Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.10. 06:21


Na én ezt a megbékélést irigylem, F.Totti. :)
Bárkitől.
Akármit nyerünk, számomra ez az év (kettő) arról szólt, hogy, valahogy tartsam ébren magamban a szenvedélyt. Hogy ne tűnjön el. Ezért kívánom minden irónia vagy cinizmus nélkül, hogy nyerjünk kupát, majd fogadja el Mourinho valamelyik mesés ajánlatot.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.04.09. 22:23


Marco, az xGt felejtsd el, mint bajnokságok közötti összehasonlítási alapot. Még bajnokságon belül is marhára torz a kép. A pontrúgások, főleg a 11esek az egekbe emelik. A sok gyenge minőségű lövés szintén. Gyakorlatilag mindenki az xT-t használja már, ami szintén torzit, de mivel sokkal több mindent pontoz, mint a lövésekre kihegyezett xG, így messze-messze jobb mutató. De egyébként ha nézed a meccseinket, akkor felesleges bármilyen statot mellékeresni. A szemed és az eszed fényévekkel pontosabb képet ad. Ráadásul ha tetszik és élvezed a játékunkat, akkor végképp szarj le minden mutatót.

xTben egyébként jelenleg ötödikek vagyunk a serie a-ban. Az kb reális is, a a csapatok játékának minőségét nézzük. De ahogy sokan írtátok, Mourinho nem a játékunk fejlesztése miatt érkezett. Nyerni hozták és a BL egyenes kiesés elérése miatt (de leginkább a marketing értéke számított ez meggyőződésem). Az elsőket majd meglátjuk, a zárójeles pedig tökéletesen bejött Friedkinéknek. De nekünk szurkolóknak ezerféle eltérő preferenciánk lehet, mint ahogy van is. Én most annak örülök, hogy megbékéltem a játékunkkal. Nem szeretem, de látok benne élvezhető részleteket. Az pedig hogy ebből mi marad majd meg bennem erősebben évek múlva visszaemlékezve, kizárólag a helyezések (top3!) és az EL-en múlik. Ha látom Bp-en kupát nyerni a csapatot, 3sküszöm intéztek egy szobrot a falunkban Mou-nak. Ha látom....
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.04.09. 21:16


Jaja, amúgy értem Zsolti. Kár, hogy a lacio pont jó példa... :(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.09. 17:56


Nem feltétlenül, snatch.
De rosszul fogalmaztam valóban: értelmezhető és olykor élvezhető, normális mezőnyjátékra gondoltam.
Most pont a Lazio a legjobb példa arra, hogy focival is lehet dobogón lenni úgy, hogy nem vagy olasz celebcsapat.
Fogjunk meg ilyen játékkal egy velünk azonos képességű vagy erősebb csapatot.
De ne a kiesőjelölteket.
Talán képesek lennénk rá. De nem tudom.
Ha Mou azt mondja, hogy csak így tudja elrejteni a gyengeségeinket, akkor így...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.04.09. 16:36


Zsolti, én nem védem Mout, de a normális játék és hatodik hely nehezen fér meg egymás mellett. Normális játékkal mondjuk most a Napoli mögött lennénk 6 ponttal, míg a 6. helyhez kb. középcsapat-szint párosulna.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.09. 15:30


És az égiek olyan sorsolással kecsegtettek, hogy Mou a mennybe mehet. Mert ha most kéne játszani a Juvéval vagy az MU-val, akkor bizony gyanús lenne a kupaprojekt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.04.09. 14:54


Valóban nem kell izgulni a meccsek végén, meg elég stabil a csapat. Ha mi szerezzük az első gólt. És nem túl erős az ellenfél. Ellenben ha nem találunk egy gólt az elején, netalán kapunk is egyet, esetleg épkézláb csapattal játszunk akkor megy az izgulás, hogy a 2-3 helyzetecskénkből bemenjen egy, vagy Smalling/Ibanez befejeljen egy szögletet. Nekem továbbra sem tetszik, és továbbra sem a védekező felfogással van baj, hanem hogy teljesen beáldozzuk a támadásokat, és többnyire nem kontroláljuk a meccseket. Ennek a focinak pedig még mindig elég alacsonyan van a plafonja, persze az alja meg viszonylag magas, ezért számok alapján nem állunk rosszul.

marco24 írta:Ha meglesz a TOP4 és még a kupa is, akkor fanyaloghatunk a játék miatt, de José hozza azt, amiért a fizetését kapja. Minden centet. (Ha meglesz...)

Ezt most úgy irod, mintha már meglenne az El döntő, csak meg kéne nyerni, de még az azért messze van. Ugyanez a TOP4, éppen 3ikok (4ikek) vagyunk, de ez hétről hétre változik, egy rossz forduló, és máris 6ikok vagyunk megint.
Ha megnyerjük az EL-t, akkor maradhat José, esetleg, de minden más esetben nagyon-nagyon messzire zavarnám.
EL végre egy rendes trófea lenne, EKL nem az.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.09. 14:43


Marco, sok mindennel egyet lehet érteni.
De mi lett volna, ha Immobile nem sérült annyit..?
Szóval ennek nem sok értelme van, te is tudod. :)
Az Xg meg egy félrevezetés, ezt múltkor F.Totti nagyon jól helyre tette. A többi csapatnak jóval több góllal kecsegtető helyzete van, mint nekünk.
Mikor a stúdióban is azt mondják egy nulla nullás félidőben, hogy kifejezetten jól játszik a Roma, az beszédes. Szerintem fullra ki van maxolva a helyezésünk és a pontszámunk.
A kérdésem a következő. Mi van akkor, ha véletlenül ötödikek leszünk, és egy kutya jó kupadöntőben büntikkel alulmaradunk az MU-val szemben? Ezt őszintén kérdezem. Ez esetben Mourinho egy edzőhulla lesz? Értitek a felvetést. Utálom, mikor egy végső eredmény legalizálja az évközbeni dolgokat. Márpedig a Mou mellett kiállóknál tényleg lehet, hogy egy hajszálon fog múlni minden.
Én normális játékkal simán kihevernék egy hatodik helyet plusz egy EL negyeddöntős kiesést. De Mouval nem. Vele még egy kupagyőzelmet sem tudnék megemészteni. Így..De hát ez már lerágott csont.
Úgyis megkapjuk a következő edzőnél, hogy most lehet nyafogni Mourinho miatt. :) És jogos lesz!
De már alig várom. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.04.09. 14:56-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2023.04.09. 10:10


Gondolataim:
1. Én élvezem, hogy nem kell szétizgulnom magam a meccsek végén, hogy mikor jön egy ordas nagy hiba.
2. Európában (a TOP5 bajnokságot tekintve) a 8. (!!!) helyen állunk az xG-XGA mutató terén. Azaz röviden: csatáraink kihagyják a helyzeteink többségét. Egy klasszis csatárral a bajnoki címért állnánk harcban és igazából ez mindig is José egyik alapvetése volt.
3. Dobogó. Ha a Juve visszakapja a pontjait, akkor is 4. hely.
4. Solbakken. Szerencsétlen. Azt mondjuk nem értem, hogy a kommentátor mit nézett. Fekve még csak-csak, de amikor felállt, már azért észre lehetett venni, hogy kiugrott a válla. Az ő szezonjának annyi.
5. Gigi. Lassan kezdünk valamit látni belőle. Nagyon elgondolkodtató, hogy mi lett volna ha... (de hát ilyen nincs a sportban).
6. Matic. Imádom a játékát. Egy rakás igazolásunk besült, de ő telitalálat. Állítólag az öltözőben is tanár.

Ha meglesz a TOP4 és még a kupa is, akkor fanyaloghatunk a játék miatt, de José hozza azt, amiért a fizetését kapja. Minden centet. (Ha meglesz...)
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.08. 19:44


Stabilnak brutál stabil. Biztos jó adag munka van benne, vicc nélkül. De focinak erős.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.04.08. 19:35


gyönyörű meccs volt, forza roma, folytassa mourinho :D
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.04.08. 19:32


Igazából most már nem is gondolom nézhetetlen fosnak a focinkat. Van ebben valami szép és egy adag trollság. Ha nem egyenrangú vagy jobb csapat ellen jutunk előnyhöz mindenki tudja mi a vége. Nem mi itt a fórumon vagy a kommentátor és a stúdiós akárki, hanem tényleg mindenki. Az ellenfél is. Még Jurics is tudta. És ez azért elég komoly elismerés Mourinhonak.

Szóval ez nem szar foci. Ez stabil foci. Mostantól így gondolok rá.

Egyébként a 3 DMünket nagyon bírom. Egyik se sztár, sőt talán még serie a top10be is alig férnének, de egy együtt, ebben a rendszerben faszán működnek. Jó hogy pont a legfontosabb poszton van mélységünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.04.08. 19:35-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.04.08. 19:29


Nekem tetszett
Sok szr meccs volt, ez nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2023.04.08. 19:47-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.08. 19:18


Tökéletes meccs.
De ezt tényleg csak az eredmenyek.comon érdemes 20 percenként követni.
Feleslegessé válik a meccsnézés, csak örülni kell a győzelemnek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.08. 18:14


Abszolút kézben tartott meccs.
Én is úgy voltam vele vagy 20 percig, hogy szívesen nézem, tomm.
Aztán világossá vált, hogy támadni továbbra sem tudunk. :)
De szerintem edzéseken azt nem is gyakorolják.
Ilyen esetlegességet ritkán lehet profi csapatoknál látni.
No de hát vezetünk, úgyhogy kuss a hozzám hasonlóknak. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.04.08. 17:58


azért ha radonjic v sanabria gólt lőne, na azon nem lepődnék meg
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.04.08. 17:57


Nagyon nyugodt vagyok mikor Dybala all a labda moge buntetonel
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.04.08. 17:54


Abszolut tetszik a jatekunk. Ezt szivesen nezem.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.04.08. 17:41


Mivel a *vetélytársak" eddig botlottak, így természetes, hogy mi sem nyerünk majd.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.04.08. 17:38


yesyesyes, vezetünkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk, mégmégmég :D
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.04.08. 17:27


úgy izgulok
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.04.03. 10:01


Jellemző...akkor "adja le" a meccset a Napoli is, amikor rosszkor jön nekünk, pár hete a Lazionak, most a Milánnak.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2023.04.03. 05:26


Kényszerből 4-2-3-1 et játszottunk, és elég jól. Sokkal jobban tagozodtunk mélységben. Nálam Gini mellett Matic a meccs embere, óriási tanár volt. Iba nem hiányzott Smalling és LLorente stabilak voltak. Elöl Abraham csipkedte magát, de valóban muszáj volt lecserélni mert narancssárgával játszott. El Sha és Dyballa is jó volt, ez a meccs rendben volt!
Sajnos a Milan nyert igy nem sokat alakult a helyzetünk...
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.03. 05:24


Akkor kapta az első jogos sárgáját a második jogos helyett. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.04.02. 19:44


Mi történt a 10ik percben? Nem sokat láttam a meccsből
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég

cron