Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.01. 17:10


:D :D :D nyugodjunk meg azt mondom :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28071
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2019.09.01. 17:08


Kozben latom h serules miatt igy is lett
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3931
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2019.09.01. 16:45


Kivancsi leszek Flora elol... en mondjuk inkabb Kluivertet jatszatnam. De meglatjuk milyen lesz
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3931
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.27. 09:28


fogkefe1 írta:Szerintem posztra igazoltunk. Spinazzola és Zappacosta is két olyan játékos aki illik a csapatba.


Ez definíció kérdése. Ha a posztra igazolás alatt azt értjük, hogy a jövevény játszott-e már olyan rendszerben és azon a poszton, ahová mi szánjuk, akkor nem. Ha azt értjük alatta, hogy olyan srácok jöttek, akiket elképzelt Fonseca az adott posztra, akkor simán lehet, hogy így van. Elképzelhető hogy direkt wingback karakterű szélsővédőket kerestünk. Ebben látom is a logikát. Egyedük ezeket a CB3-as belsővédőket nem értem. A 4 és a 3 védős rendszer között egyéni képességekben a legnagyobb különbség, hogy a 4 védős rendszerbe gyors védők kellenek. De mi pont nem olyanokat nézegetünk (kivéve Alderweireld) és igazoltunk.

veretout nálam nem dm, ahogy pellegrini, cristante, pastore, és zaniolo sem, ebben a keretben max dm diawara lehet, ennyi.

pedig ebbe a keretbe 2 dm elférne, ( tele vagyunk cm és am kpályásokkal)


Na ez az ami megfordult nagyon sok csapatnál. AMként játszatják a jobban védekező (= letámadó) és DMként a jobban passzoló játékosokat. Így lett anno Nainggolanból zseniális AM és ezért használta Cristantet is magasabban Gasperini. Pellegrini hátul játszatása szerintem hiba. Pont a letámadása miatt ő az egyetlen jó AM-ünk. Cristante nálunk vmiért nem működött, Zaniolo agilis, de szertelen, Pastore meg vicc. És ezért remélem nagyon, hogy Veretout DMként játsztjuk majd. Titkon bízva abban, hogy így Pellegrini egy sorral feljebb léphet, vagy Cristante eltűnhet a kezdőből. A Veretout, Diawara - Ünder, Pellegrini, Perotti ötös lett volna szerintem a legjobb kezdőnk a komoly meccseken és a Veretout, Pellegrini - Ünder, Zaniolo, Perotti az offenzívabb felállásunk. Pastorét is kizárólag DMként játszatnám (vagy leginkább sehogy) a kis csapatok ellen. Az teljesen igaz, hogy ütköző emberünk NZonzi eladásával alig maradt ezen a poszton. Cristante sem az. Így tényleg csak a kis négus ez a karakter.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9941
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.08.26. 20:18


Az en szememben tulkepp ti trollkodtok, mikor felultok erre a vonatra.
:) Ugyan már. Minimum a fórum egy része azért biztos volt benne, hogy nem jönnek ekkora nevek. :wink: Nem vagy egyedül. :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28071
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2019.08.26. 20:05


veretout nálam nem dm, ahogy pellegrini, cristante, pastore, és zaniolo sem, ebben a keretben max dm diawara lehet, ennyi.

pedig ebbe a keretbe 2 dm elférne, ( tele vagyunk cm és am kpályásokkal) akár 4321 akár 4231 játszunk, mert az hogy dm posztra teszünk olyan játékosokat akik nem azok, azzal beljebb nem leszünk.
különben ezt csináljuk tavaly óta, mióta strootmant és ninját eladták, és várjuk a csodát hogy ilyen védelemmel és oda nem illő kpályával meg lesz az egészséges egyensúly a támadás és védekezés között.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8283
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.26. 19:57


Szeretnek nem trollkodni, de hat mi a fenet lehet csinalni? Hogyan lehet komolyan venni azt, ami itt tortenik nagyjabol a negyeddonto ota. Murinnyo, sarri, conte, gasperini, stb aztan lett fonseca. Higuain meg abumaeyang meg icardi aztan marad dzeko. Most meg l9vren meg alderweid es jon mert. Ezzel mit lehet kezdeni? Nem a nevekkel van a baj, akik jonnek, hanem azokkal, akiket komolyan belengetnek es az utana erkezo mertekkel.
Az en szememben tulkepp ti trollkodtok, mikor felultok erre a vonatra.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10365
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.08.26. 17:52


wini írta:Csak egy észrevétel! Figyeltétek,hogy a Kolarov gól után egy szabadrugás volt a tizenhatos előtt,amit újra Kolarov rúgott el,ami után Pellegrini beszólt Kolarovnak és szigorúan egymásnak estek szóban!
Csak nehogy a fiatalok elkezdjenek arcoskodni!

jaja, fel is tűnt. Láttam mondja mondja Kolarov, mondom biztos egy ellenfélnek, majd mutatják Pellegrinit. Mondom neeeeem, ezt én tuti rosszul látom. Így ignoráltam a jelenetet. :)



tomm, igen, minden nap téged igazol, ezért minden nap cinikusan trollkodsz itt :)


http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ja-2718467
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28071
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.08.26. 17:12


F.Totti írta:Ha tényleg egy taktikás a pasi, akkor szar edző. De nem hiszem, hogy az. A Portoval pl 4-3-3at játszott. mondjuk sikeres az nem volt vele :)
Egyébként ha meg neki fixen egy sémája van, akkor miért nem olyan embereket vásároltunk, akik jók ahhoz? Vettünk két wingbacket, egy CB3-at, valószínűleg 2 DM-et, akik nem extrán labdabiztosak és nem is védekeznek jól.
Ha kizárólag a Sahtar játékára készültünk, akkor igazából csak az a kérdés hogy (Pallottán kívül) Fonseca a hülye vagy Petrachi?
A kapus után a következő lépés egy gyors, 442-ön szocializálódott belső védő lett volna. És akkor tök mindegy 20ba vagy 28ba kerül. Kifizetem, mert alapkő.

wini, ja elég szépen osztotta egymást Pellegrini és Kolarov. De nem okvetlenül redukálnám annyira a dolgot, hogy a fiatalok ne pofázzanak. Ha az a szög Pellegrinié volt, akkor Kolarov nem ugasson. De leginkább ilyen látványosan egyik sem.

Szerintem posztra igazoltunk. Spinazzola és Zappacosta is két olyan játékos aki illik a csapatba. Plusz kellett neki labdabiztos DM, (Veretout), Diawara nem tudom mennyire az, sokat nem láttam játszani, mert padozott főleg, nálam ő fekete ló (say no to racism).

Tegnap úgy álltunk fel h nem volt DM és normális CB a pályán. Ha ez lett volna nyerünk. Ha igazoltunk végre valakit és a srácok ráéreznek a taktikára, piszok jók leszünk. Ha nem jön senki nem leszünk jók de nem az ő hibája lesz első sorban. Rudi Garcia is Benatia-Castan kettőssel volt jó.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.26. 15:54


De azt meg vedd hozza, hogy ez egy andrazzoli fele genoa volt. Egy kicsit is jobb csapat mit fog velunk muvelni? Mint mikor tyson bokszol a nojevel...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10365
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.26. 15:54


Én továbbra is azt mondom, hogy egy jó belső védőre vagyunk a BL helytől. Csak épp jó belső védőt már nem fogunk találni. Azaz ezt a mercatot is lebaxtuk. És itt rohadjak meg, ha DDR nem lett volna jobb bármelyik mostani bohócunknál CB-ben.
Ha most egy DDR-Mancini párossal állnánk fel, egy szavam nem lenne. Lassú ő is, hibázna is bőven, mert nem ez a neutrál posztja, ugyanakkor csak a jelenlétével megoldana egy csomó problémát. Soha, SOHA, nem fogom megérteni miért zavartuk le. rohadjon meg minden vezetőnk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9941
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.08.26. 15:14


Én nem vagyok amúgy annyira negatív.
Di Francsesco alatt a hazai meccseink olyannyira botrányosak és nézhetetlenek voltak, hogy a tegnapi egy komoly felüdülés volt számomra. A gyermeteg hátsó hibákat leszámítva volt pezsgés a játékunkban. Ezt EDF alatt kábé 10 hazai meccsről mondhattuk el. Ha a Laziótól kikapunk, én akkor is bízok egy lendületes, jó futballban. Csak nem kapunk minden mélységi indításból gólt...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11686
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.26. 14:36

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9941
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.26. 13:44


Hol voltam negativ? Egyatalan nem vagyok negativ, csaknrealista. Es jovialis mosollyal nezem, ahogy egy kisebb pocsolyabol akarnak a kollegak 30 kilos harcsakat fogni.
Egyebkent strootman elzavarasanal szakadt el a cerna es sajna azota minden nap engem igazol. Bar ne igy lenne... es de rossival meg meg ratettek nehany holapatnyival.
ugyhogy menjetek ti szabadsagra! :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10365
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.08.26. 13:29


jahh tomm, kivehetnél pár hét szabit, rád férne :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8152
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.08.26. 13:25


Tomm, te már egy ideje nálam is negatívabb vagy. :wink:
A klub körüli balfaszoskodás nyári mercatóban való kicsúcsosodása igencsak megkárosította a lelkesedésedet. :)
Amúgy a Lazio jól rajtolt, egyben vannak nagyjából évek óta, épülgetnek, úgyhogy vasárnap nyilván le fogjuk győzni őket.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11686
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.26. 13:16


Hat mar ne is haragudj, de az a te hibad, ha olyan vizben akarsz 30 kilos harcsat fogni, ahol snecinel nagyobb halat nemigen lattak. A 30 dekas karaszoddal meg jo is vagy. Siman johetett volna egy montella, egy pioli stb.
Conte, sarri meg laderweid.. haha... most jottetek a 6:20assal?
Nyugodjatok meg, nem jon senki, akivel elorebb leszunk. Ha fejlodest akartok latni,akkor hatra arc, mert a fejlodes arrafele lesz!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10365
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.08.26. 13:00


1 dolog végképp kiderült tegnap este: sürgősen venni kell egy épkézláb belső védőt, mert így nagy bajok lesznek...
de a csapatvédekezés is nulla: lásd első gól, van egy felívelt labda, száll 50 métert, visszafejelik és 3 genoás egymást zavarja h ki rúgjon gólt? hol volt Fazio, vagy épp Pelle-Cristante a viszafejelt labdára??? nagy bajok vannak itt védekezés terén, az összes felívelt labdánál megnyerték a párharcot, eközben Dzeko a másik oldalon??? rúgott 1 szép gólt, kiharcolt kábé 2 faltot, és ennyi... Kluivert továbbra is harmatos... Zani és Ünder vitték a prímet!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.08.26. 12:55


F.Totti írta:A kapus után a következő lépés egy gyors, 442-ön szocializálódott belső védő lett volna. És akkor tök mindegy 20ba vagy 28ba kerül. Kifizetem, mert alapkő.
Pont ez a legérthetetlenebb. Mint mindent, ezt is ki lehet magyarázni. Ha nem fogunk normális védőt hozni, ki is fogják. Fonseca majd szajkózza, h bízunk a jelenlegi keretben, a srácokban. Aztán ha a csapat kizúg az EL-ből és a Serie A-ban a 7. helyen találja magát, ő lesz az áldozat, és februárban repül ő is. Fonseca kinevezése olyan volt, mint a horgászat. Várod a 30 kilós folyami harcsát (Conte, Sarri stb.), de egész nap nem jön semmi. Aztán napnyugtakor átváltasz élőhalról gilisztára, és fogsz egy 30 dekás kárászt, h elmondhasd, h legalább fogtál valamit.

Az a frusztráló, h a sok balfsz igazolásból nem tanultak semmit az évek alatt. Amikor pár millió választott el minket az Aubameyangoktól, Mahrezektől, Alderweireldektől. És akkor boltolunk egy Iturbet, Schicket, Pastoret, Nzonzit, vagy mondjuk majd egy Mustafit vagy N'Koulout. Egy semmit nem bizonyított Rugani ára 25 millió + 2 ifi lett volna, ezzel szemben ott volt a BL döntős Tottenham kulcsjátékosa, akiért nem adtunk volna 28-at. A FIFA-ban sem véletlenül 87-es overallú. :D Bármi áron is, de őt hoznám. 28-ért kötelező.
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.26. 12:03


Ha tényleg egy taktikás a pasi, akkor szar edző. De nem hiszem, hogy az. A Portoval pl 4-3-3at játszott. mondjuk sikeres az nem volt vele :)
Egyébként ha meg neki fixen egy sémája van, akkor miért nem olyan embereket vásároltunk, akik jók ahhoz? Vettünk két wingbacket, egy CB3-at, valószínűleg 2 DM-et, akik nem extrán labdabiztosak és nem is védekeznek jól.
Ha kizárólag a Sahtar játékára készültünk, akkor igazából csak az a kérdés hogy (Pallottán kívül) Fonseca a hülye vagy Petrachi?
A kapus után a következő lépés egy gyors, 442-ön szocializálódott belső védő lett volna. És akkor tök mindegy 20ba vagy 28ba kerül. Kifizetem, mert alapkő.

wini, ja elég szépen osztotta egymást Pellegrini és Kolarov. De nem okvetlenül redukálnám annyira a dolgot, hogy a fiatalok ne pofázzanak. Ha az a szög Pellegrinié volt, akkor Kolarov nem ugasson. De leginkább ilyen látványosan egyik sem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9941
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.26. 10:44


F.totti, 90 vagy 10? 100! Pallotta volt az, aki felvette monchit es petrarchit. Akarmit is csinaltak/csinalnak az az o felelossege .lares o volt az, aki tavaly eladta a 3 kulcsjatekost. Monchi csak akarta. Mondhatta volna erre jimi, hogy ha te oket el akarod adni, akkor inkabb kiruglak. Iden es emlekeim szerint o mondta, hogy mindenki elado.
Hat ahhoz, hogy lassuk ezt, nem kellett sormeccseket nezni, eleg volt ranezni a keretre. A szaritott loszar ehhez kepest fine dining...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10365
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: wini Dátum: 2019.08.26. 10:43


Csak egy észrevétel! Figyeltétek,hogy a Kolarov gól után egy szabadrugás volt a tizenhatos előtt,amit újra Kolarov rúgott el,ami után Pellegrini beszólt Kolarovnak és szigorúan egymásnak estek szóban!
Csak nehogy a fiatalok elkezdjenek arcoskodni!
"Rómában csak egy főnök van,aki nem más mint,Francesco Totti."/K. Strootman/
wini
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2008.08.09. 23:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: wini Dátum: 2019.08.26. 10:31


F.Totti írta:
wini írta:A hármat megrúgtuk,csak nem goldoltam volna,hogy annyit is kapunk.
Nem felmentve a védőket,de a középpályás védekezésünk egyenlő a nullával.
Nincs ütköző emberünk(verőlegény csupán álom).Így akármilyen védőt igazolunk,
átgázolnak rajtunk minden meccsen.Ha ott nem tudjuk megfogni az ellent,akkor
annak mindíg szomorú a vége.


Wini, ezzel most nagyon nem értek egyet. Ez a meccs nem a középpályás védekezésen ment el. Sőt. Direkt kerülték a középpályánkat, mert ott létszámfölényben voltunk. Nem futottak át rajtunk, nem passzoltak ki. Egyszerűen azt tették, amit mindenki fog ellenünk: versenytfuttatják a csatáraikat a védőinkkel és/vagy ívelgetnek a CB és a szélső védők közé. Amíg nincs gyors belső védőnk és amíg a Flo-Kolarov kettős "védekezik" addig ez ülni fog. Flo és Kolarov a védővonalból sem nagyon védekezi le azt a területet, de amíg ilyen magasan vannak (lásd még SPQR észrevételét) egyszerűen ordít hogy ott kell támadni ellenünk. Semmi köze a középpályánkhoz.


Abban igazad van,hogy próbálták kerülni a középpályánkat.De a gólok előtti indítások mind a saját térfelünkről indultak,nem csak úgy előrevagdosott labdák voltak. Egy középpályás dolga.hogy ha kell elöl,ha kell hátul segítsen.De itt a védőket tökre magukra hagyták.A védőkről lepattanókat is nekik kellene összeszedni.Legalábbis az ókorban,mikor én játszottam ilyen poszton,ezt tanították.Ha Kolarov,ha Flo fellép valakinek be kell lépni a helyére.Ezt megcsinálta DDR,Strootman,Radja,hogy csak a közelmultat emlitsem.
Ha megnézzük a középpályás játékosainkat Cristante,Pellegrini,Zaniolo,Kluivert,Ünder.Megvan az öt,csak mind "körömpasszos" .
Ez engem arra emlékeztet mikor Cannavarot leigazolta a Madrid a galaktikusok mögé,és még Makalelét is eladták előle,és kritizálták a védőmunkáját,vagy mikor Rebrov felállt a Dinamo ellen öt támadójátékossal és csodálkozott a végeredményen.
"Rómában csak egy főnök van,aki nem más mint,Francesco Totti."/K. Strootman/
wini
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2008.08.09. 23:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.08.26. 10:22


Értelek benneteket, de lépjetek egyet hátra. Fonseca 1 taktikás ember. Ahogy Rudi, LE, Zeman, stb. Nem fog nekünk itt változtatgatni ahogy EDF vagy Spal próbálta. Amikor ide hoztuk nagyon jól tudtuk, hogy ugyanazt fogja játszani a srácokkal mint amit a Shacktarral játszott. Most egy haltól nem várom h repüljön. Fonseca ezt tudja semmi többet.
Tehát igen a jó edző a csapathoz alakítja a taktikát, de mindenki tudta hónapokkal ezelőtt, hogy Fonseca nem ilyen. Tehát ilyet ne is várjatok tőle. Még pont te mondtad F. TOTTI h nála nem lesz hamis 9-es sose, amikor leírtam, hogy szerintem illene a kerethez ez a poszt, akkor most miért várod azt h máshogy fogunk védekezni, amikor Fonseca sosem védekezik máshogy. Nem értem. Neki van egy taktikája. Vagy ahhoz keresünk játékosokat vagy rosszak leszünk. Más utat én nem látok.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.26. 09:50


tomm írta:Igy van. Nem a jatekosok a hibasak, hanem az, aki ilyen jatekosokbol allo keretet rakott ossze. Monchi, petrarchi, de legelsosorban pallotta, mint elnok.
Persze, varhatunk 3-4fordulot,sot varhatunk 34fordulot is, de sajna nem latom, mitol lenne jobb a helyzet...


Pallottát a halál f@szára kívánom én is, de nem az ilyen meccsekért. Egyszerűen nem tudom megítélni, hogy egy ilyen keret kialakításában mekkora a felelőssége. Kétségkívül van, de fogalmam sincs, hogy 90 vagy 10%.
Amit tegnap láttam az annyi, hogy Fonseca taktikája nem jó a jelenlegi kerethez. És ez előre látható volt az általad nem nézett bohócmeccseinken is. A hátsó alakzatban 3 fejlődési potenciál van. Egyrészt Mancini biztos lesz jobb, aztán a játékosok is jobban megértik majd mikor mit kell csinálniuk, illetve a kohézió is javul majd. Ez igazolás nélkül is elfogadhatóvá teheti a védekezésünket. Persze az is lehet, hogy marad minden ilyen szar vagy amire összeáll a dolog rég késő lesz. Mivel más nem tehetek, bizakodom.

fogkefe1 írta:Teljesen jó ez a taktika. Lehet egy Manolasszal 3-1-re nyerünk. Nem tudom melyik felállás tetszik neked a legjobban, de szerintem a Fazio - JJ kettőssel Spalletti, EDF, RUDI, LE vagy akármelyik edzőnk sem villogott volna. De megkockáztatom a Juve, a Barca, a Real, a Liverpool, a City, se lenne bajnok, bármilyen taktikát alkalmaznak. Egyedül max a PSG lenne bajnok egy Fazio-JJ kettőssel.


Fogkefe, nagyon másképp látjuk. az a taktika nem lehet jó, ami lehetetlen helyzetbe hozza a játékosaidat. Erre nem mentség, hogy "bezzeg Manolas". Fonseca tudta, hogy nincs Manolas, ahogy nincs Messi és CR7 sem. És nem bajnokságot kellett nyerni egy JJ-Fazio kettőssel, hanem Genoát verni, előnyről. Ezt pedig nem megoldhatatlan feladat. Pl azzal a konok pragmatizmussal tuti ment volna, amit Ranieri képvisel(t). Nyilván annak a rendszernek alacsonyabb a plafonja is, így nem okvetlenül temetném Fonsecát, de ettől még ez a meccs a taktikán ment el elsősorban. És abban biztos lehetsz, hogy Ancellotti és Montella szerint a bírói hibák mellett az egyéni hibák okozták a bekapott gólokat :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9941
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég