Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.01.29. 16:28


Ez ma egy ilyen óriásölő napnak tűnik, Milan, Juve, közben De Zerbiék kiejették a Liverpoolt a kupából...de szép is lenne ezt megkoronázni egy Napoli elleni győzelemmel :D
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.01.29. 15:42


nem akarom elkiabálni, de egyelőre nagyon jól festenek a délutáni eredmények, még egy fio győzelem kellene, jó lenne nem kikapni este.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2023.01.29. 14:15


A milany mar mar a mostani Zaniolo szinten van..
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.01.29. 14:05


Mekkora fordulópont volt a meccsünk...azóta tényleg teljesen nulla a Milan.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.01.29. 14:04


hátha ma sem gondolja meg magát mihály zaniolo ügyben, akkor soha :mrgreen:
bár felőlem a lelátón is maradhatna, nyáron 10 millát úgyis kicsenget érte vki
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára feree80 2023.01.29. 14:05-kor.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.01.29. 13:59


Trigo, uzenhetnel a milanos haverodnak, hogy amit a milan eddig ma csinal, az nagyon is nezheto! Ha-ha-ha
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.01.28. 22:36


F.Totti írta:Troll, én meg etetem :D


Azert a 49% nem igazan. Nem vartam tole ennyit. Viccen kivul.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.01.28. 21:23


Tomm, neked akkor fog úgy istenigazából eljönni a troll-időd, amikor új edzőnk lesz.
Mit fogunk mi itt kapni tőled...? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11418
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.01.28. 20:58


Troll, én meg etetem :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.01.28. 20:57


F.Totti írta: csak az odavezető út fogyasztható kevésbé.


Naja, azert nem kell sinter meccset nezni!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.01.28. 20:55


49%???
Az frenetikus. Nem vartam ennyit, ez szuper, koszi.
Milyen bena az inter! Nekik 65% kell a forditashoz? Ha-ha!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.01.28. 20:52


Tomm, 355 passzunk és 49%os labdabirtoklásunk van meccsenként. A Cremona ellen pedig 49% és 305 volt ez a két mutató. A vezetést is pont akkor szereztük meg, mint az Inter. Nekik most 65%os labdabirtoklásuk és 519 passzuk volt.

Az Inter ellen 20 plusszos attack momentuma volt a Cremonesenek (azaz ennyiszer álltak közelebb az adott pillanatban a gólhoz, mint az ellenfelük), ellenünk 44. Kb annyi mint nekünk.

De ne mondd már, hogy nem értetted mire gondolt Zsolti. Az eredmény ugyanaz, csak az odavezető út fogyasztható kevésbé.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.01.28. 20:58-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.01.28. 20:35


Akkor nezz as roma meccset. Pl a milan elleni. Igaz forditani nem sikerult, de nem is a cremonese volt az ellenfel. Egyebkent meg ha mi lennenk az inter helyeben, akkor meg az lenne, hogy milyen nagy csapat az, amelyik a kieso ellen hatranyba kerul es alig bir forditani stb stb
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.01.28. 19:36


Na valahogy így kell nyomni és fordítani, ahogy az Inter
műveli.
Ilyenkor látszik, hogy melyik a kiscsapat és a nagycsapat.
Én ilyen nyomásgyakorlásra nem vágyok, de azért jó lenne még hasonlókat átélni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11418
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2023.01.28. 14:12


Talán még annyival kiegészíteném F.Totti amit írsz, hogy emellett van egy olyan vonzata, hogy nem cash flowt akarnak termelni, mert abban tényleg rossz a klub, hanem olyan befektetés is lehet, hogy később drágábban tudják eladni, mint egy festményt, órát vagy ingatlant. Csak itt van ráhatásuk azért, hogy mennyivel emelkedik az ár.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.01.28. 13:06


Hunszi írta:https://www.worldfootball.net/schedule/ita-serie-a-2021-2022-spieltag/1/

Itt visszamenőleg az összes szezont lehet követni, fordulóról-fordulóra.

Köszi szépen
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.01.27. 13:39


Valahol kezdem elhinni, hogy szívügyük lett a klub.
de nem a szerelem miatt, hanem pont azért amit írsz, a reputáció miatt, amit hozott/hoz nekik. Az más kérdés, hogy idővel akár igazzy szerelem is lehet :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.01.27. 12:51


A Friedkinék és úgy általában a tulajdonosok témakörhöz.

A focit szurkolóként mi baromi nagy üzletnek látjuk, gondoljuk. Hatalmas pénzeket keresnek a játékosok és a csapból is ők folynak. De valójában nem az. Csak a nagyságrendek kedvéért rénéztem, hogy ha összeadjuk a 20 legnagyobb bevételű csapat árbevételét, akkor kicsivel 7MRD Euró alatt maradunk. A világ ezredik legnagyobb cégének bevétele másfélszer ekkora. Egy jó Manchester City nincs a top3000 cég között a vliágon. És akkor csak az árbevételt néztük. A foci profittermelő képessége nulla az ipari cégekéhez képest. Sőt valószínűleg inkább negatív. Az igazán komoly üzletemberek nem befeketetési szándékkal érkeznek a fociba. Friedkinék szerintem tesznek rá, hogy milyen pénzt hoz nekik a klub. Maximum az érdekli őket, hogy veszteséget ne termeljen. Ők (is) kizárólag a kapcsolati tőke és a befolyásvásárlás miatt jöttek Rómába. CaptRizzonak igaza van, nem érdekli őket a szép játék, de a kupagyőzelem, a szponzori szerződések és jegyeladások sem. Amíg a stadionfejlesztés jól halad, a légkör jó a klub körül, tökéletesen elégedettek lesznek. Egy horogkeresztes zászló a kanyarban vagy egy késelés a stadionban valószínűleg jobban zavarná őket, mint az ha Dybala lesérül pár hónapra. Építik a kapcsolataikat, helyezkednek. És mindehhez pár százmillió Euróért jutottak hozzá, amit igazából csak finanszírozni kell, azaz befektetés, nem költség. Félre ne értsetek, ez nem kritika. Sőt. Messze jobban figyelnek a klub szaros ügyeire (pl. Dybala vásárlás vagy épp most Zaniolo eladása), mint a tulajdonosok 90%-a. Épp ezért imádom őket. Valahol kezdem elhinni, hogy szívügyük lett a klub. De igazából az ami egy mezei szurkolót érdekli, az hozzájuk nem jut el. NEm is kell.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.01.27. 14:16-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.01.27. 12:11


https://www.worldfootball.net/schedule/ ... pieltag/1/

Itt visszamenőleg az összes szezont lehet követni, fordulóról-fordulóra.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.01.27. 11:37


Ferkosz írta:5 góllal kevesebbet kaptunk mint tavaly ilyenkor. Csak a Napoli, Juventus és a Lazio kapott kevesebbet nálunk. Eggyel. Ez nem Dybala miatt van. És igen, ez javulás a tavalyihoz képest. (A +5 pont legyen szerencse, bár megjegyzem, tavaly is minden pontmentés “szerencse” volt. Szoval akkor tavaly is adott a gép, de most jobban ad?)

Ok, ha statisztikát nézünk, akkor igazad van, bár a kevesebb kapott gólhoz szinte biztosan kevesebb rúgott is tartozik. (Egyébként hol lehet olyan statisztikákat nézni, hogy tavaly x forduló hogy állt a táblázat? mindenhol csak az aktuálisat meg a véglegeset mutatják. Ha valaki tud ilyen oldalt mondani azt megköszönöm) Viszont amiért szerintem nincs javulás, hogy esetleges a támadójátékunk. Nem azért lövünk gólt, mert nyomás alá helyezzük az ellent, hanem mert rosszul helyezkednek szögletnél, vagy benézi egy védő és valaki ki tud ugrani elől. Ok, picit jobban megy a tavalyi szar, de ez nekem esetleges, a szememben ez nem igazi fejlődés.

CaptRizzo:
Ebben tök igazad van, bár azért talán nem teljesen elégedettek, de nem elégedlenek valószinűleg. Nem tudjuk mik voltak a belső célkitűzések, de elvileg jövőre már scudettoért kéne harcolnia a csapatnak.
Viszont egy gondolat ahhoz, hogy harcban vagyun ka 3ik helyért, a VB alatt még nem voltunk, csak azóta levontak a Juvétól pár pontot, meg ép kitakpott az Inter is. Viszont elég szoros a mezúny, 2 forduló múlva lehet megint a 4-5 hely tűnik majd reálisnak. Mondjuk a juve kizárásával mindeképpen a 3ik hely kell, hogy legyen a cél.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.01.26. 12:21


Mit nem unok, Trigo?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8071
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.01.26. 11:14


sn, nem unod még? :D átvetted tommtól a stafétát?
15-20 (25) évente 1 bajnoki cím jó esetben
ahha, akkor hol van az a Scudetto most? Lejár az idő amit mondtál, és ránézésre fényévekre vagyunk tőle.

CaptRizzo:
Nagyon igaz amit írsz, minden szavad pontos a befektetésről szerintem. DE! Ezt ki kérdőjelezte itt meg? Mi nem is mondtuk, és nem is mondjuk, hogy a tulajdonosok bármivel is elégedetlenek lennének. Nekünk, mint egyszerű szurkolóknak nem tetszik a csapat játéka. Ráadásul mint egyszerű asrhu-s szurkolóknak, mert mint látjuk a teltház az teltház odakint. :) Szóval jah, szerintem sincs ok elküldeni Mou-t, de még csak egy fikarcnyi sem. És ahogy látjuk, neki sincs szándékában távozni. Ezzel nincs is gond. Mondhatnánk, hogy jól is van ez így.
Mi meg szenvedünk a meccseink nézésével, de ez egyéni problémánk. :)

Nekem a vágyam Mou-val kapcsolatban, hogy az Interes BL-győztes játékot lássam. :) Imádtam azt a játékot, szó szerint rajongtam azokért a BL-meccseikért. Nyilván ehhez játékosanyag kell, de az a játék nagyon messze van a mienktől.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.01.26. 10:03


én csak annyit, hogy Mancinit nagyon bírom :D

a következetességről és a szisztematikus építkezésről pedig: amilyen sűrűn a mai világban változnak a tulajdonosok, úgy kb. azzal lehet számolni, mint eddig: 15-20 (25) évente 1 bajnoki cím jó esetben, közben pár dobogó. Semmi több. Ezt most jó, ha mindenki a fejébe védi :D ;)

persze álmodozni lehet. De a juvénálinternélmilánnál sem most jöttek le a falvédőről, és az évtizedek alatt a vérükbe ivódott csalás-manipulálás nem hal csak úgy ki hirtelen, ráadásul ezzel alapozták meg azt, hogy ők ma az olasz foci zászlóshajói, a Serie A jótevői, a sztárklubok, a sokszoros bajnokok, akiktől jobb minden (még az olasz foci is :D :mrgreen: )
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8071
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2023.01.26. 09:08


Ferkosz és marco24 érzelmei sokkal közelebb állnak hozzám is, ámbár elismerem, h F.Totti és Trigo véleményével is egyet kell értsek. csak ugye a szív és az ész mást-mást diktál. Sokszor példálózom azzal, hogy nézzük meg a 10 évvel ezelőtti Atléticot, miután visszajutottak au élvonalba, jött Simeone és csinált egy csapatot. Hosszú évekig az antifoci megtestesítése volt a csapat DE jöttek az eredmények..bajnokság, EL győzelem 2x, BL döntő..stb. Ma ha megnézzük őket 90%ban élvezhető játékot kapunk tőlük. Valaki említette a fejlődés reményét az Eredményektől a szép játékig. Én is ebben bízok, hisz az ATM jó példa erre.
Játszunk el a gondolattal, hogy mi vagyunk Friedkinék.
Vagyunk tőkeerős befektetők, üzletemberek. Veszünk egy brandet, AS ROMA néven, ami kedvező árú a belelátható felívelés hozta hozam függvényében. Gazdaságilag stabilizáljuk, pumpálunk bele egy kis tőkét is, igazolunk egy neves ( sikereket elérő ) edzőt, egy jó "Pinto"-t és az ő tudásukat figyelembevéve DE a gazdasági mutatókat és FFP-t előtérbe helyezve igazolunk játékosokat.
Üzletemberek vagyunk, nem futballszakértők és nem is biztos, hogy sok focimeccset láttunk a befektetés előtt.
Mit várunk ? eredményeket, brand felívelését, hozamot, vagy legalábbis gazdasági pozitivitást.
Mit kaptunk eddig ? Nagyjából stabilizálodott a gazdálkodásunk. a brand ível felfelé, teltházas hazai meccsek, jó értékesítési mutatók, sokkal jobb szponzori szerződések és nem utolsó sorban a stadion projekt is halad előre.
Én úgy gondolom, hogy Friedkinék teljes mértékben megkapták azt amiért ebbe belekezdtek ( elismerem k jól csinálják, kalapot le előttük ) minden úgy halad ahogy tervezték. MIÉRT VÁLTOZTATNÁNAK??????
Amit ők látnak , lehet ismétlem magam : Tavaly nemzetközi kupagyőzelem, Idén versenyben vagyunk a dobogóért, állunk az EL-ben, állunk az olasz Kupában. Teltház van minden meccsen. MIÉRT VÁLTOZTATNÁNAK????
Szerintetek van olyan ember, aki odasúgja nekik, hogy "hé Dan, látom elégedett vagy az eddigi befektetéseddel, de azt látod, hogy mennyire pocsék a játék ? Szerintem küldjük a p-ba ezt a portugál párost..."
Szinte biztos vagyok abban, hogy a leírtak miatt MOU elküldésének még csak a lehetősége sem merült fel bennük..
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.01.26. 06:04


Csak ezzel lehet magyarázni, Ferkosz. :)
No de a viccet félretéve: a rúgott gólok tekintetében viszont megalázóan sz.rul állunk.
Valami olyasmit szeretnék szurkolóként érezni, hogy a gyengébb vagy hasonló képességű csapatoknál jobbak vagyunk. Aztán nem mindig nyerünk, de megyünk, nyomunk, csináljuk. A rangadókon meg csipegessünk, ja.
Nem igaz, hogy olaszosan védekezve nem lehet ezt egy kicsit szimpatikusabban csinálni. Semmivel nem lenne nagyobb a kockázata.
Sőt, szerintem ennek nagyobb. Itt nincs hibalehetőség. Mourinho szerinten ezért is büntet olykor diktátorként. Szerintem ez pszichológiailag is kicsinálja a játékosokat. Ebben a felfogásban nem érezhetik magukat labdarúgónak a "gyermekei".
Zsolti
 
Hozzászólások: 11418
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég