Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.26. 20:57


fr: ja, tudunk róla, hogy vannak anticionista zsidók - ha erre gondoltál
csak meglepett, hogy ott voltak

zsolti: nekem nem tetszik ez a beszéd
ebben ugyanúgy benne van minden, amit utálunk, csak nem nevezi nevén a dolgokat
ugyanarról az oldalról beszél és nézi a dolgokat, mint eddig
ugyanarra nyal
és a f.szom akarjon 70 mp-ig néma csendet ezek miatt
majd ha minden hasonló tragédiáért tartunk ilyen megemlékezést, akkor - talán - elfogadom ezt is

Vona-London vonalon :wink: meg nem lett semmi extra - ahogy várni lehetett
lement csendben, ajvékolás ellenére
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28068
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.26. 20:29


Csak hogy lássátok,én sem értek mindig egyet a kurucinfóval.Itt egy cikk,amelyben Áder János a holokausztról beszél:

http://kuruc.info/r/26/123180/

A cikk alapján a köztársasági elnök nem gázkamrázott,csak olyan dolgokat mondott,ami mindenki szerint megtörtént,pl. deportálások.(Hogy ez most véletlenül alakult így,vagy tényleg ilyen beszéddel készült Áder,nem tudom.)Ez egy korrekt beszéd.
És a kuruc mégis lehúzza és gúnyolja.(Persze értem én őket.)Ez most nem jogos a hírportál részéről.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.26. 19:34


Azt tudjuk Trigóval -meg másokkal is-,hogy vannak anticionista zsidó csoportok.Mint például a Neturei Karta.
Nekem jólesett így a távolból,hogy ott voltak.És őszintén meg is lepett,hogy oda mertek menni.
Nem olvastam el az angol cikket,mert a 16 éves középfokú angol nyelvvizsgám igencsak elavult már.
Van benne valami fontos,amiről a "szakemberek" nem tudnának? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.01.26. 17:24


milyen "szakemberek" vagytok, ha titeket ez meglep?
http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Zionism/Anti-Zionism.html
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.26. 16:11


Szintén ugyanezt akartam linkelni,Trigó.Cseppet analóg módon működünk. :wink:
Hát igen,az anticionista csapat.
Keblemre,fiúk!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.26. 15:21


http://kuruc.info/r/4/123167
nocsak, a rendes zsidók is ott vannak
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28068
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.25. 22:40


2500:365=6,849.Szóval a napi átlag 7 km.Nájsz,nájsz.
Tényleg gratulálok ehhez!Snatchnek is.Meg mindenkinek.
És én éreztem valamit a fejemben,fradista,úgyhogy olybá veszem,hogy telepatikusan megerősítettél:nem szavazol a baloldali összefogásra.Nekem ez is elég. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.01.25. 22:06


Off
Futás is a must!
On
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8151
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.25. 21:57


ezt sn-el már nagyon kibeszélték régebben offtopicban asszem
már akkor is mondtam: minden tiszteletem azoknak, akik labda nélkül futkároznak :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28068
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.01.25. 21:54


(kocogni nem szoktam :D csak futni, ált. úgy évi 2500 kilit....)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.25. 21:16


Szoktál kocogni/futni?Az király.Régen én is jártam,még a legnagyobb hóban is,ám amióta megvan a kicsi,egyszerűen nem tudom beütemezni a futást.Pedig két éve abbahagytam a kézit,kellene a mozgás.Azóta csak kispályás focizok.Hamis-Strootmant játszok. :)
Visszatérve az MSZP-re:Mesterházy (amellett,hogy én ki nem állhatom,de ezt most tegyük félre) fizimiskája idétlen,a beszédje túl westernes,a poénjai pedig galádul szarok.Elképzelhetetlen számomra,hogy Ron Werber hogy nem szól le neki,hogy "Atesz,nyomjad,édesapa,csak a vicceket hagyjad".Ótvar a humora.Ezt a faszit Orbán keresztbe lenyelné.De Vona is bekapná.
Amúgy köszi a helyszíni híreket,fradista.Ez is megerősíti azon hitemet,hogy utaztatás kérdése az egész.Ott volt a fél Hitgyüli,gondolom,csak most izraeli zászlók helyett pirosban. :)
Bár a tömeg a nagy összefogás szimbóluma is lehet.De remélem nem.
Telepatikusan nyugtass meg,fradista,hogy megint az LMP-re szavazol.Írásban úgyse fogsz. :wink:
Ha azonban a Jobbikra adnád a voksodat(urnai fényképes bizonyítékkal, persze),akkor küldök neked egy Juve- és egy Lazio-sálat.Plusz egy öngyújtót. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.01.25. 20:28


pont akkor futkároztam a stadionnál. tömött sorokban jöttek, főleg idősebbek. Minden tele volt a buszaikkal, Ibránytól Zalalövőig jöttek mindenhonnan.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.25. 19:19


Trigó:mikor te/ti írtok,akkor mindig megerősödök lélekben;amikor MSZP-nagygyűlést nézek,mindig lelankadok.Röhöghetnékem is van,de ökölbe is szorul a kezem.Nyilván logisztikai kérdés,hogy sokan vannak,de akkor is ku.va sokan voltak a kongresszuson.Mondjuk remélem kábé ennyien is fognak rájuk szavazni. :wink: Ennyi embert Schmuck Andor is meg tud mozgatni.Tényleg szervezés kérdése.
Választási lázban égek.
Ám engem sokkal jobban érdekel a valódi demokrácia,a nyílt tájékoztatás, az egyenlő médiaesélyek megteremtése.
Ha egy egyenlő versenyben alulmaradna a Jobbik (3.hely) azt el tudnám fogadni.
De így baromi nehéz lesz beletörődni.
Ám Szarházy szavaival búcsúzva (kamerába nézve,könyökölve,western-arccal): "Mi így közösen azt üzenjük nektek,hogy NEM ADJUK FEL!" :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.25. 15:59


ha van olyan, amiért megéri erősnek lenni, akiben megéri hinni, akiért megéri küzdeni, azért megérné nekem kicsit félni is
amúgy szerintem a külföld egy demokratikus választás eredményébe csak úgy tud belenyúlni utána, ahogy teszi ezt a közelkeleten. Lassan. Nálunk mondjuk az atombomba-kártyát nehéz lenne kijátszani :D , de majd keresnének valamit.
Ellenben ha a Jobbik nagyon gyorsan rendet rak, és megtisztítja a közéletet az árulóktól, akkor elkésne a nyugat. Persze ezt a Jobbik nem tudja megtenni kétharmad nélkül, de még úgy is nehezen. És mivel a Mazsihisz és társai telesírná a világot a baloldallal karöltve, ezért még abba is belemennének, hogy a Nato vagy akárki bevonuljon "stabilizálni" a "kialakult bizonytalan helyzetet". Most csak hangosan gondolkodom, de sajnos valóban nem zárható ki semmi. Igaz hogy legalább kiderülne hogy kik azok igazán, akik a demokratikus és törvényes választásokon nyerő, a nép többsége alapján támogatott nemzeti párt ellen - ergo hazaárulók - lennének. Mi ezt eddig is tudtuk, de akkor a nép is látni fogja. Kérdés tesz e valamit. Szerintem már nincs benne a magyar emberben az a lázadó vér, ami régen jellemezte.
Ellenben ha az első fél évben megúsznánk a beavatkozást, akkor bármilyen gazdasági szankciót is hoznának, Vonáék megoldanák azt már (kelet felé).

És a konklúzió? Én ezt az egész kockázatot bevállalnám. Mert nem fogom kidobni az elmúlt sok évemet és bosszúságomat a kukába csak azért, mert félünk a jövőtől.
Persze teljes mértékben igazad is van zsolti. Az értelmesebbje nem lehet annyira elvakult Jobbik-szimpatizáns, hogy ne látná a kockázatát is a dolognak.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28068
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.25. 11:13


"Vona-London vonalon"...
Trigó,basz'ki,ez irodalom.Ez irodalom a javából. :)
Pont azon agyaltam,hogy ha egyszer arra ébrednék,hogy a Jobbik nyerte a választásokat,akkor vajon én lennék-e az egyetlen idióta hazánkban,aki az öröm mellett félne a jövőtől.
Ha már Vona jelentéktelen,semmis,tökmindegy londoni látogatása is masszív nácizásra készteti az Independentet meg a Guardiant...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.24. 22:12


Ez most a Jobbik ötlete volt szerintem csak és kizárólag.
És módosítok, ha Vonát nem vonják bele, akkor szerintem nem lesz vita. Orbánnak totál felesleges, hisz tudja nagyon jól, hogy a baloldalt tönkreverik így is úgy is. Ellenben ha a Jobbik ígéreteiből átvenne néhányat, már megérné neki talán...

zsolti: a tanáriban, saját munkahelyen szerintem nem ajánlott "téríteni". Jobb a békesség a kenyéradóval/nál. És igen, aki nem foglalkozik annyit a politikával, az nem értesül kb semmiről, csak amiről a média (és urai) akarja. Undorító dolog ez, de ez van.

Amúgy szerintem kezd befosni a Fidesz is a külhoniak szavazataitól, azért nem csinálnak semmit Vona-London vonalon. (szép szójáték :) ) Pontosabban amúgy se csinálna, de így meg pláne. Azért az a félmilla az félmilla. Ha annak jó része ideszavazna... brrr
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28068
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.24. 18:53


Én a vita felvetéséről Vonától hallottam először. A Fidesz vagy az MSZP kezdeményezett egyáltalán ilyet? Mondjuk Orbánék miért is akarnának ...
Amúgy szerintem kevés az olyan ember,aki szilárd,érvekkel alátámasztott meggyőződéssel szavaz.A tanáriban ismerek olyan balosokat és jobbosokat,akiknek mondok egy-két általam olvasott dolgot,és elcsodálkoznak rajta.És ők normális emberek.Ráadásul tanárok.De ha nagyon akarnám,meg tudnám győzni a nagy részüket arról,hogy kire szavazzanak.De nem akarok tolakodó lenni,így inkább hagyom őket.
Na már most ha az értelmiségiek egy része úgymond rácsodálkozik bizonyos dolgokra,akkor gondoljunk csak bele,hogy mi lehet a kevésbé képzett emberekkel.Mi lenne itt egy hármas nyílt vita után,ha mindenkinek kötelező lenne megnéznie? :) Jobbikos kétharmad,ahogy Trigó már többször írta.
Vonát tehát balos-jobbos közös érdekből távol kell tartani a nyilvánosságtól.
Tiszta sor.
És most irreleváns,hogy jó-e a Jobbik,vagy sem.
Ha a többi kutya élő adásban hazudhat,Vona miért nem?
Persze ő hazudna a legkevesebbet.
És még az is lehet,hogy őt is meghívják.
Ha lesz vita,persze.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.24. 17:58


márpedig készülj fel zsolti, hogy csak kettős vita lesz. Fogadnék is rá.

amúgy ma azon gondolkodtam a villamos oldalán lévő fideszes baloldalgyalázó hirdetést nézve, hogy jogilag az hogy lehetséges, hogy politikusok arcát a másik oldal ilyen durván felhasználja? Akkor én is felrakhatom Gyurcsótány fejét egy plakátra azt azt írok mellé amit akarok? Gondolom nem, de akkor a pártoknak miért lehet? Tényleg nem tudom.

más:
http://alfahir.hu/ingyen_internet_hozza ... indenkinek
a Jobbik is előjött az első választási ígérettel :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28068
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.24. 15:21


Ja,és még valami.Kíváncsi vagyok,hogy lesz-é miniszterelnökjelölt-vita.Hármas biztos nem.
Viszont ha az M1 csak egy Orbán-Mesterházyt vállal be,az szánalmas lesz.
Mesterházy azt mondta,hogy egy szélsőjobboldali erő vezetőjével nem tárgyal.Orbánnal viszont bármikor bárhol.
Kezdődik.
Inkább ne legyen semmilyen vita,ha Vonát nem hívják meg.Egy újabb Fidesz-MSZP szócsata ki a lófas.t érdekelne?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.24. 15:07


Fradista,megint nem bírtad ki,hogy egy kicsit oda ne pörkölj annak,akinek semmi bűne. :wink: A futballkurva kifejezéssel azonban nem lehet vitatkozni.Ibrához hasonlítható attitűd.
Primitív leszek: szerintem az antiszemitizmus rossz dolog,az anticionizmus meg jó.Én így fogom élni az életem,és erről próbálok majd meggyőzni mindenkit.
Az antiszemitizmusról pedig mára egyértelműen kiderült,hogy nagyon vékony mezsgyén létezik.És ha létezik,akkor a zsidó ajvékok generálják.
Meg hát valójában azt sem tudjuk,hogy mit értenek antiszemitizmus alatt.
Nekem a valódi antiszemitákkal sem lenne semmi bajom,ha nem fordulnak fizikai erőszakhoz.
Felőlem aztán nyugodtan kelthetnek gyűlöletet,ha van mögötte intelllektum vagy társadalmi ok.
Megértem őket.
Bár csak megélném még azt,hogy a média hiteles legyen,és egy esti beszélgetős műsorban Izrael aljasságairól beszéljenek.Vagy a Mazsihisz túlkapásairól.Vagy a Hit Gyülekezete szekta jellegéről.
És ha ezek nyilvánosságra kerülnek majd évtizedek alatt,akkor hopp...
...megszűnik majd a zsidógyűlölet...
...a rasszizmus...
...és a kurucinfó is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.23. 23:49


zsolti: jó kérdés, én is épp ezt akartam linkelni a kurucról
szerintem ez inkább egy harmadik jelzős: veszélyes
veszélyes hogy 2014-ben ezt így meg lehet tenni egy pártelnökkel
hogy a magyar külügy tojik az egészre
milyen egyszerű lenne most a kinti moslék tömegben megbújva tényleg lelőni Vonát? Mit tenne a magyar kormány ha ez megtörténne? Semmit.
Mert azt én nagyon úgy gondolom, hogy a Jobbik fő vonzereje jelenleg legalább 50%-ban maga Vona Gábor.

fr: jaja Anelkát sosem kedveltem igazán, de mindig nagyon nagy tisztelője voltam a menedzserének :D :D :D Mindig mondtam, hogy Taddei menedzsere és Anelkáé a világ két abszolút, megkérdőjelezhetetlenül legjobbja a szakmában. :)

ez a lendítés téma meg csak a tipikus zsidó-ajvékolás

Több mint 2400 ember, köztük legalább 273 civil vesztette életét a Barack Obama elnökségének első öt éve alatt végrehajtott mintegy 390 amerikai dróntámadásban Pakisztán, Jemen és Szomália területén - jelentette csütörtökön a The Bureau of Investigative Journalism brit tényfeltáró civilszervezet.
éljen a Nobel-békedíj :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28068
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.01.23. 22:30


tessék, lehet csámcsogni.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140122-a-quenelle-anelka-dieudonne-es-az-antiszemitizmus-vadja.html?sec-2
a történet szánalmas, de ettől teljesen függetlenül Análka talán a legvisszataszítóbb futballkurvája volt és maradt a mai focinak.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.23. 21:57


Ez vicces vagy szomorú?:

http://www.alfahir.hu/magyarokat_vernen ... ifasisztak

Gyerünk,Gaben,nyomjad neki! :twisted: :twisted: :twisted:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11681
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.22. 23:30


mint anno meséltem, haverom élt gyerekként jó pár évet Szíriában. Szerette. Sok szépet mesélt róla.
én zsoltinál többet úgyse tudnék mondani
hiszem hogy ezek a közel-keleti országok nyugiban lennének, ha nem lenne olajuk pl
és ha mégsem nyugodtak, akkor megoldanák maguknak, ahogy évezredek óta teszik
a beavatkozás sosem azért történik, mert hűde féltik mondjuk USA-ban az emberéletet. Le se tojják. Mindig gazdasági és politikai oka van. MINDIG.
(mindig jó példa lesz Észak-Korea, ahova nem érdekük bemenni)

https://kuruc.info/r/49/123015/
5 meccs Anelkának :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28068
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.01.22. 22:24


a biztos hatalom nálam nem feltétlen az USA, hanem egy stabil diktátor. Igazából őket mindig a vallásuk tette államközösséggé, aztán jöttek a nemzetállami keretek, amik, mint láthatjuk nem működnek annyira. Az USA évtizedek óta nem ismeri el hatalmi súlyának csökkenését a nemzetközi rendszerben. Igazából most jampiskodik, mert még senki nem mutatta, hogy szeretné betölteni az űrt. A folyamatos intervenciók drágák, ha nem hagynak fel ezzel a nemzetközi politikával, akkor beletörik a bicskájuk. Nem vagy amcsi párti, sőt kifejezetten nem kedvelem őket. A szuverén államban hiszek és abban, hogy nincs az állami szuverenitás feletti szerv, amely eljárhat a nemzetközi politikában. Nem kikényszeríthető a dolog. Igazából azt csinálnak, amit akarnak, ha valaki bevonul akkor jön egy status quo, majd pár év és kezdődik elölről.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég