Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.29. 08:38


Ennél azért voltak sokkal durvább viták a fórumon (pl. Zeman-imádók)
csakhogy az a Romával volt kapcsolatos,amiért ez az oldal készült :wink:
,ez szerintem simán belefért egy olyan intervallumba,amelyben mindenki elmondta a magáét,és nem sértődött meg senki.
belefért

köszi a higgadtságod! :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28064
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.29. 07:34


Trigóval megbeszéltünk mindent priviben,neki ezúton is köszönök mindent.
A csúnya szavakért tényleg kár volt.
Tegnap volt egy szabad délutánom,és chat módjára használtam a fórumot.Én végigolvastam újra az egész beszélgetést.A terjedelemmel és a gondolatok ismételgetésével valóban volt probléma.Már uncsi volt.Ám senkinek nem kérdőjeleztem meg az értelmi képességeit,és ha vissza is szóltam,az is inkább gúnyos volt,mint vulgáris.
Én megköszönöm mindenkinek a tegnapi vitát,mert mint Trigónak írtam,én is tanultam új dolgokat belőle.Másoktól.
És már fradista is "kiírt" magából annyit,hogy egy kicsit jobban megismerjem a gondolkodását.
Ennél azért voltak sokkal durvább viták a fórumon (pl. Zeman-imádók),ez szerintem simán belefért egy olyan intervallumba,amelyben mindenki elmondta a magáét,és nem sértődött meg senki.
Talán fradistától kell elnézést kérnem egy "náci" szóért,amivel az arabokhoz való hozzáállását jellemeztem.
De mint látjátok,a vitát én zártam (nem utolsó szó jogán): úgy búcsúztam,hogy szerintem mindannyian ugyanazt akarjuk,békét és igazságot.
Én várom továbbra is a véleményeket tommtól,fradistától,mindenkitől,de olyat nem csinálok még egyszer,hogy egy délután alatt 7-8 k.rva hosszú véleményt írok.
Úgyhogy nekem pozitív hozadéka volt a tegnapi napnak.
Remélem senkit sem bántottam meg.(Ebben biztos vagyok.)
Jó munkát mindenkinek!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.28. 20:47


amúgy túlpörgetted magad zsolti szerintem!
mondtam párszor, hogy ha politikáról beszélünk, akkor mindig lesz olyan, akinek nem azonos a véleménye a tieddel pl, neadjisten épp ellentétes
ebből pedig szinte biztos indulat lesz (ahogy ma már éreztem rajtad)
én ha rajtam múlna, befejezném itt a politizálást (el se kezdtem volna :) ), de nyilván megtiltani nem akarjuk, ezért max kérhetjük, hogy ezen ne vesszetek össze soha! Rómások vagyunk, ezért vagyunk itt. Nem a politika miatt. (Tudom hogy nem volt összeveszés (még), csak mondom)

és fradista: valszeg (remélem) nem direkt csinálod, de a nemválaszolással fel tudod húzni zsoltit ez látszik.
kérlek szépen, ha nem akarsz épp érdemi választ adni, vagy nem érdekel a téma, vagy totál más a véleményed de nem akarod kifejteni, vagy épp ilyet tudsz csak írni:
bocs, de a "háttérhatalom" és "küszöbön a harmadik világháború" után fealdtam az olvasását
most Bogár L. vagy vagy Sznaiszló F? :D :D :D

akkor inkább ne tedd! Erősen minősítetted ezzel zsoltit. Azt meg ugyebár nem szeressük itt. :wink:

úgy érzem, hogy zsolti (meg sokszor én is) ideírja a véleményét, gondolatát adott témában, és sokan mások csak azért vannak itt/azért néznek ide, hogy ezt minősítsék. Persze ezzel sem lenne baj önmagában, bár sok értelme nincsen.

Az biztos, hogy ha itt valamiért egyszer komolyan anyázás lesz, azonnal bezárjuk ezt a nyavalyás topikot.


A 3. VH meg szerintem azért nem fog kitörni, mert ilyenkor az oroszoknak, Iránnak, Kínának stb kiszúrják a szemét valami kedvezménnyel és megveszik a semlegességüket majd. Senkinek nem érdeke a világháborúvá szélesedés. Megy a duma és üzengetés, de amikor odakerül a sor, csend lesz, és USA azt tesz majd amit akar kb.

zsolti: privi ment
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28064
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.28. 20:36


zsolti:
tisztellek, kedvellek, megértem ha ideges vagy épp
de kérlek: többet ne kelljen az egész napi beszélgetéseteket végigolvasni azért, mert moderálnom kell az összes hszedet majdnem (a maiakat)
Ez is az asrhu egyik topikja, és ugyanazok a fórumozási szabályok vonatkoznak rájuk!
Kérlek Te is és itt is tartsd be őket!
Köszönöm!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28064
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 20:22


Bence:Zuckerberg zsidó,de ez nem gond.Ez aztán abszolút nem szálka a szememben.A Facebook miért lenne cionista?Amúgy vannak ilyen irányú fejlemények,sajnos,hiszen különböző irányból jövő ajvékok miatt letiltották a Facebookról a kuruc.info közösségi oldalát.Hiába írt félelmetesen normális levelet Morvai Krisztina és Gaudi-Nagy Tamás Zuckerbergéknek,semmi sem történt.Nyilván.Ez azért diktatórikus,nem? Mintegy 80000 antiszemita véleményének semmibe vétele.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 20:01


Mint már mondtam,irtózok a világhatalom kifejezéstől.
És hidd el,bőszen bólogatnék neked meg fradistának is,tomm,hiszen MINDENKI tudja,hogy az Aszad-rendszer ROSSZUL működik.Meg a többi közel-keleti is.(Kivéve persze Izraelt.)Csakhogy bűn és bűn között különbséget tesznek a politika és a sajtó által.Remélem azért te/ti sem örülnétek felhőtlenül a várható nyugati sikernek,még ha számotokra ez elfogadhatóbb is,mint a másik eredmény.Valószínű,hogy ezt a szar világrendet egy még szarabb világrend váltaná fel,ha egy romantikus háborúban győzne a Kelet.
Nem akarunk mi itt zsidó meg nyugati áldozatokat,de arab halottakat még úgy sem.Én csak azt szeretném,ha egy kicsit megfricskáznák a p.csét a mostani hatalomnak.Nem erőszakra gondolok,de máshogy valószínűleg nem fog menni. Még mindig itt van előttem Bush győztes pofája,ahogy ökölbe szorított kézzel jelzi a győzelmet a kamerák előtt.
És ez az egész generálja a menekültkérdést.Már így is menekültek százezrei/milliói árasztották el Európát az utóbbi 10-15 évben.És ezeket a valóban eltérő kultúrájú embereket nem nagyon szeretik a befogadó közegben.A Jobbik is felszólalt ellenük.És most szembe kell szállnom az általam preferált párttal.Samír miatt: a menekültek egy részének esze ágában sem lenne elhagyni szeretett hazáját,ők a politikai menekültek.Ha nincs is világméretű háború,a menekülők ezrével ömlenek mindenhová.Gondot okozva ezzel a befogadó országnak,a helyieknek és mindenkinek.De ez a folyamat szintén jó valakiknek.Árassza el Európát a menekültáradat.Ez is bomlasztja az egységet.Én itt mindig a háttérhatalomnál lyukadok ki.(Bocs,fradista,nekem tetszik ez a szó.)
Egy valószínűleg közös azért bennünk:mindannyian békét,igazságot és élhető Magyarországot akarunk.
Csak más-más úton.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.08.28. 19:52


Trigoria írta:
Valóban igazad van Trigo ilyen szempontból "kapóra jött" Gyarmati halála.
Abban azonban nem vagyok biztos, hogy akkor is megemlékeztek volna róla, ha nincs előtte ez a Csatárys kálvária.
Jaj, bence! Nyilván nem emlékeztek volna meg róla. Lássuk az összefüggést! :wink: Ez csak egy cinikus válasz volt a részükről.

Sajnos ez csak egy költői elmélkedés volt a részemről.
Sajnos, mert szerintem az adott helyzetben nem lenne a sporttól távol álló, sőt evidens lenne megemlékezni Gyarmatiról, aki az egész magyarságnak és az FTC-nek is dicsőséget szerzett.( 6 évig játékosként, 3 évig edzőként)
No persze a politika fontosabb, háborús bűnösökről/mártírokról kell szóljon a sport.

Más téma, de politika, most jutott eszembe.
Hogyan fordulhat elő, hogy egy cionisták által uralt országban, egy szintén cionisták által uralt közösségi oldalon (facebook) naponta többször találkozom a Jobbikkal és Vona Gáborral?
Gondolok itt hirdetésre, de még a legfontosabb híreknél is kiadja, hogy ki "lájkolta" őket..
Amúgy nincs vele semmi bajom, csak tegyük helyre a dolgokat. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 19:42


Oké,tomm.Ilyen egy világos válasz.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.28. 19:22


ha usa-izrael-nyugat és orosz-arab-kina-kelet közt kéne választanom, habozás nélkül az elsőt választanám. amit utálsz rajtuk, ne félj az arabok 10x-esen csinálnák... oroszok? naneee, még véletlenül se
és a kinaiak sem jobbak semmivel mint a bibsik, ugyanolyan hazugok, kétszinűek, kihasználók és összetartók.
de nemhogy nem jobbak, rosszabbak...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10362
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 17:22


Ja és fradista:nyilván sok állam tűnhet antipatikusnak mások szemében.
Csak míg az arabokról lesújtó véleménnyel vannak(lásd magad),addig Izraelt a béke és a demokrácia hazájának állítják be.
Izraelt !!!???
És ezt megetetik az emberekkel.Lehet,hogy te már nem nyeled le (én a számba sem vettem),de nagyon sokan a"tudatlan" civilek közül így vélekednek:"Vegyi fegyvert vetett be a kormány a lakosság ellen? Jöjjön hát az USA!"
És ne feledjük:a középutasság,a hallgatás,a némaság az intervenciót erősíti.Beleegyezés.Nekünk mindegy.Csak minket ne érintsen.
Úgyhogy ha az USA elindít bármilyen kis folyamatot,abban a pillanatban ő robbantotta ki a háborút.
Csak nehogy valahogy elérjék,hogy Szíria kezdje.Simán képesek rá.
Mindegy,túl van ez a téma tárgyalva,elszaladt velem a ló,túlírtam magamat.
Majd az idő eldönti: impotencia vagy háttérhatalom.
Tök mindegy.
Az áldozatokat nem fogja boldogítani.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 17:08


Világos,fradista.Remélem nem esett nehezedre legalább ezt kimondani.A kérdés már csak az,hogy mekkora az antiszemiták aránya?Mármint a zsigeri antiszemitáké.Zsigeri antiszemitizmus=minden zsidót gyűlölni a származása miatt.
Mert ha olyan "antiszemitizmusról" beszélünk,amit én/mi képviselünk,akkor teljesen érthető,hogy annak a mértéke megnövekedett.Ezen mit csodálkoznak?Te is tudod,hogy nagyon tág lett a fogalom(például te is antiszemitává váltál abban a pillanatban,ahogy előbb kimondtad Izrael antipatikus voltát).Tény:aki nem támogatja teljes mellszélességgel Izrael politikáját,az antiszemita.Aki Jobbik-szavazó,szintén.Aki nem ért egyet BIZONYOS zsidó szervezetek ténykedésével,dettó.Ez egészséges?De ezt már kitárgyaltuk.Persze nem veled.
A békét az tudja megteremteni,akinek hatalma van.Nyilván érdekek ütköznek,mint az állat.
Te írtad az előbb,fradista,hogy valószínűleg nem tudták a nagyhatalmak,hogy rosszabb lesz az a közel-keleti rezsim,akit hatalomra juttatnak,mint az elődje.De már volt jó tíz éve az USÁ-nak,hogy tanuljon az esetekből.Ha valóban nincs háttérhatalom,akkor most nem lesz háború,vagy csak nagyon kis mértékű.Akkor győzni fog a józan ész.Nincs olyan,hogy nincs más megoldás.
Tudod jól te is,fradista,hogy az Államokban a neokonzervatívok óriási befolyással bírnak.Ezek a neokonok és a sleppjük uralják az amerikai politikát és a sajtót.Eddig tiszta sor,ugye?Miért mozdul ki mindig az "impotenciájuk" a támadás irányába???Mert lökést kapnak.Izrael mellett-mögött gyakorlatilag minden állam meg lett demokratizálva.Látjuk,mi lett belőle.Pusztulás a köbön.Több százezer áldozat Irakban,Afganisztánban.Az intervenció káros.
Tanuljanak belőle.Nem megoldás.Most először viszont Izrael is veszélyben van.Fizikai veszélyben.Eddig ilyen nem nagyon volt.Most meg vannak azért ők is ijedve.Talán egy-két tüntetést produkálhatnának ők is.
De mindegy is.Izrael megint jól fog kijönni ebből a buliból.Véletlenül,persze.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2013.08.28. 17:23-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.28. 16:45


a zsigeri antszemiták csak hálálkodhatnak izraelnek, hogy legitimálja őket, vagy legalábbis ürügyül szolgál nekik.
attól, mert Izrael antipatikus állam, mások nem lesznek kevésbé azok.
szóval nem adok én "igazat" senkinek ebben az "úgy kezdődött, hogy a másik visszaütöttt" katyvaszban
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 16:33


Tomm:NEM akarjuk őket világhatalmon!!!Nem,nem és nem.Még így 30-on túl sem.
De valamerre döntenünk kell,még ha tudjuk is,hogy árnyalt a helyzet.Kib.szottul árnyalt.
Én azt nem akarom,hogy egy ilyen "háború" után odaálljon a vakuk elé Obama és Kerry:
"Megcsináltuk.Mi odafigyelünk a demokráciára.Újból rendet tettünk."
Vigyorogva,fölényesen,gőgösen.
Ezt nem akarom átélni,tomm,érted?De nyilván át fogom.(Amúgy nem kellett volna törölnöd a hozzászólásod csúnyábbik részét.Engem akkor se sértesz meg,ha megkérdőjelezed a józan ítélőképességemet.)
Amúgy,tomm:csak ezzel a hülye "szavazással" nem értesz egyet?Hogy inkább az Irán-Libanon-Szíria vonalat látnánk győztesként?Vagy a többivel sem értesz egyet?Ha nem maradhatsz semleges(újabb hülye játék),ki mellé állnál?USA,Izrael,Nyugat?
Fradista,te meg csak nem akarsz nekem forgolódásmentes éjszakát szerezni.Képtelen vagy kijelenteni,hogy Izrael is megérdemelt volna már egy külső beavatkozást,hiszen gyilkolják a palesztinokat.Mindennap egy picit.Okosan.Nem adnak nekik szavazati jogot.(Demokrácia?)Ezzel nyilván te egyetértesz.Vagy pedig k.rvára nehezedre esik ebben az egy kérdésben igazat adni másnak.Mindegy,irigylem a kommunikációdat.Csak így hiteltelen lesz számomra minden olyan megnyilatkozásod is,ami amúgy előrevinné vagy árnyalná a gondolkodásomat.
Tomm: igen,elvakult vagyok.Nem ordas módon,de elvakult.Attól még,hogy hiszek a háttérhatalomban,nem biztos,hogy létezik.Csak sok jel mutat rá.Szerintem az lenne a gáz,ha 30-on túl nem tudnék dönteni,hanem néhány kollégámhoz hasonlóan meglepve kijelenteném:"Most olvastam,hogy nemsokára kitör a háború."Előtte azt sem tudták,hogy létezik ez a konfliktus.
Nem vagyunk mi rossz emberek,tomm.Csak nem vagyunk arany középutasok.Odaállunk valamelyik oldalra.
De nem akarunk orosz világuralmat,nyugi.
Egyáltalán nem akarunk világuralmat.
Másokkal ellentétben.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.28. 15:32


atyám az égben.
libanon. oroszország. őket akarjátok inkább hatalomra mint az usát?
kitöröltem amit utána irtam, mert nem akarok senkit sem megsérteni, de meglehetősen lesújtó a véleményem. egyébként sem szeretem az elvakultságot. 18-20 évesen elmegy, de 30 felé már gáz
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10362
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.28. 15:26


nem, nem tudták, ileltve pillanatnyilag mindig a másik tűnt a jobb (kevésbé rossz) megoldásnak.

amúghy meg a helyzet sajnos tényleg az, hogy nincs egy olyan arab rezsim sem, amely demokratikus és az emberi jogokat tiszteletben tartaná, függetelnül attól, hogy világi v. éppen iszlám fudamentalista (kivétel mondjuk valamernnnyire libanon, de ott meg más bajok vannak ....)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 15:21


És aki mindig kimarad a jóból:Izrael,a Közel-Kelet egyetlen demokratikus állama.
(Köszi a Bogár-linket.Így arcról már ismerős.)
Fradista,szerezz nekem egy jó éjszakát,hogy ne forgolódjak az ágyban!Nyugtass meg:szerinted is megérdemelt volna már Izrael egy kis b.szogatást,nem?
Ha ezt megerősíted nekem,hajlandó vagyok elfogadni középutas (liberális,konzervatív,halványzöld,antiateista,piacpárti :) ) attitűdödet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 15:15


Láttam,közben már írtál,fr.Az impotencia találó kifejezés.És Izrael mindig elmozdítja a "potencia" felé ezeket a balf.szoskodásokat.
De nem akarok én okoskodni.Nem tartom magamat politikai elemzőnek vagy ilyesminek.
Ám akkor sem értem,hogy mi köze van bárkinek ahhoz,hogy a Közel-Keleten milyen probléma van.
Amit az arabokra írtál,az pedig borzasztó sértő.Elég náci egy megnyilatkozás volt,már ne haragudj.Remélem elhatárolódsz magadtól.
De köszönöm,hogy leírtad a véleményedet,nekem ez a fontos.Azzal egészíteném ki az amúgy valós arab kormányra juttatási gondolatodad,hogy: ezekben a megdemokratizált országokban mindig volt egy mértékletesen fundalista/iszlám/diktatórikus rendszer,és a Nyugat rendre a szélsőségeseket juttatta hatalomra.Nem tudták volna előre?
Nyilván összeesküvés-elmélet:cél ezen államok szétverése külső vagy belső ellenség által.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.28. 15:08


ja, a "nagy a gáz" kitétel gáztámnadásra vonatkozott
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.28. 15:06


ja, az elvtársad: (a cikke a marxi munkaértékelméletről annak idején kötelező olvasmány volt a közgázon :D :D :D )
https://www.google.hu/search?q=bog%C3%A1r+l%C3%A1szl%C3%B3&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&gws_rd=cr
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 15:04


Az utolsó soraidat most ízlelgetem."Nagy a gáz"?Ez mit jelentene?És ha valóban nagy,mi köze hozzá az USÁ-nak?
De hogy megértsd a "monomániámat":ha az USA bármikor beavatkozott volna a palesztinok érdekében Izrael ellen,most én is azt mondanám:bombát Szíriára,persze!(Persze nem mondanám,de akkor támogatnám a külső beavatkozást.)
Még hogy senki sem akar belesodródni egy Irak-szerű háborúba?Fradista,ezt komolyan gondolod?Akkor USA-szerte tüntettek a háború ellen,még Tel-Avivban(!) is voltak háborúellenes tüntetések.Bush mégis a bombázás mellett döntött.
A világháború kifejezés valóban erős lehet.De gondoljuk végig,fr!Mi van,ha Obama parancsot ad egy lóf.sz kis rakétázásra egy katonai célpont ellen... és Aszad bosszúból kilő egy rakétát Izraelre,ahol civil áldozatok is lennének.Kész,ebben a pillanatban megindulna egy folyamat,amelyet nem lehetne megállítani.Minden az USÁ-n múlik.Remélem ebben egyetértünk.
És azt is,hogy ezt az írásomat már végigolvasod.
Bár lehet,hogy amint meglátod a "palesztin" és a "Aszad" szitokszavakat,feladod az olvasást.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.28. 15:03


a nyugat fő baja az araboknál, hogy ha valakit támogtnak az egyik rossz helyett, arról aztán kiderül, h. még rosszabb. (mert az egyik így tömeggyikos/terrorista/fundamentalista, a másik meg úgy . Tehát cseberből vederbe.
és azt a dilemmát sose tudják megoldani, ezért aztán mindenhol mindig ügyetlenkednek, a végeredmény meg katasztrofális.
nem mindenható háttérhatalom vagy mi van itt , hanem impotencia
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 14:49


Azért végigolvashattad volna... :wink:
Hidd el, fradista,jól tudom: borzasztó bonyolult és összetett a helyzet.(Törökország helyzetét nem is igazán értem benne.Ebben lehet pont te tudnál nekem segíteni.)Titkosszolgálatok,lehallgatások,háttéralkuk,háttérmegbeszélések,stb.
A "háttérhatalom" kifejezéssel nem tudom,mi a bajod.De ezek szerint te úgy gondolod,hogy az USA azért avatkozik be,mert az "ártatlan szíriai gyermekek és nők vére bosszút követel"?(John Kerry)Tényleg a világbéke és a segítségnyújtás a civilek érdekében vezérli az Államokat?Vagy szerinted mi?(Komolyan érdekel.)
A "harmadik világháború" pedig egy borzasztó elcsépelt kifejezés.Egyesek szerint már 2001-ben elkezdődött,mások szerint ennek nyoma sincs a világban az első kettőhöz viszonyítva.
Szaniszlóval meg kár gúnyolódnod,fradista.A te szemedben egy elmebeteg,tudjuk.Nekem egy, a világ dolgait alaposan ismerő;betegesnek tűnő,de szép lassan megvalósulgató asszociációkat alkotó riporter.A Bogárról nem tudom,hogy kicsoda.
De fradista,kérdem tőled:szerinted az esetleges szíriai támadás beleilleszthető az Irak-Szaúd Arábia-Afganisztán-Egyiptom-Tunézia sorba?De kiemelten az Irak-Afganisztán sodrásba?
De mindegy is,mert megint lefikáztál anélkül,hogy leírtad volna a saját véleményedet a kialakult helyzetről.Ezt a legkönnyebb.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.28. 14:23


bocs, de a "háttérhatalom" és "küszöbön a harmadik világháború" után fealdtam az olvasását
most Bogár L. vagy vagy Sznaiszló F? :D :D :D

(hogy hidd el, senki sem akar belebonyolódni egy újabb Irak-szerű kalandba (mert uygebár bevonulni mindig könnyebb, mint ki), csak ha tényleg nagy a gáz, nem tudják megspórolni)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.08.28. 14:23


zsolti írta:Mindenkit megnyugtatok,hogy a cionista háttérhatalom már soha,soha,de SOHA nem fogja kiadni a kezéből a világ irányítását.Ha kell,akkor majd Iránból és Szíriából csinálnak zsidó államot.

Hát ezért reméljük, hogy most nagyot tévedsz!

Továbbá elvileg csatlakoztak a franciák is és így már lassan valóban világháborúnak tekinthető a helyzet. Lavrov orosz külügyminiszter pedig bejelentette, hogy Oroszország nem fog senkivel sem háborúzni Szíria miatt, bár én kétlem...
Vajon ki teszi meg az első tényleges hadi lépést :?:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Xaba 2013.08.28. 14:25-kor.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.28. 13:50


Mindenkit megnyugtatok,hogy a cionista háttérhatalom már soha,soha,de SOHA nem fogja kiadni a kezéből a világ irányítását.Ha kell,akkor majd Iránból és Szíriából csinálnak zsidó államot.
Egy biztos:ez a rakétázás,ami Szíriát fogja nemsokára érni,nem olyan lesz,mint anno az iraki.Mert itt most Szíria mögött komoly hatalmak és hadseregek sorakoznak föl.Küszöbön a harmadik világháború,bár még reménykedhetünk valamiféle csodaszerű visszatáncolásban.Az is tuti,hogy most a zsidó állam sem ússza meg szárazon,ha az USA támadni fog.Aszadék bejelentették,hogy a rakétáik már Izrael felé vannak irányítva,ha őket nyugati támadás éri.
Jankopista:én sem szeretnék muszlim fennhatóság alatt élni.De tiszta szívből kívánom,hogy ha "sikeres" is lesz az amerikai támadás,és nyernének itt hirtelen egy miniháborút Szíria és szövetségesei ellen,akkor is a lehető legtöbb kárt tegyék a Nyugatban a vesztes államok.Remélem te legalább semleges vagy,és nem állsz a "rendteremtő" Nyugat pártjára.Semlegesség alatt nem békepártiságot értek.Mindenki háborúellenes.
Első számú kérdés:ki szeretne háborúzni?Kinek az érdekében áll egy közel-keleti destabilizáció?Szíria,Irán vagy Libanon soha nem provokáltak ilyesmit,ez egyértelműen az USÁ-t irányító cionista lobbi szándéka,ez a napnál is világosabb.
Ja,hogy Szíriában,Irakban és Iránban rossz a rendszer?Vannak nyilvános kivégzések?Diktatúrára utaló jelek?Kérem szépen, a megoldás:a következő választásokon el kell távolítani a DEMOKRATIKUS úton megválasztott kormányokat.
Az USÁ-nak bármilyen érdeke lenne a béke fenntartása?Csak úgy szeretetből csendőrködne a világon?Ugyan már!A cél a háború.Ők már várják ezt a pillanatot.Már mint az a kb. 30 ember,aki erről dönt.
Szégyen,hogy a világ vezető politikusait ennyire behálózta ez az aljas zsidó rendszer,és szinte egyként támogatják a katonai intervenciót.Nem tanultak a kamukból:Pearl Harbor,vietnami háború,szeptember 11.Most a vegyifegyver-támadás.Provokációk mesterfokon.Sok nyomoronc zsidóbérenc senkiházi.És ezekhez csatlakozott kis hazánk is.
Akkor miért nem támadta meg Izraelt az USA,AMIKOR A ZSIDÓK VEGYI FEGYVERT VETETTEK BE PALESZTIN CIVILEK ELLEN???Izraelt minden hónapban meg lehetne támadni emberiség elleni bűncselekmény vádjával.Hihetetlen,hogy ezt a háborút is el fogják tudni fogadtatni a világgal ezek a dögök.Az ENSZ most baszta le megint Izraelt,mert nyolcvannyolcadjára megszegte az egyezményeket:palesztin falvak lerombolása,házak ledózerolása,emberek elűzése.De semmilyen büntetés nincs,csak szóbeli dádá!
Na én ezért mondom,hogy forza Irán,Szíria és Libanon!Idegből,gyomorgörcsből.
Őszintén remélem,hogy Izrael sem ússza meg komoly veszteségek nélkül az amerikai katonai beavatkozást.

Tomm:eszünk ágában sincs Csatáry bácsit hőssé vagy szentté avatni,megtette azt helyettünk a Simon Wiesenthal Intézet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron