátor az ember. De hát nyert EKL-t, szóval működik…
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.11.02. 12:25


Ez jó volt, Ferkosz! :)
Tomm, korrekt ajánlat.
Én tudok szurkolni a Laziónak egy Juve ellen.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.11.02. 10:49


Ezek szerint mindenki szomorkodni fog, mert a vb alatt az egész csapat regenerálódik, a sérültek visszatérnek, az ellenfelek kipukkadnak es kizsigerelődnek, mi (AS Roma) pedig egy diadalmas tavaszi menetelés keretében mindenkit leradirozunk majd a pályáról es utcahosszal nyerjük meg a scudettot. Ami egyébként jó lesz az olasz focinak is.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.11.02. 10:25


Na, mikor kifogasoltam a juve-nak drukkolast az volt a baj, most partolom, most az a baj.

Utolso ajanlatom vasarnap estere egy forza lazio! Remelem ebben egy emberkent egyezik ki az egesz forum!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.11.02. 07:45


Ha tomm így, akkor gyerünk, maxoljuk ki...:))
Majd sn nekiallhat torolni:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.11.02. 05:59


Trigo sem megy a szomszédba egy kis provokációért. :)
Mindegy, csak ne az Inter vagy a Juve legyen a bajnok.
A Napoli egyelőre nagyon megérdemelné, de még nagyon korán van.
Az Ata évek óta hihetetlen, az edzői munka netovábbja, ami ott folyik.
A Milan Piolival szintén stabilan jó, valahol nekünk is így kéne fukarkodnunk a kerettel és a lehetőségeinkkel, mint nekik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.11.01. 23:48


De majd csak magara talal a juve es akkor jobb lesz a kedve a forumtarsaknak…
jaja, forza juve, de még inkább forza napoli, remélem összehozzuk a Scudettót
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.11.01. 22:53


tomm írta:Abban a pillanatban, ahogy alairt, rogton lehetett tudni, hogy nezhetetlen, de eredmenyes antifocit fogunk jatszani. Ez be is jott. Nincs ezen mit ragozni.

Én speciel stabil védekezést vártam, ami részben bejött, az eredményes meg relativ, nekem ez nem egyelőre nem az, se az idei, se a tavalyi.
A kupáról már leírtam, hogy EKL nem mérvadó, viszont az elődjeinek nem is adatott meg hogy EKL-t nyerhessenek. Miért nem olyan sorozatban hasonlítjuk össze a teljesítményt, ahol mindenki indult, pl olasz kupa? Az eléggé X-es, rég nyertünk már olasz kupát is (talán még Spallettivel)
EL-t összehasonlítani egyelőre korai, de nem emlékszem, hogy egy EL csoporttovábbjutás korábban probléma lett volna, többnyire BL-ben is sikerült túlélni a csoportkört. Csoporttovábbjutás még idén is meglehet, de semmiképpen sem az eredményes foci jut eszembe az idei EL meccseinkről.
De tomm, térjünk vissza erre nyáron, addigra kiderül mennyire futott jó szezont a csapat.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.11.01. 16:26


Az a végére nagyon kellett, tomm. A többi helytálló.
Hát én Mou után minden edzőt meg fogok becsülni, az tuti. Ez a pozitívum ebben az egészben számomra.
Velünk tényleg antifocit játszat, ahogy írtad is, tomm.
De máshol nem antifocit játszatott, hanem védekezésen alapuló játékot. A miénk most antifoci.
És ha ezzel elérünk egy komolyabb eredményt, abban a pillanatban süllyedek. Ez tény. Idő, idő, idő.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.11.01. 15:33


Abszolut, annyival kiegeszitve, hogy egyikuknek sem sikerult kupa. Spalletti is el lett kuldve a melegbe, semmilojalitast nem kapott, az elso regnalasa okan sem. Pedig az volt ugye a nonplusultra

Es tegyuk hozza, hogy a jelenlegi negyedik helyet egy jelen pillanatban hasznalhatatlan csatarral, egy borzalmas formaban levo tamadoval es jo formaban levo, de leserult masik tamadoval erte el. Wijnaldumrol mar nem is beszelve.

De majd csak magara talal a juve es akkor jobb lesz a kedve a forumtarsaknak…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.11.01. 15:06


minden, de minden egyes edzőnk nézhetetlen sz*r focit játszott egy idő után, mindenkivel volt valami baj, vagy előbb, vagy utóbb. Oké, Jose kicsit magasabb szint mint AA, Fonseca, vagy Zeman, de Garcia is 1 év után a halál f*szára lett elküldve, és EDF-nek is csak véletlenül jött össze a BL-elődöntő.

mindezektől függetlenül, nekem sem tetszik, amit látok. nálam valamiért az elnök ordító ziccerénél szakadt el a cérna tegnap. de már túltettem magam rajta, és örülök a győzelemnek, mert az mindig jobb, mint a zakó :D ;)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.11.01. 12:18


Abban a pillanatban, ahogy alairt, rogton lehetett tudni, hogy nezhetetlen, de eredmenyes antifocit fogunk jatszani. Ez be is jott. Nincs ezen mit ragozni.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2022.11.01. 11:45


Zsoltival érték egyet, habár csak a második félidőt láttam. Végtelenül szomorú és csalódott voltam. Hiába a gyengébb csapat, hiába az emberelőny, nem volt meg a kellő kakaó a csapatban.
Azt figyeltem teljesen kiszámíthatóak a játékosok, egyedül Camara volt aki kilépett szélre és akkor picit eltolódott az egész csapat és lettek helyek vagy amikor Belotti kimegy szélre és a szélső elől veszi el a helyet, de talán akkor nyílik valami rés közepén, mert az, hogy megpróbáljuk felpasszolni a csatároknak a labdát, ők leteszik a társaknak és abból kicsiben gyorsan helyzetet alakítunk ki max 1x van egy meccsen vagy ez a taktika vagy a beadása.
Kiscsapatok ellen szomorú hogy nem tudunk erényesen fellépni. 5 védővel bohóckodtunk... Ott változott meg kicsit a meccs amikor Matic végre beállt és 4 védőre átálltunk, de helyzetek akkor sem voltak.
Örültem a győzelemnek nagyon, de ezt a meccset most megnyerték a cserék. Matic-Volpato-SeS szállította a győzelmet.
Ahogy ericcartmen is írja, ha következő héten kikapunk, akkor ez könnyen 7-ek is lehetünk.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.11.01. 09:35


Zsolti, nem benned van a hiba, Mourinho tényleg megosztó, hasonlóan érzek mint te. A meccsinket várom, de gyűlölöm nézni, és a meccs végére mindig kicsit jobban utálom Mourinhot, mint előtte. De szépen leirtad, amit már sokszor beszéltünk, és még fogunk is, a játékunk esetleges, nincs meccsterv hátrány esetére, sőt támadásra se nagyon, és egyelőre ad a VAR-gép, megúsztunk pár gólt 5 centis lesekkel, meg lényegtelen kezezésekkel, a kiállításokról nem is beszélve.
És most tényleg jól állunk a tabellán, szép, hogy 2 pontra van a 2ik hely, viszont a 8ik is csak 3ra, szóval könnyen előfordulhat, hogy egy hét múlva, egy bukott derbi után a 7ik helyen állunk, akár egy hétközi EL kieséssel megspékelve. Akkor nem nagyon lesz mivel takarózni.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.11.01. 07:28


Viszont tetszik, ahogy a szar meccsek után nyilatkozik. Nem dicséri agyon sem magát, sem a csapatot.
Talán egyszer változni fog a meccsekhez való hozzáállása egy picit. Ahogy F.Totti is írta: a busz és a gegenpressing között széles a skála.
Túlírtam magam, elnézést mindenkitől, de nekem akkora kínlódás Mouval ez az egész, nincs benne semmi olyan feeling, amit egy Inter-szurkoló érezhetett vele a scudetto felé vezető úton.
És jól állunk. Soha nem éreztem még ekkora paradoxont a szurkolásomban.
Viszont egyet soha nem tagadtam: a hiba bennem van.
Na hajrá, meglátjuk, hol a vége.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.11.01. 07:23


Nincs szinkronban az eredménnyel a mutatott teljesítmény.
Többen leírták itt már, sőt, te is, tomm, hogy ez nem busz, amit csinál a mester, mert a védekezésünk sem olyan.
A támadás esetlegességéről meg F.Totti és mások írtak fórum szinten komolyabb elemzéseket. A kihagyott helyzetekbe sem lehet kapaszkodni, mert a többi csapat ugyanúgy hagy ki százszázalékos ziccereket, mindenhol vannak Abrahamek.
Néhány héttel ezelőtt még ugyanúgy te is beismerted, tomm, hogy ez így nem kóser. Csak azóta nyögvenyelősen nyertünk néhány meccset, egyikben sem volt köszönet, a Napoli pedig simán legyőzött minket. Igen, simán.
Mi változott a játékunkban, tomm, ami neked hitet ad ? Igen, a pontok és a tabella nagy úr. És ennyi elég is, ez erről szól. Igazad van.
De mi lesz, ha nem lesz szerencsénk ? Mert világosan kifejtettük már többen, hogy ha egy meccsünket nézi egy külső szemlélő, nem lehet eldönteni, hogy melyik csapat a Lecce és a Roma, a Verona és a Roma, a Cremonese és a Roma.
Szerinted engem érdekelne, hogy csak egy góllal nyerünk kiesőjelölt csapatok ellen, ha meccs közben érezném, hogy mi vagyunk a jobbak ?
Tomm, nekem elég, ha elismered, hogy mezőnyben gyengék vagyunk, nincs koncepciónk, abszolút esetleges a támadójátékunk, de te Roma-drukkerként örülsz a három pontoknak és a mostani helyezésünknek. Ez dicséretes és realista szurkolói hozzáállás lenne. Ezt is írtam már többször, hogy le a kalappal az ilyen drukkerek előtt. De azzal ne provokálj soha légyszi (szerintem eddig nem tetted), hogy a játékunk rendben van, és az alapján megérdemeltem állunk ott, ahol.
Mert egyelőre rejtély, amit látunk.
Nápolyban is, csak ott más okból.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég